Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441??????

207 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 05 luty 2009 - 15:11

Prosta sprawa jak masz hajsu ledwie na zetora to zetor a jak możesz pozwolić sobie na większy wydatek czyli te 30% więcej wydać to zachodniak, jakoś na lambo nikt u nas nie narzeka a jest kilka i ceny części w porównaniu do innych zachodnich marek nie są takie straszne, a w perspektywie kilkunastu lat ta różnica w cenei powinna się zwrócić w spalaniu

ps. ciekawe czy tak w proximie wszystko sami naprawicie i byle "złota rączka z byłego pgr" naprawi proximie za flache jak w niej jest nieu mniej nawkładane elektryki pneumatyki turbo intercooler w nowych itd, a przegląd proximy jest niewiele tańszy jak takiego lambo.

Lambo ma wiele innych lepszych rozwiązań jak zetor, np. wał przedniego napędu idzie przez silnik i nigdy siana nie nawinie (dlatego akurat kumpel wzioł lambo zamiast forterry) pompowtryski to wieczny mechanizm i wcale nie boi się oranżady, sami przyznajecie że zetor gorzej wykonany a ja boje sie tej pneumatyki czy po kilkunastu latach nie umili za bardzo życia, bo wiadomo jak to jest ze starą pneumatyką

Nie zgadzam się z tym co piszesz. Jeszcze nie słyszałem o żadnym przypadku nawinięcia się siana na wałek, co Ci nie pasuje do wykonania Zetora? ma dużo mocniejszy silnik od R3 Evo 85, cena Proximy jest bardziej atrakcyjna.
Do Proximy możesz dowalić pełne wyposażenie i jeszcze będzie taniej niż w R3. Części do Zetora są na pewno tańsze niż w Lamborghini i łatwiej dostępne. Jeśli chodzi o spalanie w Proximie dużo osób głupoty pisze że to smok wśród ciągników po prostu głupota :angry: np. sąsiad kupił sobie proxime nową która była na docieraniu ( a wiadomo jeśli silnik jest na docieraniu to musi sobie żłopnąć) pojechał gdzieś i spaliła mu z 15 litrów choć zrobił aby 1mtg. a potem powiedział sąsiadowi te Proximy to smoki zrobiłem 1Mtg. a ona spaliła 15 litrów i potem idzie plota; według mnie te 5-7,8 litrów to jest bardzo mało.
Ferdek piszesz że boisz się tej pneumatyki że siądzie po kilkunastu latach; ja bardziej bym się bał elektroniki jeszcze jak się nie ma klimatyzacji w ciągniku to zupełnie
Pozdrawiam ;)
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Dzisiaj, 16:44
  •  

#42 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 luty 2009 - 16:33

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Jak można siano okręcić w wałek napędy przecież we wszystkich nowych ciągnikach jest zabudowany w osłonie czy Lamborghini będzie oszczędniejsze od Zetora myślę że tak jak się będzie sprawowała pneumatyka to zobaczymy co będą ludzie za kilka lat mówić ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#43 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 05 luty 2009 - 16:43

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? no będzie oszczędniejsze ale nie dużo przynajmniej wg mnie 2-3l. to nie jest dużo
Zetor Nr 1 w Polsce!

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 17:16

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Panuje jakiś mit że na dotarciu silnik musi złopnąc,a pózniej się to uspokoi.To oczywista nieprawda i nie bardzo wiem skąd sie bierze.Zużycie paliwa po dotarciu przy tym samym obciążeniu silnika to max 5% pomiędzy silnikiem dotartym a niedotartym.Niech się nikt nie łudzi że na dotarciu jak coś pali 15l to po dotarciu będzie palic np.7l.Co w czasie dotarcia obciąża tak silnik by zużycie wzrosło tak znacznie ,lub gdzie się to paliwo ulatnia lub wycieka?Pamiętajmy że dzisiejsza technologia pozwala na tak dokładną obróbkę części przed montażem ,że dotarcie w dawnym tego słowa znaczeniu w zasadzie traci sens.Jak czasem czytam posty dotyczące Zetora to zdaje mi się że tloki i tuleje ciosa się tam siekierą ,bo inaczej skąd mit o docieraniu i drastycznym spadku spalania po tym okresie nawet o połowę.

#45 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 luty 2009 - 17:25

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Ja tam mysle i widzialem to miedzy proxima a szczegolnie ta PLUS i EVO R3 85 nie ma rzadnej roznicy po za taka ze proxa jest znacznie ciezsza i ma silniejszy podnosnik.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 luty 2009 - 17:28

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Zdecydowanie to nie mit !-wyobraź sobie drogi Xemicie iż np.taki JD zalewany jest specjalnym olejem na czas docierania właśnie-żłopie jak smok ;)-a (uwaga) dopiero po paruset (!) motogodzinach (gdzieś tak 300-400) zużycie paliwa gwałtownie maleje-więc przynajmniej w silnikach DPS różnica ta wynosi zdecydowanie więcej niż owe 5%-no i ciągnik nie składa się z samego silnika-inne podzespoły zapewne też się "docierają" i z pewnością rzutuje to też w jakimś stopniu na apetycik na paliwko.
Widzę Xemit że nie lubimy w dalszym ciągu Zetorów,oj nie lubimy :D

#47 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 05 luty 2009 - 17:40

Ja tam mysle i widzialem to miedzy proxima a szczegolnie ta PLUS i EVO R3 85 nie ma rzadnej roznicy po za taka ze proxa jest znacznie ciezsza i ma silniejszy podnosnik.

w Top Agrar Polska był test ciągników 80 konnych Proxima 8441 miała najsilniejszy silnik; Proxima od R3 miała silnik mocniejszy o 4KM :)
Zetor Nr 1 w Polsce!

