Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tulejowanie Kvernelanda

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:07

Tulejowanie Kvernelanda Witam
Chcemy skasować luz na wieżyczce kvernelanda. Okazało się, że tylna tuleja, która wykonana jest z teflono podobnego materiału prawie nie istnieje a przednia ma spory luz. Byliśmy w kilku sklepach i nigdzie nie mają takich części. Jak to jest, czy to się nie zużywa, czy ten pług jest tak zajechany na śmierć. Czy ktoś wymieniał te tulejki czy jedynym wyjściem jest dorabianie przez toczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tulejowanie Kvernelanda Dzisiaj, 21:39
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 wrzesień 2013 - 22:41

Tulejowanie Kvernelanda Weź sworznie jak nie masz wyrobionych bardzo i zawieź to tokarza.On dopasuje do niego rure grubościenną i będziesz miał elegancką tuleje do wspawania :) My tak w lipcu atalasa 4 skibowego robiliśmy.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 09:29

Tulejowanie Kvernelanda Spawać osi to przy pługu obrotowym to nie radzę, bo pęknie w czasie pracy.
U mnie są łożyska igiełkowe, tam pewnie też były, tylko ktoś założył teflon. Podjedź do tokarza powinny mieć taki materiał i wytoczą ci pod wymiar. Robiłem takie kółka z 120x 50 mm coś podobnego do teflonu to zapłaciłem z 60 zł za sztukę, ale materiał gdzieś dostał na złomie.