Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion

931 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 23 marzec 2008 - 23:01

Claas Arion Więc tak
Arion 600/500 posiada skrzynię HexaShift (a co do C-matic jak pisałem wcześniej gdzies czytałem... ale nie mam potwierdzenia)
Arion 600 C skrzynia Qadrishift
Jeżeli ktoś chce potwierdzenia do tego co napisałem proszę zaglądnąć na ten link to jest opis tych ciągników z strony Korbanka:
http://www.korbanek....s/ciagniki.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion Dzisiaj, 15:29
  •  

#22 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 21:32

Claas Arion Byłem na pokazach claasa i pomykałem sobie arionem 640. Byłem w szoku bo nie doceniałem tych ciągników. składałem na PROW na fendta 412 ale po jazdach arionem w wersji cebis powiedziałem że claas mi wystarczy a różnica w cenie kolosalna

#23 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 22:34

Claas Arion Hmmm myślę ze jeżeli chodzi o stylistykę w claasie (wnętrze) to wygrywa z Fendtem lecz skrzynia Vario niema sobie równych... to takie małe spostrzeżenie... hah kiedyś myślałem ze niema traktora w ktory bym nie wsiadł i nim nie RUSZYL powtarzam tylko ruszły ale się pomyliłem wsiadłem w fendta... 930vario zmieniłem zdanie :D
P/S jest może ktoś na Agrofoto kto przymierza się do kupna Ariona 510 i mógłby przedstawić jego cenę... wyposażenie jakie jest możliwe i za jakie pieniądze... ? Był bym wdzięczny...:D

Troche odnawiam:) wiec jak mamy jakiegos posiadacze tego ciagnika?:)

#24 Share wlodziu

wlodziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 15:29

Claas Arion http://www.korbanek...._lub_cebis.html

Cis i Cebis- różnice

Tak w ogóle to czemu wszyscy narzekają na Korbanków? Proszę o odpowiedź, bo chciałem właśnie tam kupić kombajn Dominatora 150...

#25 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 21:21

Claas Arion Tylko dlatego ze ten jeden czlowiek ma w calej polsce wylacznosc na 2 duze posiadajace powazanie marki na swiecie... przez co nie ma konkurencji i moze robic co chce z sprzedaza.. ale zawsze na tym zarabiajac... :/, choc jak kazdy diler ma swoje plusy i minusy, ja powiem szczerze bardzo bardzo narzekac niemoge (kupilem od niego pare rzeczy...) choc zdarzaly sie rozne wpadki .. ;) ale byly to tylk "pikusie" ... :)

a co do tematu o Arionie widze ze niema zadnego posiadacza tego traktoru...:) a szkoda bo chetnie poczytal bym o tym jak sprawdza sie w praktyce bo z teori wynika ze jest to cudo.. :)

#26 Share wlodziu

wlodziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 09:29

Claas Arion Rozumiem. To może zapytam, kto polecałby kupić maszyne u Korbanków?

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 00:32

Claas Arion jesli chodzi o koszty, a szczegolnie koszty serwisowania to na pewno nie, ale jesli wazniejsze jest dla ciebie to ze jak sie cos sypnie, wykonasz pare telefonow i nigdzie nie maja takich czesci to pakujesz sie w auto, jedziesz w nocy do poznania, rano skladasz maszyne i jedziesz w pole o godz. 10, a nie czekasz tydzien i krew cie zalewa jak zboze stoi na polu, a ty nie masz czym wyjechac.

kolejnym plusem dla mnie jest to, ze jak pytam sie o oferte to nie musze wymieniac ze chce uchylne blotniki, dodatkowe wyjscia hydrauliki, podlokietnik i inne tego typu pierdoly, bo to wszystko juz jest jakos logicznie poukladane i skupiam sie na tym co jest wazne.

problemy zawsze robia przy doborze ogumienia i bardzo niechętnie chca zmieniac rozmiary, albo robia tak by kogos zniechecic ;) takze tu trzeba zwrocic uwage
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 21:43

Claas Arion Jeśli chodzi o serwis to mój znajomy serwisuje u nich renówke i dominatora. Wg niego mają niskie ceny i są solidni.

