Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#901 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 08:07

Claas Arion co do kalibracji skrzyni to nie wystarczy podniesc rewers i wcisnac wlacznik napedu tak jedynie sprawdza sie temperature oleju w skrzyni aby skalibrowac skrzynie nalezy po rozgrzaniu wprowadzic na odpowiednie obroty i wykonac pewna sekwencje przyciskow wtedy skrzynia sama sie wprowadzi w tryb kalibrowania i sie skalibruje. przypomne jeszcze ze rownierz wykonuje sie kalibracje tylnego podnosnika ale to jest opisane w instrukci wiecej informacji moge podac na priv.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 21:39
  •  

#902 Share Maarrek

Maarrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:17

Claas Arion

Czy mógłbyś opisać kalibrację tylnego podnośnika? Jak to zrobić?

Nie mogę tego w instrukcji znaleść

#903 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 24 maj 2015 - 15:52

Claas Arion

Witam, czy ktoś może wie coś na temat jakiś Claasów sprzedawanych na części?

#904 Share grzybu1

grzybu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2016 - 11:54

Claas Arion Hejka, przybliżę Wam nieco informacji o arionie 640 cmatic. posiadam go od prawie roku, ma 500mtg. skrzynia pracuje ok. ostatnio była akcja serwisowa claasa i został wymieniony zawór, który odpowiadał za ciśnienie na ponosniku tylnym. pytacie, czy warto brać amortyzację osi... warto. przy transporcie nie rzuca ciągnikiem i nie skacze jak żaba. przy pedkosci maksymalnej obroty spadają do 1400 jak nie ma dużego obciazenia. można zejść jeszcze niżej na tempomacie obrotow. pytajcie jak macie jakieś pytania ;)

#905 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:44

Claas Arion Ile dałeś za swojego ariona i na jakim wyposażeniu? Sam mam ariona ale 620 cmatic.

#906 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 08 luty 2016 - 14:58

Claas Arion

To ty zdradź ile dałeś za swojego 620 Cmatic.

#907 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 luty 2016 - 16:12

Claas Arion Dla mnie żadna tajemnica 334900 netto.

#908 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 08 luty 2016 - 17:12

Claas Arion

I jakie tam masz wyposażenie, jaka jest różnica między skrzyniami w cenie?

#909 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 luty 2016 - 17:45

Claas Arion Oś przednia resorowana, opony tył Michelin, przód trelleborg,radar,tuz,4 pary elektrozaworów,para hydrauliki z przodu,hydrauliczna śruba centralna,automatyczne stabilizatory dolnych cięgien, zewnętrzna obsługa tuza oraz hydrauliki,elektryczne lusterka boczne oraz podgrzewane, podgrzewana tylna szyba, pilot do sterowania hydraulika,kufer śniadaniowy,klimatyzowany schowek, automatyczna klimatyzacja, radio z Bluetooth,układ zimnego rozruchu,2 koguty, dodatkowe światła mijania, dodatkowe światła robocze cebis i skrzynia cmatic. Dopłata to zależy jak chcesz ciągnik dobrze wyposażony to skrzynia ok.18-20 tysięcy dopłaty, jezeli biedna opcja to ok.50-60. Jak decydujesz się na cmatic to z automatu masa rzeczy wchodzi w standard. Nie można mieć cis i dobrać tylko sama skrzynie.

#910 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 08 luty 2016 - 21:45

Claas Arion

A tak porównywałeś JD w takiej samej opcji i mocy, i jak wychodzi podobnie czy drożej? Widać że masz bardzo bogatą wersje. Ale pierwszy raz się spotkałem żeby mieć 2 firmy opon przy kupnie ciągnika. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 luty 2016 - 23:23

Claas Arion 2 firmy gdyż nie mogłem wziąść Michelin z przodu gdyż nie zgrywałyby się z przodu dlatego poradzono mi bym wybrał coś innego. Co do JD miałem tylko 1 rozmowę i cena zaczynała się na 4..... więc kolejnej rozmowy nie było a też nie chciałem wierzyć że tyle kasy by zaszedł.

#912 Share grzybu1

grzybu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 luty 2016 - 00:21

Claas Arion Moja wersja to przedni tuz, wom, radar, 4pary hydrauliki z tyłu, 2 pary hydrauliki pod kabiną i jedna z przodu, dodatkowe światła, lepsze siedzisko, 2 koguty, hydrauliczne cieglo, automatyczne stabilizatory podnosnika, sterowanie na blotnikach , isobus, powerbeyond opony Michelin 650 tył i 540 przod. cena to 380 netto. tak jak kolega pisał wyżej John deere zaczynał się od 440 chyba netto w takiej średniej wersji więc wolelismy wyposażonego lepiej claasa ;)

#913 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 09 luty 2016 - 12:08

Claas Arion

Ale to macie na myśli model JD 6140R? ciekawe jaka tam jest różnica w skrzyniach, co prawda te wajchowanie mi się nie widzi. I czy ta bezstopniowa dużo cene podraża. Co do wyglądu powiem że bardziej mi się podobają JD, ale kiedyś podobały mi się bardziej Claasy jak były te starsze modele, a te nowsze po mojmu się popsuły, takie "grzybki" teraz robią, nie mają takiego groźnego, opływowego wyglądu jak starsze modele. 

#914 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 luty 2016 - 15:41

Claas Arion Ja rozmawiałem o R6150. Wyglądem nie pracujesz a ja wolę jednak mieć tańszy i wysoki standard niż iść tylko na markę ale w podstawie. Ja przez pół roku zrobiłem już 400mth. Nie chciałbym nic ujmować JD ale cenowo to jest bezsensu płacić 70-80 tysięcy więcej za ciemno zielony kolor a nie groszkowy.

#915 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 09 luty 2016 - 19:31

Claas Arion

Zawsze sądziłem ze JD i Claas są w podobnych cenach, czyli Claas ma 2 skrzynie do wyboru są 3 wersje CIS,CEBIS,CMATIC zgadza się?

#916 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 luty 2016 - 20:17

Claas Arion Tak zgadza się choć powiem szczerze że cis kompletnie mi się nie podobał i na pewno bym go nigdy nie kupił. W claasie możesz dokupić dodatkowo 3 lata gwarancji.

#917 Share grzybu1

grzybu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 luty 2016 - 23:29

Claas Arion

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o przedłużaniu gwarancji ? :) 

#918 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 10 luty 2016 - 06:47

Claas Arion http://www.claas.pl/...isowe/maxi-care

Usługę można wykupić do pół roku po zakupie maszyny na ciągniki można dokupić 3 lata plus rok oczywiście podstawowy. Ustalanie liczbę mth jaka rocznie planujesz zrobić oraz twój wkład własny 500 lub 2500 zł. Na maxi care idzie osobna umowa podpisana przez ciebie jak i twojego dilera. Cena maxi care jest ustalana od wartości maszyny,mth oraz wkładu własnego. Ja jak pamiętam zapłaciłem coś ok 6800zł za 3 dodatkowe lata 750mth rocznie i 2500wkład własny.

#919 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:39

Claas Arion

witam

tez biorę claasa pod uwagę czy to prawda że przednia oś resorowana wymaga częstego smarowania i jest tych miejsc wiele?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:58

Claas Arion

Powinno się smarować co 50 mth. Jest sporo miejsc do smarowania ale jest też mozliwość założenia centralnego smarowania koszt okolo 3 tysięcy serwis zaklada to w 3-4 godziny. Wtedy smarujesz tylko 4 miejsca.