przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Claass    1

Ja mam pytanie do użytkowników ariona na oponach 600 czy pług 4x45 zabierze równo z kołem czyli cały obrys traktora?

ja w swoim arionie mam z tyłu 600 a z przodu 480 i po kvernerand'zie 51 cm/korpus prawie kryje ale 600 są nieco za szerokie i gniecie skibę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Jednak po rozmowie z dilerem i znajomymi (również z forum ;) ) nastąpiła zmiana na 600mm. Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie ale czy ktoś korzystał z kredytu firmowego claasa? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Z tego co mi proponowali to jest taniej niż w BGŻ ale biorę w BGŻ ze względu że wszystkie maszyny finansuje przez ten bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

A wiesz jakie oprocentowanie? Wiesz może przez jaki bank jest to prowadzone? Ile masz w bgż?

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Kredyt fabryczny claas na 4 lata oprocentowanie 10,5% za cały okres kredytowania tj 4 lata, bez prowizji zabezpieczenie ciągnik bank BNP Paribas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmati2    4

Kredyt fabryczny claas na 4 lata oprocentowanie 10,5% za cały okres kredytowania tj 4 lata, bez prowizji zabezpieczenie ciągnik bank BNP Paribas

to trafiłeś na złego przedstawiciela mi przy okresie 7 lat zaproponował 8-9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja za 3 lata od finansowania fabrycznego CLAAS dostałem ofertę, gdzie calkowity koszt wyniósł 106%, tyle, że w pierwszym roku zwracam dofinansowanie z PROW, VAT i dosyć sporą pierwszą wpłatę. Fabryczne finansowanie obsługuje BNP Paribas.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

BGŻ ma 7,7 % w skali roku oddaje PROW i prowizja 1 %, VAT we własnym zakresie albo oddzielny kredyt

 

A propo finansowania z Claas to powiedział że poniżej 7% jest ale nie pytałem o szczegóły bo nie byłem zainteresowany.

 

A w BGŻ jest możliwość kredytowania na 10 lat oraz dwa lata karencji w spłacie, nie dotyczy odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja za 3 lata od finansowania fabrycznego CLAAS dostałem ofertę, gdzie calkowity koszt wyniósł 106%, tyle, że w pierwszym roku zwracam dofinansowanie z PROW, VAT i dosyć sporą pierwszą wpłatę. Fabryczne finansowanie obsługuje BNP Paribas.

Co 106% za trzy lata to raczej nie możliwe moze 10,6%?

7,7% w skali roku na 4 lata daje 16500zł odsetek czyli słabo.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

106 to znaczy, że jeżeli maszyna kosztowała 100 tysięcy, to całkowity koszt z kredytem wyniósł 106 tysięcy. Oprocentowania dokładnego nie znam bo w kalkulacji nie było podane.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Dzięki koledzy za odpowiedzi. :) Byłem dziś u siebei w BS i powiedzieli mi że taki kredyt na zakup maszyn maja oprocentowany na 7,19% i do 1,5% prowizji-da sie z tego coś jeszcze zbić :P -tylko zależne ile wezme tego kredytu. Dodam, że ja nie chce na całość maszyny tylko na Vat i część zwrotu. Po zwruceniu kasy z PROW i US mogę całość od razu spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

Witam! Mam pytanie: czy Arion 430 Cis da rade w pługach Unia Ibis XLS 4x45 ? Gleby lekkie 4-5 klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Da radę bez problemu, tylko, że w pługu UG na odkładniach XL nie przesadzaj z szerokością opon bo wielu rolników narzeka, że nie dorzucają.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

Mój znajomy posiada ariona 430 na oponach 480/600 i elegancko mu dorzuca. Wiem bo u mnie orał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Sawik a jaki miał pług? Mi chodzi konkretnie o IBISa z odkładniami XL, znajomi mają ciągniki na oponach 540 i zostają koleiny.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ja nie raz oralem ciagnikiem z oponami 600 plugiem 4x42 i jak dobrze wszystko bylo to bylo rowno, wiec jak ktos ma 540 i z wieksza odkladnia ma problem to niech szuka problemu gdzie indziej a nie w oponach, czesto nie dorzuca jak sie za wolno orze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pługi UG maja regulacje pochylenia odkładnicy wiec mozna sobie zwiekszać szerokość bruzdy i wcale nie musi ugniatać. Troche techniki i sie ludzie gubia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Regulacja pochylenia odkladni? Jak to jest rozwiazane?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

MichalR ja mam plug UG XLS z odkladniami ZX a to sa chyba najwieksze i jak oralem z oponami 520 to zarzucalo bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Odkładnia jest podparta takim pretem z dwoma srubami do regulacji.Jedna odkrecasz a druga dokrecasz i zmieniasz kat wychylenia odkładni przez co ziemia dalej ulatuje.Proste jak drut tylko nikt widze tego nie ogrania bo jak fabrycznie ustawione to juz h.j nie ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Podpowie ktoś gdzie Aresie lub arionie znajduje się zbiornik płynu układu kierowniczego? i jaki tam płyn wlać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj