przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Arek    218

Nie jeździłem na wielowachaczu ale ta nowa spisuje sie bardzo dobrze. Zaleta napewno jest bez porównania mniejsza liczna tulejek, które kiedyś się zużyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Do ciągnika z ladowaczem jest sens brania osi amortyzowanej na wielowahaczu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Witam, Jeżeli mowa o arion 510 mam takowy od marca , jak na razie 1100h i chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

czy ktoś podzieli się opinią nt nowych Arionów serii 600? najlepiej model 610 ale ogólnie też chętnie poczytam. może jakieś podpowiedzi co warto wziąć z dodatkowego wyposażenia oprócz amortyzacji i przedniego tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Klime automatyczną warto wziąć.

Do czego ciągnik ma być używany ? Bo od tego zależy wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Nie przesadzać zamiast A/C można bądź lepiej coś innego wrzucić. Jaki koszt wgl tego?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ok 320-330 netto z amortyzacja przednim tuzem, 4 parami hydrauliki, hexactiv. ciągnik do pługa agregatu transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
17 godzin temu, Tomek90 napisał:

Nie przesadzać zamiast A/C można bądź lepiej coś innego wrzucić. Jaki koszt wgl tego?? 

Każdy ma inne potrzeby, przy automatycznej nie trzeba co chwile kręcić pokrętłami jak słońce zachodzi za chmury.

Jak CIS+ to warto pomyśleć nad automatyką uwroci. Do transportu skrzynia supereco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

Nie będę raczej bral elektrozaworow więc będzie zwykły cis. a co myślicie np o funkcji smart stop, automatycznych stabilizatorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Smart stop super sprawa, mam w maxxumie i sprzęgła używam tylko przy odpalaniu, a tak hamulec. Nawet jeśli nie będzie ładowacza to przy transporcie super. 

6 godzin temu, Arek napisał:

Każdy ma inne potrzeby, przy automatycznej nie trzeba co chwile kręcić pokrętłami jak słońce zachodzi za chmury.

Jak CIS+ to warto pomyśleć nad automatyką uwroci. Do transportu skrzynia supereco.

Jaki koszt, bo ręka nie odpadnie od przestawienia temp raz na jakis czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Podnosiliście moc w swoich ciagnikach? jak tak to do jakich wartości? Ja planuje podnieść mam Ariona 430

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Podnosiłem w swoim o jakieś 20km, jaki olej z zamienników byście proponowali do skrzyni w 610c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Każdy markowy olej spełniający normy producenta będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
Dnia 24.02.2021 o 23:29, Mlody311 napisał:

Podnosiłem w swoim o jakieś 20km, jaki olej z zamienników byście proponowali do skrzyni w 610c

Shell do 610c zakupiony. Wcześniej oryginał. 

IMG_20210216_093757.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszkow2    0

Część wszystkim! Nowy na forum i potrzebuje porady/ pomocy

Oddałem do serwisu mojego arion 620 (juzpo gwarancji), dodatkowo powiedziałem żeby wymienili jakiś tam wężyk z systemu chłodzenia przez który przepływa płyn chłodniczy bo ostatnio zaczął przeciekać płyn(koszt pewnie kilkadziesiąt zł). W serwisie powiedzieli że ten element nie jest już dostępny w sprzedaży, bo John Deere zmienił coś w tym układzie i już tego nie produkują. W skrócie powiedzieli że Jak chce to naprawić to muszą wymienić ten układ na aktualnie produkowany przez John Deere i to będzie kosztować 1800 zł. Czy może tak być że nie mogą zagwarantować części zamiennych do ciągnika z 2016?? Czy ktoś mnie tu chce ewidentnie wycyckac?? Ciągnik 5 lat a nie ma części bo producent robi to w inny sposób a do starszych już nie robią części zamiennych?? Proszę o odpowiedź i pomoc  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
Dnia 27.02.2021 o 15:50, Tomek90 napisał:

Shell do 610c zakupiony. Wcześniej oryginał. 

IMG_20210216_093757.jpg

Co ile wymieniasz w skrzyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

robiliście kalibracje skrzyni w swoich Arionach? Jeśli tak, to jak wygląda procedura. Najlepiej ciągnik z nowej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Mam problem w moim arionie 610c zauważyłem że wariuje mi temperatura najpierw rośnie do prawie czerwonych kresek a za chwilę spada prawie do końca, raz spadła do końca i dopiero po ponownym odpaleniu zaczęła rosnąć do połowy i wskazówka zaczela falować pomiędzy dwiema kreskami. A i jeszcze trochę płynu wywaliło nadmiarem. Czy to coś z czujnikiem nie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36
Dnia 20.09.2021 o 19:38, Mlody311 napisał:

Mam problem w moim arionie 610c zauważyłem że wariuje mi temperatura najpierw rośnie do prawie czerwonych kresek a za chwilę spada prawie do końca, raz spadła do końca i dopiero po ponownym odpaleniu zaczęła rosnąć do połowy i wskazówka zaczela falować pomiędzy dwiema kreskami. A i jeszcze trochę płynu wywaliło nadmiarem. Czy to coś z czujnikiem nie tak 

Termostat lub termostaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Niekoniecznie. Czy przy wzroście temp. wentylator pracuje na pełnych obrotach? Odłącz wtyczkę od wentylatora, wtedy będzie pracował na pełnych obrotach i sprawdź czy temperatura wzrośnie do czerwonego pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj