Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5100r czy Claas Arion 410?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 21:29

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? Witam tak jak w temacie który jest lepszy? Chodzi o zwrotność z turem, pracą z maszynami, spalaniem, awaryjnością? Może ktoś posiada te modele? Ciągnik chcę zakupić na wiosnę bo wtedy można złożyć następne wnioski o dofinansowanie. Ciągnik będzie główną maszyną w gospodarstwie, zastąpi dotychczasowe Ursusy;) Gospodarstwo liczy 20h ziemi i około 5h łąk, posiada bydło. W przyszłości pola będzie przybywać. Proszę o opinie tych ciągników. Wiem że posiadają chyba te same silniki bo claas ma silniki jelenia ale coś więcej potrzebuje:). Pozdrawiam i czekam na rozsądne odp;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5100r czy Claas Arion 410? Dzisiaj, 10:01
  •  

#2 Share ktos77

ktos77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:48

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? Osobiście mam 5080r ponad 2 lata. Ogólnie jestem z niego zadowolony, spalanie porównywalne z ursusami. Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. Claasa nie polecam bo jest nie dopracowanym ciągnikiem, chociaż sądząc po powierzchni ciągnik nie będzie wiele eksploatowany więc jaki nie weźmiesz to nie powinien się psuć.

#3 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 06:48

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? Na plus dla claasa widoczność z przodu, lepszy rozkład masy niż w jd, wygodniejsza skrzynia, spalanie podobne do jd. Na plus jd? Jedynie pełna rama.

@ktos77 niedopracowany? Hmm po czym tak sądzisz B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 07:17

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? To są dwa różne ciągniki-do JD trzeba raczej Axosa porównywać.Ja tam może wymienię tylko jeden plus JD-a jest nim (bez)awaryjność ,zwrotność też będzie lepsza, w ładowaczu będzie sprawdzał się super-z powodu złego rozłożenia masy :) na te Twoje hektary to będzie i tak aż nadto...

#5 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 06:40

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? Wiem że JD posiada całą ramę więc tego ciągnika nie da się chyba rozerwać:) Co do skrzyni w JD to jaką polecacie? A czy ten jelonek ma amortyzowaną kabinę?

@ktos77 Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. - Z tego co słyszałem to przednia oś nie jest za rewelacyjna, podobno się psuje bo wysiadają, jeśli masz komfort w kabinie myślę że oś nie jest aż tak potrzebna:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej17

andrzej17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 19:14

John Deere 5100r czy Claas Arion 410? claas
lepszy od jd. mniej awaryjny> jeśli o mnie chodzi kupiłbym mtz. twarde spalanie w normie. tańsze części niż do urusa.

Dodaj odpowiedź