kurde5

Pług do ursusa 9014h

Polecane posty

kurde5    7

Witam, moglibyście mi doradzić jaki byłby najlepszy pług do 90 konnego ciągnika? Myślę nad obrotowym ale nie wiem czy się opłaca, i nie wiem jakiej firmy, myślałem nad agromaszem ale podobno są ze słabego materiału zrobione, więc nie wiem jaki byłby najlepszy, obrotowy tak do 25 tyś. nowy lub jakiś używany dobrej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Do takiego to 3 skiby obrotowy lub 4 zagonowy .. jaki byś nie wybrał zmiescisz sie w tej cenie na 100 % chodzi oczywiscie o takie wmiare cenowo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zależy jakie masz ziemie - klasa klasą ale jaki typ, piaski, płowe, rędziny czy gliny. Czy są górki czy nie. Czy są kamienie. Jakie są kształty pola. Jakbyś to podał to można coś poradzić:) Jedyne co można powiedzieć to zdecydowanie używany zagraniczny tylko i wyłącznie na oryginalnych elementach roboczych - oryginalne w sensie fabryczne a nie zamienniki. Jeśli jest pług po remoncie i ma wymienione elementy robocze na niewiadomo jakiego producenta to szkoda kasy - to samo masz w polskich, tylko z tą różnicą że polskie masz nowe pługi:)

Do takiego urusua na ciężkie ziemie brałbym 3x18" (3x45cm) obrotowy, odkładnice ażurowe, zabezpieczenia non stop jeśli są kamienie, z przedpłużkami i regulowaną szerokością orki. Marka to coś z: Kverneland, Lemken lub inne zależnie od stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Pług obrotowy to 3x45 a zagon to 5x35 albo 4x45. Oczywiście jak masz normalne w miarę ziemie.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Ziemie to mam różne, na jednym polu piasek a na innym glina. Jedynie może ze 2 pola górowate a tak równinne. Ale jeszcze mam pytanie, czy są nowe zagonowe pługi lemkena? I jeszcze jedno czy jest jakaś różnica w uprawionej glebie pomiędzy pługiem ązurowym a zwkłym?

 

Ziemie to mam różne, na jednym polu piasek a na innym glina. Jedynie może ze 2 pola górowate a tak równinne. Ale jeszcze mam pytanie, czy są nowe zagonowe pługi lemkena? I jeszcze jedno czy jest jakaś różnica w uprawionej glebie pomiędzy pługiem ązurowym a zwkłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie wiem czy są nowe zawieszane - zobacz na stronę lub zadzwoń do dilera. Na pewno są nowe Kvernelanda.

Ażurowe lepiej kruszą ziemię i stawiają mniejszy opór. To wszystko daje duże efekty na ziemiach ciężkich.

Jeśli siejesz dużo przedplonów lub masz dużo zielonego do orania to najlepsze są duże odkładnice które bardzo ładnie odwracają - sam mam takie i można a nawet trzeba jeździć z większą prędkością to ładnie dosypują i na lżejszych glebach ziemia wygląda jak po agregacie, natomiast na ciężkich stawiają większe opory.

Jeśli chodzi o dobór szerokości orki to najlepiej pożycz od znajomego takie jakie Ci chodzą po głowie i sprawdź czy z taką szerokością dasz radę.

Albo szukaj ze zmienną regulacją orki sterowaną z kabiny od 30 do 50cm na korpus i wtedy 3 obrotowe bo więcej i tak nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

No właśnie ja chcę kupić tylko ze zmienną szerokością roboczą. Zobaczę poszukam. Ja jestem sceptycznie nastawiony na maszny używane bo nie wiadomo w jakim są stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tylko zapytaj się użytkowników zagranicznych pługów ile ha zaorali na oryginalnych lemieszach a ile na polskich zamiennikach. W polskich pługach innych materiałów jak te niby najwyższej jakości zamienniki na pewno nie znajdziesz a do zagranicznych zawsze możesz kupić oryginalne. Co z tego że dużo droższe jak wyjdzie i tak taniej bo na dłużej wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ja mam do swojego 9014 trzy skibowy obrotowy pług z Agromaszu, na chwile obecna mam juz wszystko pod siew poorane, a orałem w tedy gdy było sucho, wchodził w ziemię bez porównania z starym grudziąckim, o razu było czuć w takich miejscach gdzie zawasze grudziącki wychodził on szedł na tej samej głębokosci tylko ciągnik miał ciężej, na razie mam go za krótko abym mógł mówić o jego wadach czy zaletach, ale wszystko mam ładnie pokryte nawet grykę wysoka na 50 cm ładnie przykrył. Poożemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj