Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#161 Share czopek

czopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:02

Claas Arion Class od momentu przejęcia zrobił dość dużo z ciągnikami, dobrze mówie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 14:37
  •  

#162 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 luty 2011 - 11:38

Claas Arion AVE to nie o ten mi chodzi. Ten pilot jak bym bral CISa to wygladal by tak: http://www.agriaffai...6-chargeur.html niestety nie mogłem znależć ariona;/
http://www.m-x.eu/Eq...spx?lId=1&Eid=3

#163 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 08:05

Claas Arion @Avendrion nie mialeś wycieków spod turbiny przy pierwszych godzinach pracy?

#164 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:48

Claas Arion Nie, żadnego wycieku nie było.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#165 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 15:41

Claas Arion koledzy ja za swojego ariona 610c w 2008roku dawałem 200tys brutto a ostatnio się pytałem ile by kosztował to ok 260 tys i wiec mowie do niego co się zmieniło w tym ciągniku ze tyle kosztuje nie umiał dobrać słów . zobaczcie koledzy jak żerują na nas wykorzystują sytuacje ze biedy rolnik dostanie zapomogę z unii.

#166 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 17:22

Claas Arion Gadasz głupoty... po prostu powiedział Ci cenę katalogową i to pewnie ariona w innym wyposażeniu.

#167 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 22:38

Claas Arion te same wyposażenie plus dodatkowe wyposazenie jakie mam kabina na resorach dodatkowe oswietlenie i rozdzielacze hydrauliczne za taka wersje placilem 200tys a teraz 260 tys za ok 250 tys by sprzedali

#168 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 23 marzec 2011 - 07:14

Claas Arion Nie wiem czy słyszeliscie, ale od lutego 2011r Claas zakończył współpracę z John Deere'em w sferze silników.
Czyżby powrót do rodzimej produkcji Renault ?
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2011 - 07:21

Claas Arion Podejrzewam, że pójdą w temat SCR. Dodany obrazek Szkoda, że Claas rezygnuje z tak dobrego silnika. Dodany obrazek

#170 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 23 marzec 2011 - 14:20

Claas Arion Kolego radzikus skąd masz takie informacje??? Ja osobiście strasznie nie lubię plotek. A często plotka bardzo szkodzi innym. Moim zdaniem poczekajmy na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Nie wiem co masz na myśli powrót do Renault skoro ostatnie lata to właśnie silnik JD więc nie rozumiem Twojego skojarzenia.
W SCR w dużych silnikach to raczej jest nieunikniona kolej rzeczy. Nie znasz realiów dlczego firmy korzystają z takiej czy innej marki silnika. Obecnie uważam że nie ma złych silników są lepsze i gorsze każdy ma wady jak i zalety. Pożyjemy i zobaczymy ale myślę że AXION 900 i wybór do niego CURSORA to kwestie inne o których nie wiemy.
Dlatego wstrzymałbym się od powielania tej plotki.
Pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:18

Claas Arion tak to prawda, skończyła się umowa z jd i już nie bedzie w claasach montowany Deere Power System ;) , najprawdopodobniej przejdą na Fiat Powertrain Technologies ;)

#172 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:37

Claas Arion Mam takie prytanie odnośnie Drivesyisk. Na tej dźwigni czy jak by tego nie nazwać jest taka nakładka i ona się wciska i do czego się wykorzystuje tą "nakładkę"? Co do silników to chyba od lutego nie montują już FTP?

#173 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:42

Claas Arion Kolego Zonk masz taką informację ze 100% źródła czy tylko zasłyszane bo już sam nie wiem czy to prawda czy nie.

#174 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 24 marzec 2011 - 18:25

Claas Arion to kiedy będą pierwsze ariony z innymi śilnikami? ( chodzi mi głównie o 400)

#175 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:37

Claas Arion Panowie spokojnie dzwoniłem do dealera i nikt nic nie wie o zmianach. Myślę, że gdyby te zmiany miały nastąpić szybko to na SIMIE pokazaliby nowe ciągniki z nowymi silnikami. A jeżeli to prawda to też nie będzie to z dnia na dzień nie da się przestawić produkcji od tak bez testów. Pożyjemy zobaczymy.

#176 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 16:05

Claas Arion Myślicie że jęsli kupię Class'a Ariona CIS 620 z tuzem o womem na przód do prac typowo polowych nie będę żałował pod względem spalania, czy może lepiej 4 cyl. o takiej samej mocy np. Valtra??

#177 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:15

Claas Arion A co sądzicie o tej Vatrze T130 - http://allegro.pl/va...1559331769.html

Facet mówi, że ciągnik mechanicznie jest ok. właściwie można w pole jechać. Cena około 80 - 82 tys. zł. netto i jest to mniej więcej połowa tego ile trzeba zapłacić za podobną nieuszkodzoną (ok. 160 000 + VAT) i ponad 3 razy taniej niż za nową.

130 koni, 6 cylindrów, skrzynia 36 biegów, 50 km na godzinę (dobra do transportu) elektrohydrauliczny rewers, amortyzowana przednia oś + amortyzowana kabina no i zaledwie 3170 motogodzin. Po oponach widać, że ciągnik nie mógł dostać w tyłek, są jak nowe. Maska moim zdaniem do naprawienia, te srebrne siatki też się jakoś powinno poukładać. Zresztą potrzebuję traktora do roboty a nie żeby mi błyszczał. Z czasem pewnie go naprawię... a jeśli mi się znudzi to go sprzedam za takie pieniądze na pniu, a i pewnie z 10 tysi. jeszcze dałoby się zarobić.

Mój sąsiad ma Valtrę, chyba 95 koni. Zrobił nią 5800 mtg na 124 ha, korzysta z niej ile fabryka dała. Jedyne co przy niej robił to wymiana filtrów, zalanie oleju i paliwa. Nie było najmniejszych kłopotów. Chwali też za niskie zużycie paliwa. Silniki SISU Diesel ponoć są jednymi z najlepszych.

Aaa... i ja nie jestem vatowcem. Vatu (20% - bo f-ra będzie angielska) od 80 tys. będzie 16, a od 160 tys. 32 tys. Mnie się wydaje, że warto.

#178 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:53

Claas Arion

Kolego radzikus skąd masz takie informacje??? Ja osobiście strasznie nie lubię plotek. A często plotka bardzo szkodzi innym. Moim zdaniem poczekajmy na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Nie wiem co masz na myśli powrót do Renault skoro ostatnie lata to właśnie silnik JD więc nie rozumiem Twojego skojarzenia.
W SCR w dużych silnikach to raczej jest nieunikniona kolej rzeczy. Nie znasz realiów dlczego firmy korzystają z takiej czy innej marki silnika. Obecnie uważam że nie ma złych silników są lepsze i gorsze każdy ma wady jak i zalety. Pożyjemy i zobaczymy ale myślę że AXION 900 i wybór do niego CURSORA to kwestie inne o których nie wiemy.
Dlatego wstrzymałbym się od powielania tej plotki.
Pzdr

Info od dealera Claasa ;) więc raczej nie plotka.
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#179 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 07:38

Claas Arion Możecie mi coś powiedzieć o spalaniu Claas'ów chodzi mi o 6 cylindrowe(620,630,640)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 14:49

Claas Arion Spalają odpowiednio do obrotów, najczęściej jest to ON lecz kto wie, może ktoś jeździ na czym innym.