Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka Podnosnika Zefir

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian17031993

adrian17031993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:33

Przeróbka Podnosnika Zefir Wita :)
Tak jak w temacie chciałbym przerobic w swoim Zefirze 85 podnosnik tylny bo jest problem z transportem agregatu 3.2m bo strasznie kołysze i plugu . Czyli chce w jakis sposob dodac 2 siłowniki hydrauliczne ktore by wspomagały podnoszenie. Znalazłem na allegro zestaw wspomagania tylnego podnosnika mtz pronar. teraz pojawia sie problem jak taki zestaw podłaczyc aby wspołgrał z podnosnikiem ? gdzie sie trzeba wczepic w hydralike ciagnika czy trzeba jakis rozdzielacz ? dodam fotki zestawu i tył mojego zefirka zeby łatwiej to było zrozumiec
2013-05-24 11.46.03.jpg 3538945812_1.jpeg .z gory dzieki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka Podnosnika Zefir Dzisiaj, 22:01
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:48

Przeróbka Podnosnika Zefir Wpinasz się trójnikami w przewody zasilające siłownik Tuz-a i tyle. Tylko to nic nie da. Ten układ z siłownikami wspomagającymi ma podnieść udźwig. A nic nie wspominałeś, że nie może podnieść tylko buja.
Poszukaj akumulatora hydraulicznego, powinien pomóc.
Jakie masz obciążniki na przodzie? Ciśnienie w oponach?

#3 Share adrian17031993

adrian17031993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 15:19

Przeróbka Podnosnika Zefir Dzieki własnie za podpowiedz. o to mi chodzi zeby tak nie bujało podnosnikiem w czasie transportu i na polu bo jak przejade na jakies nierownosci to zaraz mysle ze te ramiona nie wytrzymaja. A z tym akumulatorem hydraulicznym to pewna sprawa jest ? Bo własnie widze ze cana jest przyzwoita w porownaniu do zestawu wspomagajacego ktorego cena siega ponad 2 tys. Jak powinna byc pojemnosc tego akumulatora i jaki rodzaj jego ? Co do ostatnich pytan odnosnie obciazenia z przodu to mam 10x40kg moim zdaniem to jest i tak sporo. Cisnienie w oponach mam w granicach 1.2bar. Jeszcze ma pytanko jak wyregulowac podnosnik bo gdy chce podniesc to musze dodac gazu a gdy opada to strasznie wolno albo czassami opasc nie chce. regulowałem pokretłem pod siedzeniem ale to nic nie daje ?

#4 Share laguncia16100

laguncia16100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:37

Przeróbka Podnosnika Zefir kolego po prawej str na błotniku masz taką wajchę od podnośnika musisz ją ustawić w odpowiedniej pozycji to podnośnik powinien normalnie działać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adrian17031993

adrian17031993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 09:51

Przeróbka Podnosnika Zefir Ustawiłałem ta wajchę ale to nic nie daje. Gdy dodaje gazu to w miare szybko podnosi

#6 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 10:14

Przeróbka Podnosnika Zefir

Ta wajcha na błotniku jest do szybkiego opuszczania. Prawidłowa regulacja powinna wyglądać tak:
-pokrętłem pod siedzeniem ustawiasz tak, żeby szybko podnosiło(ja ustawiłem na maxa i już nic tam nie kręcę)

-regulacją z tyłu po prawej stronie ustawiasz proporcję pomiędzy szybkością podnoszenia i opuszczania (u mnie jest ustawione na środku)

-wajchą na błotniku - tą obok gazu szybko opuszczasz, działa to tak:
No uwrociu podnosisz dźwignią od położenia, zawracasz i opuszczasz maszynę przy pomocy dźwigni od położenia. Maszyna powoli opada do zadanej pozycji, Ty w tym czasie jedziesz i gdy jesteś w miejscu gdzie chcesz, żeby już maszyna się zagłębiła do zadanej pozycji to ciągniesz za wajchę na błotniku w kierunku do tyłu. To powoduje, że maszyna szybko opadnie(1-2s) do zadanej pozycji.

A Ty masz w nim szerokie kapcie? Może to kwestia opon? Przeróbki zacznij od wywalenia tradycyjnych końcówek i wspawania haków. Co prawda nic to nie pomoże w bujaniu ale o wiele łatwiej podpinać maszyny.

Edytowany przez ekologicznie, 24 sierpień 2015 - 10:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:01

Przeróbka Podnosnika Zefir Mam Zefira od 2011r. 1,2atm to za mało.dlatego buja. Podnośnik jest mocny jak na te maszyny. Wajchę położeń maszyny ustawiasz na początku pracy w polu i potem tylko rączka na blotniku w użyciu! Szybkości podnoszenia nie zmienisz bo jest stała i zależna tylko od obrotów silnika. Szybkość opadania regulujesz pokrętłem pod fotelem zależnie od wagi maszyny. Dbaj o wymianę filtra oleju skrzyni biegów. Uważam że niepotrzebnie montujesz te siłowniki . W razie czego służę radą.

Dodaj odpowiedź