slepy78

[jabłoń] Czy już można zacząć sadzić drzewka jabłoni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slepy78    0

Witam

 

Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?

 

Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są

czy te drzewka się przyjmą?

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

To że są jeszcze liście na drzewkach to nie oznacza że jak posadzisz to sie nie przyjmie. Zależy to od kiedy skończył nawozic azotem, ale to inna historia.

 

W każdym razie, jak kupisz, posadzisz, to dbaj o to, żeby przypadkiem nie miały sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

Odradzam sadzenie drzewek z lisciami.

Wszystkie drzewa dwuliscienne w tym jablonie powinno sie sadzic w czasie ich spoczynku zimowego, czyli liscie juz powinny opasc.

W przeciwnym razie sa bardziej narazone na przemarzanie i choroby.

Jezeli niemasz problemu z wiosennymi suszami to najbezpieczniej jest zasadzic na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol012011
      Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce???
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Chciałbym posadzić na 5 klasie 100 drzewek jabłoni
      Skup mam jakieś 8 km odemnie a wytwórnie soków w odleglości 20 km
      Na mojej wsi nie widzę aby ktoś miał duży sad ,niewiem czym jest to spowodowane.
      A tak wogóle to chodzi mi oto żeby mniej więcej po 4 latach od posadzenia mieć co roku ok.7 tyś zysku
       
      Jak myślicie czy warto?
      i jakie jabłonie przyjmują w skupie ?oczywiście przemysłowe tak po 35gr za kg byłoby super
    • Przez mom
      Witam,
      Interesuje mnie temat szkółki roślin ozdobnych:
       
      1) Co wybrać wysiew nasion (w czym zaprawiać) czy zakup małych sadzonek np rocznych
      2) uprawianie w gruncie czy doniczkowanie
      3) sposób pielęgnacji tj nawadnianie deszczownią czy belką nawadniającą, czym najlepiej zabezpieczyć przed grzybem i które substraty torfowe polecacie
      4) Od uprawy czego zacząć przygodę
      5) wszystko inne co nasunie się wam, a związane jest z tym tematem
    • Gość
      Przez Gość
      Mam 100 sadzonek leszczyny rocznych.Mój problem polega na tym,że sarny niszczą drzewka.Jak temu zapobiec.Myślałem o rozwinięciu plantacji, ale w takim wypadku raczej pozostanę przy tym stanie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj