Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:35

Claas Arion To rzeczywiście za taka wygode to mało :) Ale to działa w trybie transportowym tylko czy w obu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 15:24
  •  

#702 Share Prent

Prent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:29

Claas Arion Z tego co mi wiadomo to automat w nowych Arionach jest w standardzie....tak mi mówili przy zamawianiu ciągnika i na pokazach....nie podobno żeby mnie bujali....;?

#703 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:53

Claas Arion W nowych może być w standardzie, ja mam jednego z ostatnich z poprzedniej serii.

Taka wygoda, że w transporcie wolę tryb ręczny, żadko używam automatu, szczególnie pod obciążeniem mnie denerwuje, bo chwilami jest nieobliczalny. Na zakresie C po ruszeniu jest irytujący, bo lekko opóźnia zmiany biegów, wtedy go popędzam ręcznie. Na D jest już lepiej, ale przy automatycznych obrotach według mnie za bardzo przeciąga. Trochę też trzeba pojeździć, żeby dobrze go wyczuć, a najlepiej ustawić sobie obroty przy których ma zmieniać bieg.
W polu też działa, tam jest bardziej przydatny i lepiej spełnia swoją rolę, bo zamiast wciskać przycisk od uwrocia (w Hexashift, bo w Quadrashift chyba go nie ma, ale nie jestem pewien) do zbicia biegu na niższy po prostu wystarczy zmniejszyć gaz.

Edytowany przez MichalR, 19 grudzień 2012 - 22:54.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#704 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 13:28

Claas Arion W quadrashift jest opcja przynajmniej w moim 610C jest zaślepiony otwór do tej opcji przy sterowaniu podnosnika obok drugiej zmiany biegów kolo słupka, i na dzwigni gazu recznego też chyba da się zrobić, powinno przynajmniej :)
W transporcie to przeważnie na D się lata, juz musiałaby być spora górka i ładunek żeby na C zchodzić więc i przydatne :)

#705 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:29

Claas Arion Witam :) Zwracam się do was o pomoc z sprawie Arionów 400 a mianowicie zastanawiam się nad kupnem ciągnika(410 cis,420cis,430cis).Będzie pracował na 15ha ornych + łąki.Bedzie głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie.Dużo bedzie jeździł w transporcie.I chodzi mi o spalanie który będzie mniej spalał.Również będzie wyposażony w ładowacz.Za każdą odpowiedz składam serdeczne dzieki;)

Pozdrawiam

#706 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:57

Claas Arion Jak ma dużo w transporcie jeździć szukaj ciągnika ze skrzynią którą zapewnia maksymalną prędkość przy obniżonych obrotach silnika i z amortyzowaną osią. Claas Arion 400 tego nie oferuje.

#707 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:00

Claas Arion Co polecacie?

#708 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:09

Claas Arion Agrotron K lub JD 6M z przekładnią Auto Quad Plus Eco Shift i TLS, lub NH T6 z przekładnią 17x16 ale tę dyskusję kontynuowałbym w innym wątku.

Edytowany przez kris14, 22 grudzień 2012 - 19:09.

#709 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:11

Claas Arion Ale jestem bardziej przekonany do claasa więc którego polecacie?

#710 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:46

Claas Arion Z tych trzech modeli to spalanie będzie zależało od obciążenia, jak nadmiernie obciążysz zbyt słaby ciągnik to spali ci więcej niż mocniejszy, i odwrotnie, słabo obciążony mniej spali słabszy. Więc musisz sobie sam odpowiedzieć który, albo zawsze moższ kupić 410 i podkręcić moc na taką jak w 430 jak będzie taka potrzeba :), bo technicznie za wiele się nie różnią, może nawet wcale.
Jaki to będzie transport? Jak z pola kilka kilometrów baloty, zboże i inne plony albo raz w roku jakieś wysłodki albo coś to nie warto inwestować w dużo droższy ciągnik z amortyzacją czy innymi bajerami,szczególnie, że to 15 ha a ne 50, a przy takim gospodarstwie bardziej liczy się koszty eksploatacji i zakupu maszyn.
Co do nadbiegów, to są fajne owszem, ale jak jedziesz po drodze, która umożliwia ci szybką jazdę (takich na wsi jest niewiele), druga sprawa to można zapomnieć o jeździe z większym obciążeniem na najwyższym biegu (ze zredukowanymi obrotami) w tak słabym ciągniku. Znaczących oszczędności w spalaniu nie zauważysz, chyba, że w transporcie będziesz jeździł na prawdę bardzo dużo.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:23

Claas Arion No wiem o co ci chodzi.No troche mam za mało tych hektarów ale się zwiększy a będzie pracował jako główny ciągnik tylko oprócz oprysków i rozsiewu nawozu.Bedzie transportował buraki po polu 19ha,kiszonke z kukurydzy ok 10ha,zboże z tych z 12ha i wysłodki 500t.Jak juz bedzie robił robił tyle transportów to bych chciał jakąś konkretną przyczepe za niego.No i bedzie też pracował w prasie 15ha z tego 3ha od wójka na słome i po zbioru zboża sieję poplon 7 ha + łąki 2ha.Będzie też kosił kukurydze na kiszonke sieczkarnią 1rzędowa pottinger mex 2 GT.I co opłaca mi sie go kupować wg was?

#712 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:00

Claas Arion Jak już to weż kup 420 cis niepożałujesz wyboru, a zawsze będziesz mógł go podkręcić wrazie czego, sam mam ciągnik z tej serii...

#713 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:47

Claas Arion No ale później jak mu zapne 16 t przyczepe to 420 nie da rady i bedzie się menczył i więcej łyknie.A tak 430 to będe miał na wieki i nie pomenczy się tak.A ile podkręcenie kosztuje?

#714 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:34

Claas Arion Przyłączam się do pytania BigBull ile podkręcenie takie może kosztować tak mniej więcej. Chodzi mi z modelu 610C na 620C ewentualnie 630C.

#715 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:30

Claas Arion To co opłaca mi się kupować ten traktor na ten areał?

#716 Share karold14

karold14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 14:28

Claas Arion nie wiem ile kosztuje podkrecenie Claasa, ale ja podkrecalem Valtre 101 km na 120 km to 1600 zl mialo wyniesc, ale przy zaplacie sam spuscil do 1300 zl i tyle mnie to wyniolso

#717 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 02 styczeń 2013 - 09:18

Claas Arion BigBull Jak już bierzesz pod uwagę 430 CIS to ja na twoim miejscu brał bym Ariona 610 gdzie możesz mieć amortyzowaną oś, kabinę.
Mimo że 6-cio garowy spali mniej w transporcie, i elastyczność silnika znacznie większa. Dodatkowo obroty na ostatnim biegu są niższe niż w 430.
Tylko musisz się streszczeć bo weszła nowa seria Ariona 600 gdzie najmniejszy ma 158KM. Może gdzieś mają jeszcze starego Arionka

#718 Share kazik77

kazik77

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 14:39

Claas Arion a kto powiedział że arion 400 nie osiąga max przy niszych obrotach a właśnie przy obr.1900-2000 osiąga 43 km/h

#719 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:03

Claas Arion eee :P tyle to jedzie na max obrotach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:30

Claas Arion Od ogumienia też wiele zależy.