Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#681 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:53

Claas Arion Przyczepa jest super, ale adapter do obornika sporo kosztuje, bo tu masz tylko klapę.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 16:02
  •  

#682 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:04

Claas Arion No przyczepa całkiem całkiem z dołu szyber do dmuchawy lub żmijki.No tak oglądałem po internecie to 87tys ale z roku 2010 jutro będę dzwonił do handlarza co się zajmuje sprzedażą tych przyczep i się go popytam co i jak.Mam do niego z 15km.Za adapter do obornika to trzeba dac +/- 30tys.Claas by miał duszno z ta przyczepą pełną;/ to jest 16 t a są jeszcze 14t i 11t

#683 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:09

Claas Arion Ta tylko te ciągniki muszą coś ciągnąć za sobą, ja sam ostatnio swoim po 17 t wapna ciągałem i szedł jak burza...

Edytowany przez Marcin91, 12 grudzień 2012 - 22:55.
cytowanie poprzedniego posta

#684 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:10

Claas Arion Jakim?

#685 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:30

Claas Arion No po polu moze i tak bo po drodze to musi isc. My 610 prawie 35t :D ale na górkach do D1 schodziłem i dalej z obrotów schodził ale jakos wciągał.

#686 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:09

Claas Arion To bez problemu powinien z nią iść :) A tak mnie straszyliście.Dzwoniłem z prawie tej przyczepy to pani powiedziała proszę zadzwonić w sobotę bo ja ceny nie znam a tym się zajmuje mąż :) No i po gadaniu.A w waszych stronach ile taka kosztuje? Fliegl ASW 160 + adapter do obornika

#687 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 19:11

Claas Arion Może ktoś wie jak w arionie 600C właczyc opcje Speed Matching automatyke zmiany biegów na zakresie D?? W instrukcji pisze żeby nacisnąć pedał sprzegła i tyle :huh:

#688 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:31

Claas Arion Co takiego, nie wiem jak inni ale ja nie rozumiem co takiego.

#689 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:06

Claas Arion Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.
Lub jadąc na ostatnim z biegów z zakresu C piłujesz go do końca, a zmieniając na D ujmujesz gazu, a on wtedy przerzuca od razu zamiast na D1 to na D2,

Edytowany przez MichalR, 15 grudzień 2012 - 17:08.

#690 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:54

Claas Arion Nareszcie dzisiaj byłem u tego deelera :) Wszystko pięknie ładnie tylko ta cena :( Fakt rama pożądna i opony też.A więc za przyczepe Fliegl ASW 160 + Adapter do obornika to 45 570tyś EURO!!!Powiedział że claas pudzie z nią jak ważka bo jeden też brał tą przyczepe to za Ursusa 1014.Przyczepa masywna tłoki też a najlepsze co masa własna 5100kg :D Co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:49

Claas Arion

Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.
Lub jadąc na ostatnim z biegów z zakresu C piłujesz go do końca, a zmieniając na D ujmujesz gazu, a on wtedy przerzuca od razu zamiast na D1 to na D2,

Teraz to rozumiem, ja mam w swoim to automatycznie. Jadę na D4 i jak zwolnię i się zaczyna dusić to wcisnę guzik od zmiany biegów minusowy to automatycznie redukuje bieg, na bieg wybrany przez ciągnik odpowiednią do prędkości jazdy.

#692 Share Prent

Prent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:10

Claas Arion To niezła cena tej przyczepy... jak się dwa lata temu w bednarach o taką samą pytałem to mi facet powiedział 150tyś. zł netto z adapterem 2 m. wysokości.

#693 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:43

Claas Arion No to właśnie on był....Bo on jeździ po wystawach z tymi przyczepami.No a jak bym chciał jeszcze więcej bajerów to kole 60tyś EURO może przyść powiedział.U mnie by się zwróciła bo mam dużo usług związane z transportem.Termin oczekiwania powiedział 6-8 tygodni :) Trzeba pomyśleć jeszcze.Tak jak patrze to tylko jedno zdj jest jej na AgroFoto i nawet się ładnie prezentuje z claasem

#694 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:55

Claas Arion

Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.

Dzięki myślałem że sam zbija i podbija biegi wzgłędem obrotów a tu takie buty -_-

Teraz to rozumiem, ja mam w swoim to automatycznie. Jadę na D4 i jak zwolnię i się zaczyna dusić to wcisnę guzik od zmiany biegów minusowy to automatycznie redukuje bieg, na bieg wybrany przez ciągnik odpowiednią do prędkości jazdy.

A ty masz Cmatic?? To chyba to samo co u mnie ze dopasuje do prędkości.

#695 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 13:42

Claas Arion Nie ja mam 620C 16 biegów na 4 zakresach po 4 półbiegi.

#696 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 13:51

Claas Arion @Tomek90
Funkcja o której myślisz nazywa się zależnie od modelu Hexactiv lub też Quadractiv. Funkcja ta jest dostępna za dopłatą

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#697 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 12:37

Claas Arion Libero wiem o tym to jest Hexactiv w cis lub cebis przekładnia quadra jest w cmatic no ale tam na każdym zakresie automatyke a to myślałem że bedzie na D to byłoby elegancko do transportu a tu wychodzi co innego <_<

#698 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 19 grudzień 2012 - 13:42

Claas Arion

Libero wiem o tym to jest Hexactiv w cis lub cebis przekładnia quadra jest w cmatic no ale tam na każdym zakresie automatyke a to myślałem że bedzie na D to byłoby elegancko do transportu a tu wychodzi co innego <_<

Kolego pozwól że poprawie to co napisałeś bo jesteś w błędzie.

Zgadza się to że w wersji CIS (Arion 500/600) i CEBIS (Arion 500/600) mamy skrzynię Hehashift (24x24) a za razem automatykę Hexactiv

Natomiast jeśli chodzi o skrzynię Quadrishift (16x16) (występuje w Arionach 400/400CIS/600C ) ale opcje quadractiv można mieć tylko w Arionie serii 400 CIS, Arion 400 i 600C jej posiadać nie mogą.

Czyli przekładnia quadra nie może być łączona z C-matickiem , ponieważ to jest skrzynia bezstopniowa, dodatkowo niedostępna w wersji Ariona a zaczynąjaca się od Axiona.

#699 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 13:59

Claas Arion No jo chodziło mi o podstawową wersje czyli C, moj błąd ale wiem ocb :) ale ta automatyka Hexactiv w Cis i Cebis to juz opcja i pewnie tania nie jest :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:33

Claas Arion No właśnie nie jest strasznie droga, bo w cenniku ok 2000-3000 zł kosztuje.