przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek99    38

chodzi mi o ich awaryjnoesc i dostep do czesci i ich cene?

Edytowano przez tommy66692
Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Moim zdaniem to ares po liftingu. Wygląda tak samo ma podobne moce co starsze modele więc co to za róznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Moim zdaniem to ares po liftingu. Wygląda tak samo ma podobne moce co starsze modele więc co to za róznica?

 

Tylko, że w ofercie Korbanków jest i Ares i ten nowy Arion więc to raczej lifting nie bedzie. Może to jest lepsza wersja Aresa (tak jak w przypadku JD jest wersja normalna i premium)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

C to najbardziej uboga kabina

CIS to juz troche lepiej ale bez kompa i elektrozaworow.

CEBIS kabina full wypas wszystkie wyjscia sterowane guzikami a nie wajchami. Czas dzialania, ilosc przeplywajacego oleju, itp. ustawiasz w komputerze Cebis ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Moim zdaniem to ares po liftingu. Wygląda tak samo ma podobne moce co starsze modele więc co to za róznica?

A JD 6620 i 7430 nie są podobne. ;) To że Ares i Arion tak samo wyglądają, nie znaczy że są takie same. Zgodzę się, że Arion ma podobną moc do Aresa 800, ale różni się choćby przekładnią(w Aronie HexaShift, w Aresie chyba PowerShift).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A JD 6620 i 7430 nie są podobne. :rolleyes: To że Ares i Arion tak samo wyglądają, nie znaczy że są takie same. Zgodzę się, że Arion ma podobną moc do Aresa 800, ale różni się choćby przekładnią(w Aronie HexaShift, w Aresie chyba PowerShift).

nie wygladaja tak samo, maja inne blotniki i swiatla z tylu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Szczegóły. :rolleyes: Ale te tylne światła i błotniki z Axiona naprawdę fajnie wyglądają. :rolleyes:

brzozak2

Ja myślałem że seria 600C (tak jak napisałeś innym temacie) będzie w bezstopniówce, a tu jednak QuadriShift. To C to oznacza najbiedniejszą wersje w kabinie. Dziwie się, że nie montują C-matic'a, ale może zaczną później tak jak w Axionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Montują też ta skrzynie gdzyż czytałem o tym gdzieś lecz teraz nie moge znaleść tej stronki zeby potwierdzić swoje zdanie ale jak tylko ją odnajde to wrzuce link :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
jakiej marki CLAAS ARION 620 C ma silnik?

Mi sie zdaje że JD ... Ale nie jestem pewien..... Bo Aresy mają JD....


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Maja sporo KM

Od 110KM do 180 KM

 

jakiej marki CLAAS ARION 620 C ma silnik?

NA stronie DHK jest wszystko ładnie po polsku opisane, ale marki silnika nie ma. Ale pewnie JD. :(

silnik

 

Montują też ta skrzynie gdzyż czytałem o tym gdzieś lecz teraz nie mogę znaleźć tej stronki zeby potwierdzić swoje zdanie ale jak tylko ją odnajdę to wrzucę link :rolleyes:

Czyli na razie w Polsce nie jest dostępny z C-matic :(

 

 

200 postów stuknęło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Od 110KM do 180 KM

 

 

NA stronie DHK jest wszystko ładnie po polsku opisane, ale marki silnika nie ma. Ale pewnie JD. :(

silnik

 

 

Czyli na razie w Polsce nie jest dostępny z C-matic :(

 

 

200 postów stuknęło :rolleyes:

czyli jak zwykle do nas wszystko dobre dociera najpozniej ;/ .claas z karzdym ciągnikiem sie rozwija i stanowi coraz leszą alternatywe dla drozszych maszyn :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Z pewnością ariony maja silniki JD bo nawet taka sama pojemność 6788 cm^3 jak axion ma to dlaczego arion ma nie mieć. Na niemieckiej stronie claasa został tylko ares 500 więc ja myślę, że arion to jednak następca aresa. Skrzynie montowane to hexashift, qadrishift ale czy c-matic to już nie wiem. Może później będzie. Wiem że kabina oznaczona C nie ma wyświetlacza (cebis)-komputerka na którym można ustawić wiele rzeczy, nie posiada elektrycznego sterowanie hydraulika tylko mechaniczne w przeciwieństwie do cebisa. Tyle co wiem.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co to jest qadrashift??

c - to kabina taka jak w aresie

cis - to podobna do tej z axiona, ale bez bajerow (teraz w axionie tez bedzie dostepna)

cebis - full wypas B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

brozozak2 czy napewno chodzi Ci o qadrashift czy moze miałeś na myśli qadrishift które jest czterostopniową przekładnią przełączania mocy(kazdy bieg posiada 4 półbiegi) jest ona wykorzystywana(a raczej była gdyż nie sa one juz w produkcji) w Aresach serii 800.

a co do rodzajów kabin to była już o tym gdzies mowa i tak jak pisaliście wcześniej to

C- kabina taka jak w aresie choć różni się zegarami w desce rozdzielczej oraz wyświewtlaczem, kabina cis- posiada taki sam wyświetlacz jak kabina typu c lecz ma wielofunkcyjny podłokietnik lecz nie posiada komputera cebis(w jego miejscu znajdują sie przełączniki do hydrauliki), natomiast kabina cebis patrz kabina Axiona

Link pokaujący kabini cis i cebis:

 

http://www.claas.co.uk/countries/generator...lang=en_UK.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Ja już zgłupiałem :lol:

To wkońcu jaką przekładnie montują w Arion'ach; Qadrishift, HexaShift czy C-matic, bo w 2 postach sam sobie zaprzeczyłem <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Więc tak

Arion 600/500 posiada skrzynię HexaShift (a co do C-matic jak pisałem wcześniej gdzies czytałem... ale nie mam potwierdzenia)

Arion 600 C skrzynia Qadrishift

Jeżeli ktoś chce potwierdzenia do tego co napisałem proszę zaglądnąć na ten link to jest opis tych ciągników z strony Korbanka:

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claas/ciagniki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Byłem na pokazach claasa i pomykałem sobie arionem 640. Byłem w szoku bo nie doceniałem tych ciągników. składałem na PROW na fendta 412 ale po jazdach arionem w wersji cebis powiedziałem że claas mi wystarczy a różnica w cenie kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Hmmm myślę ze jeżeli chodzi o stylistykę w claasie (wnętrze) to wygrywa z Fendtem lecz skrzynia Vario niema sobie równych... to takie małe spostrzeżenie... hah kiedyś myślałem ze niema traktora w ktory bym nie wsiadł i nim nie RUSZYL powtarzam tylko ruszły ale się pomyliłem wsiadłem w fendta... 930vario zmieniłem zdanie :D

P/S jest może ktoś na Agrofoto kto przymierza się do kupna Ariona 510 i mógłby przedstawić jego cenę... wyposażenie jakie jest możliwe i za jakie pieniądze... ? Był bym wdzięczny...:D

 

Troche odnawiam:) wiec jak mamy jakiegos posiadacze tego ciagnika?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Tylko dlatego ze ten jeden czlowiek ma w calej polsce wylacznosc na 2 duze posiadajace powazanie marki na swiecie... przez co nie ma konkurencji i moze robic co chce z sprzedaza.. ale zawsze na tym zarabiajac... :/, choc jak kazdy diler ma swoje plusy i minusy, ja powiem szczerze bardzo bardzo narzekac niemoge (kupilem od niego pare rzeczy...) choc zdarzaly sie rozne wpadki .. ;) ale byly to tylk "pikusie" ... :)

 

a co do tematu o Arionie widze ze niema zadnego posiadacza tego traktoru...:) a szkoda bo chetnie poczytal bym o tym jak sprawdza sie w praktyce bo z teori wynika ze jest to cudo.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj