Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz210692

Adaptacja stodoły na chlewnię

Polecane posty

Lukasz210692    13

Witam. Ja pytaniem czy będzie mi się opłacało kupić od sąsiada stodołę i przerobić ją na chlewnię na głębokiej ściółce. Hodować te świnie w cyklu zamkniętym. Mam 15 h zimie, mam taką koncepcję kupować pasze pełno porcjową, czy się opłaca. A na koniec tuszu dopaszać własną paszę. czy będzie mi się opłacał. czy tylko popadnę w długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konii    6

Moj znajomy przerobił sobię obore na chlewnie i nie załuje :) Ma około 80-90 świń, ( cena za kg to 5.50 zł ). Co miesiąc sprzedaje +/- 10 świn, a pasza kupuja,i jak z nim rozmawiałem wychodzi na tym całkiem dobrze, co najwazniejsze nie jest na - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz210692    13

Od jakiego producenta kupujesz tą paszę. Ale kolego za tą stodołę co chę kupić gdzieś +/- bym musiał dać 40 tyś trzerobić ją strop paśniki itp to też bardzo dużo wyjdzie kiedy mi się to zwróci? zwrócić to na pewni się zwróci tylko będę zadłużony długi okres czasu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

co za głupie tytania zadajesz, przelicz sobie sam na spokojnie ile w to wsadzisz a ile możesz zarobić, nara powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz210692    13

Kolego. myślisz żę tak prosto wszystko policzyć. ile włożysz a przy jakich latach cię się zwróci jak żywiec będzie po 3.40.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

a więc jak już doszłeś do tego że cena za kg może być po 3.40 to przeczytaj swój pierwszy post i zastanów się o co ci chodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez fish71
      Jestem szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza Kos. Spisuje się bardzo ładnie. Posiadam także 1,5 ha sadu w którym nawóz chcę rozsiewać tylko pasami w rzędach drzewek. Wiem że powinienem zamknąć talerz z łopatkami w jakieś obudowie z dwoma otworami po bokach. Czy Ktoś z Was już robi coś takiego ?
      pozdrawiam
    • Przez koma666
      posiadam murowana stodołe, wymiary 9x18 z białej cegły, mur 12cm wzmacniany co kawałek słupkami z cegły 24cm
      chodzi mi po głowie pomysł aby rozebrac to do fundamentów i na tych samych fundamentach pobudowac tuczarnie na głebokiej sciółce dla ok 120 sztuk, tzn chce zrobic 4 kojce po 30 szt i do kazdego drzwi do wybierania obornika
       
      musze posiadac jakies pozwolenia ?
      potrzebna jest zgoda sasiadów ?
      fundament ten sam wymiary były by niezmienione
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Prosze o informacje na temat zaswiadczen i dokumentow potrzebnych do adaptacji stodoly na porodowke dla loch.Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez hodowcamlody
      Aktualnie posiadam 8 krówek, miejsca jest w oborze głównej na 10 a w takiej dodatkowej 8, ale to uwięziówka. Co roku odchowujemy 5-6 jałówek, (część swoje część kupione, głównie Sim, Mo, i Hf czerwony) krowy z którymi mamy problemy zastępujemy tymi jałówkami no i jak któraś daje mało mleka to odpada i na jej miejsce wchodzi jałówka. Resztę przed zimą sprzedajemy bo w zimie jakby tak przyszło samemu robić przy 15 sztukach i to kiszonką głównie karmione (ciężka jak diabli, i krowy stoją głowami do ścian). Jedna obora od drugiej oddalona jest o prawie 150m (stary budynek po prostu przerobiony). Pasuje coś rozwijać bo sprzętu pokupione (prasa, owijarka, karuzela, przetrząsacz, 3 ciągniki c-360, mf 235 i 3050 4wd) a większość sezonu stoi bo zrobi się te 150 bali i parę z słomy i siana. Ornych prawie nie mamy, za słaba ziemia, nie opłaca się, lepiej na pastwisko (koło domu tak że przydaje się). Przechodząc do sedna chcę przerobić część stodoły bo i tak siana mniej się teraz robi ( jak stodoła była doładowana na maxa to dla 15 sztuk starczało od początku listopada do końca kwietnia i jeszcze zostawało =D).
      tak chcę żeby to wyglądało, aktualnie to jak ta stodoła idzie od dołu to idzie tak do samego końca. Wjazd do stodoły jest koło obory i tak zostanie bo inaczej się nie da (spadek terenu ) Strop aktualnie jest na wysokości 2,5m ale ta powierzchnia jest mała więc już lepiej ją stłuc i zrobić na wysokości tak myślę 3m, Strop nad korytarzem również bym dał żeby zamknąć budynek, u mnie góry to się cuda w zimie dzieją. Ogólna pojemność obory to ponad 500m3 więc licząc 20-25 na krowę to chyba ujdzie. Nie wiem z czego by zbytnio zrobić ściany, strop i z czego drzwi (większość do wymiany a na dodatek te wrota od wjazdu do stodoły są z desek i to takie szczeliny że szkoda gadać. Poradzi ktoś z czego to wykonać, czy to ma sens?? Ale się rozpisałem ...
    • Przez direx7
      Witam Panów. Mam do zagospodarowania stodołe ok 200m^2 i oborę koło 80m^2. Pomyślałem o hodowli kur na jajka albo na mięso. Mam kilka ha ziemi to coś tam bym miał swojej paszy reszte dokupił. I moje pytanie czy w ogóle da jakis to wymierny zysk> Jaka hodowla lepsza? Na jajka czy na mięso? Podkreślam, że miał by to być dodatkowy dochód bo pracuje. Myślałem tak o 600kur żeby trzymać je. Jaki byłby koszt doprowadzenia obory i stodoły do takiego stanu, żeby można było hodować kury? Czy przy takiej ilości dać sobie spokój. Licząc 600kur i że każda zniesie jedno jajko dziennie, dało by to przez tydzień 4200jajek czyli przez miesiąc ok 18tyś. sprzedająć średnio po 60gr dało by to zysk ok 10tyś zł. Co muszę wliczyć w koszty> prąd woda co jeszcze? proszę doświadczonych kolegów o radę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj