Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 6245 ciśnieni w tłokach

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share z90

z90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 12:10

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Witam.
Jakie powinno być ciśnienie w tłokach w zetorze 6245??? bo ja mam na każdym 20,5. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Edytowany przez z90, 20 wrzesień 2013 - 12:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 6245 ciśnieni w tłokach Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 13:36

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Witam Prawidłowe ciśnienie sprężania powinno być w granicach 28-32 atm.

Opisz dokładniej problem . Czy coś wymieniałeś ,i jak dokonujesz pomiaru, to będziemy mogli cos doradzić.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#3 Share z90

z90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 15:15

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Dokonuje pomiaru testerem ciśnienia. Zrobiłem z głowicą i postanowiłem zmienić pierścienie na tłokach bo tuleje były beż śladów zużycia. A w każdych zetorach powinno być takie ciśnienie nie zależnie od 4 czy 6 cylindrowy???

#4 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 19:52

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Ciśnienie sprężania faktycznie określa się na podstawie stopnia sprężania. Wartość jest różna w zależności od silnika. Dla zetora 6245 wynosi 17 . Mnożysz razy wartość stała dla diesla 0,21 i wychodzi 3,57 MPa czyli w przybliżeniu 35 atmosfer.

Wydaje mi się ,że silnik powinien się dotrzeć po wymianie tych pierścieni.Możesz spróbować zmierzyć na tzw. próbę olejową i będziesz wiedział gdzie ucieka ciśnienie. Mam nadzieję ,że pomiaru dokonujesz na rozgrzanym silniku do temperatury pracy i z pełni naładowanym akumulatorem,sprawnym rozrusznikiem, wykreconymi wtryskiwaczami i wyregulowanymi luzami zaworowymi. Dokładny opis na ten temat mozna poczytać tutaj. tutaj: http://www.zssplus.p...ublikacje37.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share z90

z90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 11:24

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Ja kto sprawdzić tą próbę olejową???

#6 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 14:11

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Widzę,że nawet jak ktoś poda gotowy link do artykułu nie chce się czytać a jest tam wszystko dokładnie opisane.

Już Ci z kopiowałem ten fragment o próbie olejowej.

"W celu dokładniejszego zlokalizowania usterki w silniku o zapłonie iskrowym przeprowadzamy tzw. „próbę olejową”. Próba ta polega na wlaniu na denko tłoka od 5÷10(cm3) czystego oleju silnikowego przez otwór świecy zapłonowej. Olej wlewamy tylko do tego cylindra, w którym ciśnienie sprężania było najniższe. Następnie włącznikiem zapłonu uruchamiamy obroty wału korbowego – w celu równomiernego rozprowadzenia oleju na obrzeżach denka tłoka. Teraz próbnikiem SPCS-15 dokonujemy jeszcze raz w tym cylindrze pomiaru ciśnienia sprężania.
Porównujemy wynik pomiaru z obu prób (bez oleju i z olejem):
- jeżeli ciśnienie sprężania z olejem wzrosło (zbliżyło się do wartości nominalnej) świadczy to o usterce w połączeniu tłok-pierścienie tłokowe-gładź cylindrowa — najczęściej są to zapieczone lub popękane pierścienie tłokowe
- jeżeli ciśnienie sprężania z olejem nie wzrosło świadczy to o nieszczelności zaworów i ich gniazd, lub nieszczelnej uszczelce pod głowicą
- jeżeli ciśnienie sprężania podczas tej próby wzrosło nieznacznie świadczy to o nieszczelności zaworów i pierścieni tłokowych."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share z90

z90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:33

zetor 6245 ciśnieni w tłokach Wielkie dzięki za pomoc.