#29 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 11:16

Claas Arion witam wszystkich zainteresowanych Claasem Arionem:):lol: własnie oczekuje na realizacje zamówionego Ariona 620 CEBIS którego powinienem mieć juć w grudniu u siebie:) po przetestowaniu go bede w stanie Wam coś o nim opowiedzieć. pozdrawiam

#30 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 13:15

Claas Arion ja zaklepałem już 510 CIS, WOM, TUZ, ośka miękka, szerokie kapcie. Cebis fajny ale gdy bym rozlał browarka na tą elektronikę to kiepsko to widzę. a robote tą samą wykonam cisem. cena dla zainteresowanych 56tyś fajna nie? ale euro a nie złotych he he. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MrDragon

MrDragon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 29 wrzesień 2008 - 20:53

Claas Arion Hej ma ktoś pdf'a broszury tego ciągnika tylko po polsku, mam p niemiecku, rozumiem trochę, ale chce przeczytać po naszemu
www.up.poznan.pl/knir/

#32 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 12:40

Claas Arion Mam obydwa prospekty po polsku:
600C i 500/600 CIS/Cebis.
500ka nie występuje w wersji C i 640 również. Nie ma możliwości Cmatic.

A jak ktoś chce to mam też w Word'zie specyfikacje na poszczególne modele,
co mógłbym tu wkleić.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#33 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 luty 2009 - 15:35

Claas Arion Stałem się posiadaczem ARIONA 620 CEBIS:):lol: pierwsze wrażenia bezcenne

#34 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 luty 2009 - 17:34

Claas Arion

ja zaklepałem już 510 CIS, WOM, TUZ, ośka miękka, szerokie kapcie. Cebis fajny ale gdy bym rozlał browarka na tą elektronikę to kiepsko to widzę. a robote tą samą wykonam cisem. cena dla zainteresowanych 56tyś fajna nie? ale euro a nie złotych he he. pozdrawiam

aa ta cena jest cena netto czy bruttoo..? i przy jakim kursie ja wynegocjowales jezeli mozesz nam zdradzic..? ii czy moze orjentujesz sie w cenie podobnego zestawu tylko ze z Cebisem...?? >P/S przez WOM i TUZ rozumiem jego umiejscowienie z przodu a jezeli tak czy mozesz wyszczegolnic ile samo to kosztuje..?>

#35 Share MartinS

MartinS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:36

Claas Arion

Byłem na pokazach claasa i pomykałem sobie arionem 640. Byłem w szoku bo nie doceniałem tych ciągników. składałem na PROW na fendta 412 ale po jazdach arionem w wersji cebis powiedziałem że claas mi wystarczy a różnica w cenie kolosalna

I co kupiłęś sobie tego Claasa? Jak sie spisuje? nie było z nim problemów, niepsuje sie? Myśle nad kupnem Ariona 520 i sie zastanawiam...

#36 Share majster1204

majster1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 17:24

Claas Arion Co sądzcie o claasie arionie 620C????? Pytam bo chciałbym wiedziec cos o nim więcej. Z góry dzieki ;)

#37 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 19:53

Claas Arion Class Arion 620C:
-6 cylindrowy turbo,intercooler
-moc znamionowa 135 km
-moc maksymalna 140km (ISO TR 14396)
-przekładnia QUADRISHIFT (16-16)
-liczba zautomatyzowanych zakresów -4
-liczba przełożeń pod obciążeniem -4
-udźwig maksymalny tylnego podnośnika 6500kg
-amortyzacja kabiny - opcja
-klima standard
Co do ceny to nie wiem :D

#38 Share majster1204

majster1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 14:04

Claas Arion A jeśli chodzi ich awaryjność i sprawdzanie sie w pracy ??????? <_<

#39 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 12:05

Claas Arion witam

nie ma ktoś jakichś informacji na temat Ariona 400 którego zaprezentowano na Węgrzech?
wujek google się starzeje i nic nie znalazł, u Korbanków nic nie ma

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 11:32

Claas Arion

Na Węgrzech zaprezentowali Ariona 400 CIS i Cebis 90, 100 i 110 koni.
Genialna maszyna, super skrzynia, znana z Ariona 500, 600 i MF'a, z nową funkcją - automatu (jak w aucie)
Ustawiasz sobie tylko przy ilu obrotach ma zmieniać półbiegi, zakresy i pedał w podłogę. Świetne w transporcie. Zakochałem sie w skrzyni, kiedy jadąc z podorywką przerzuciłem z B4 na C1, oczywiście bez sprzęgła i maszyna zmieniając zakres się prawie zatrzymała, ale nie zadusiła się i pojechałem dalej. Cholernie mocna i elastyczna skrzynia. Axos tego nie ma i dość łatwo go zadławić.

Jak dostanę jakieś konkrety na temat tego modelu to opiszę, na razie mogę podzielić się tylko wrażeniami :)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.