Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#921 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 23:03

Claas Arion

Posiadacze wersji 600 są niemile zaskoczeni dużym spalaniem - silniki po 6 cylindrów. W modelach 500 są silniki 4 cylindrowe a ciągnik jest krótszy o ok 40 cm. właśnie z powodu długości silnika. O ile nie masz jakiegoś bardzo długiego agregatu i maszyn szerszych niż 4,5 metra to w zupełności wystarczy wersja 500. Spalanie jest dużo mniejsze a siła i gabaryty porównywalne.  W ciężkich pracach oszczędność jest niewielka ale w lżejszych, np opryskiwacz, transport, maszyny uprawowe bierne to widać sporą różnicę. Największe zjadanie paliwa miałem w pracy z broną aktywną 3 m, gdy prędkość jazdy na ciężkiej ziemi to 2-3 km na godzinę - palił ok. 17 l. na godzinę ale w pracy z talerzówką czy opryskiwaczem spadał poniżej fergusona 100 konnego. Silnik bardzo dobry i bardzo dobre oprogramowanie. Ciągnik na markowych i solidnych częściach. Jeśli zadbany - pracuje bezawaryjnie. Polecam. Akurat mam do sprzedania 530 CIS z małym przebiegiem - z powodu likwidacji produkcji. Zapraszam do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 02:57
  •  

#922 Share Lazar7

Lazar7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 18:40

Claas Arion

planuje zakup Ariona 440 CIS, zastanawiam się czy ten CIS jest bardzo potrzebny? ciagnik byłby w bogatym wyposażeniu, oś amortyzowana, zwiekszona pompa, szerokie ogumienie...

#923 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 09:34

Claas Arion

Co warto dobrać w wyposażeniu przy zakupię nowego ariona 650? 

#924 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 15:32

Claas Arion

Witam, po gwarancji sami wymieniacie filtry, oleje, czy to robi serwis Claasa? Kupujecie filtry oryginalne czy zamienniki?

#925 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 17:01

Claas Arion

Co warto dobrać w wyposażeniu przy zakupię nowego ariona 650?

To zależy jaki masz budżet. Ja mam 620. Wg mnie warto mieć cmatic, elektryczne lusterka oraz podgrzewane, podgrzewana tylna szyba, amortyzowana przednia oś, Hydrauliczna śruba centralna, automatyczne stabilizatory dolnych ciegien, tuz, zewnętrzna obsługa WOM oraz śruby na blotnikach,zimny rozruch,opony Michelin albo trelleborg, radar, dodatkowe świata robocze, klimatyzacja automatyczna,centralne smarowanie osi przedniej ewentualnie jeszcze dywan oraz pokrowiec na siedzenie a do pełni szczęścia klimatyzowany fotel ale to jest ok 10 tysięcy więc tylko jeżeli faktycznie jest na to kasa.

Co do posta o filarach to dużo zależy jak długo będziesz trzymać ciągnik jeżeli serwisujesz automatycznie masz większe szanse na lepszą cenę i zainteresowanie. Filtry nawet oryginalne robi donaldson albo Baldwin to samo z olejem Total. Ja robię cały czas serwis ale ja kupuje stopniowo olej i filtry i co miesiąc coś i wtedy po 500h dzwonie tylko by przyjechali a wszystko już u mnie leży przez co nie odczuwam aż tak serwisu.

#926 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 28 październik 2016 - 09:48

Claas Arion

Zastanawiam się nad zakupem 550. Jak jest z tą mocą homologowaną? Czy w praktyce ją czuć, czy tylko na papierze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#927 Share And2ej1

And2ej1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo;)

Napisany 28 październik 2016 - 21:13

Claas Arion

Mam pytanie planuje znaczy jestem w trakcie kupna Ariona 420 gnębi mnie jeden temat opon i felg ponieważ przedstawiciel ma na placu ariona 420 ogólnie fajnie wszystko tylko koła rozmiar 

Oś przednia: 340/85R24 felgi stałe
Oś tylna: 420/85R34 felgi stałe
Myślicie że wystarczy czy napierać na przednią oś 28 a na tylną 38 co o tym myślicie ????  A tu dam wyposażenia;
·komputer CIS z kolorowym wyświetlaczem (pamięć obrotów silnika, bieg nawrotny)
· automatyka przekładni Quadractiv
· układ hydrauliczny 100l
· 3pary zaworów hydraulicznych
· automatyka WOM
· lusterka teleskopowe
· 4 światła regulowane przód, 4 na kabinie, 2 w masce
· uchwyt na terminal
· fotel amortyzowany pneumatycznie
· szyna długa zaczepu 

#928 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 29 październik 2016 - 15:29

Claas Arion

Wyższe jak wyższe, ale szersze na pewno. Ja mam 440/65/24 i 540/65/38, a powinny być jeszcze szersze.

#929 Share smirnof07

smirnof07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 08:09

Claas Arion Witam. Mam zamiar kupic Ariona 420 tuz i tur fabryczny class testowy i deler chce 24000 netto? Przednia os resorowana. Kabina standard. Czy ta cena nie za duza jak za traktor testowy z 2015 roku.?

#930 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 13:43

Claas Arion

No zależy ile tam ma motogodzn nabite bo różnie z tym bywa ;)

#931 Share smirnof07

smirnof07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 18:04

Claas Arion Doszły mnie słuchy że na Prow nie może być traktor testowy zarejestrowany.ktos otym cos słyszał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#932 Share matmati2

matmati2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 10:45

Claas Arion witam. czy kalibrowal ktoś skrzynie w Arionie serii 600 z CIS ?