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 17:42

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Nie chodzi mi o Zetora ale o mit.Pozostałe części ciągnika rowniez są poddane bardzo dokładnej obróbce.Nie bardzo się z tobą zgodzę gdyż o sprawności silnika swiadczy jaki procent ze spalanego paliwa jest zamienione w prace a jaki w ciepło.Jesli na dotarciu palił by o 100% więcej jak po tym okresie to znaczyło by że nadmiar tego paliwa zamieniony został by na ciepło.Uklad chłodzenia jest skonstruowany z przewidzianym naddatkiem ,ale w przypadku podwojenia zużycia tylko na ciepło nie dał by rady.Owszem nigdy nie byłem fanem Zetora i tu masz rację,Skoda trochę zmieniła opinię o czeskiej mysli technicznej ,tylko niestety oszczędne są te z sercem VW.Rodzime silniki czeskiej marki 1,4 mają kiepską opinię.Pytajacemu zdecydowanie polecam inny sprzęt jak Zetora.2-3 litry oszczedności a może i więcej to nie jest malo.W czasie użytkowania ciągnik tych godzin przerobi ok.10000 a to da pokażną cysterne wartą nie mniej jak zakupiony ciągnik.I warto to kalkulowac.

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 luty 2009 - 17:56

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Zlituj się Xemit-to właśnie ta opinia o paliwożernych Zetorach to mit-skąd Ty bierzesz te 2-3 litry (jak rozumiem na godzinę-tak ?).Druga sprawa-ja nie pisałem o zużyciu zwiększonym o 100% a o więcej niż te Twoje 5%.Czeska myśl techniczna już przed wojną zła nie była (zgadnij dlaczego Niemcy zajęli Czechosłowację)-skiepszczyła się w latach powojennych ale to już z powodu nowych panów-tych od MTZ-eta i T-34 :).

#50 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 05 luty 2009 - 17:57

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Nie wiem jak w innych okolicach ale w mojej Zetor ma b.dobrą reputację i nawet sporo ich jest.
Zetor Nr 1 w Polsce!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:01

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Jeśli chodzi o ciosanie siekierą to to powiedzenie przywarło już do ciągników innej marki :)
Jeśli chodzi o moc silnika przed i po dotarciu to mam dane dotyczące Forterry z 2006 roku

Moc na WOM(kW +-2%), obroty znamionowe, 1000 obr/min
do 100mh / od 100 mh
8641 - 48,4 / 51,0 (ten sam silnik co w 8441)
9641 - 53,6 / 56,5
10641 - 60,8 / 64,0
11441 - 66,5 / 70,0
11741 - 72,6 / 76,5 (silnik 6-cylindrowy Same 1000.6 WT1E)
11741.4C - 73,9 / 77,8

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 18:03

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? No Jaro jak już sobie dyskutujemy poza tematem,to musisz przyznac ze na tą myśl techniczną od MTZ i T34 nie ma bata w Dakarze,a ten potrasfi sprawdzic technikę.No powiesz że Kamazy są specjalnie przygotowane.Tylko że inni robią to samo,tylko z dużo gorszym skutkiem.Nie szata zdobi człowieka a ciągnik wygląd.Pozdrawiam i prosze o przebaczenie że poza tematem,bo zas ostrzeżenie.

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:40

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Mały problem z netem :)-jak OT to OT-polecam http://www.trucks.co...historia_34.htm to akurat Rosjanie wystawili pomnik czeskiej ciężarówce a nie na odwrót ,akurat rajdami się nie interesuję więc nie wiem :) ,T-34 był niesamowicie przereklamowany (awaryjność itd),nie wiem jak to jest u Ciebie-ale u mnie w okolicy nie ma praktycznie ani jednego MTZ-eta !-a Zetorów owszem całe multum-jeszcze nie widziałem nikogo kto zamienił Zetora na MTZ-eta a w drugą stronę i owszem-albo ludzie w okolicy głupi albo coś jest na rzeczy :)

#54 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:06

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Z T-34 to była taka historia, że robiono je na ilość bo i tak dłużej niż miesiąc by nie przetrwał. Co innego u szwabów każdy spaw musiał być spiłowany, poprostu dbali o detale ale po co skoro żywotność czołgów na polu bitwy była bardzo krótka(poza 1 filmowym :) ). I tak ruscy wygrali wojnę

#55 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:28

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Chm..... T34 i MTZ są pochodnymi Amerykańskich konstrukcji, T34 to następca czołgu szybkiego BT, który został zakupiony i skonstruowany na licencji (o dziwo nie zerżnięty czy wykradziony) czołgu Christi M-1931, który nie znalazł uznania na zachodzie ( bo tam była inna i całkiem nietrafiona koncepcja czołgów, co później odbijalo im się czkawka przez dłuższy czas), co akurat Rosjanom wyszło na dobre, bo była to naprawdę świetna i prosta konstrukcja. A MTZ bazuje na silniku gąsienicowego Catepilara z lat 40-50tych. gdzieś nawet na necie widziałem dobrze opisaną historie tej konstrukcji, ale aktualnie nie mogę tego wychaczyć. A czy Niemcy mieli lepsze czołgi? Wszyscy historycy twierdzą, że najlepszą konstrukcją była Pantera, tylko niepotrzebnie Niemcy poszli w Tygrysa, zamiast ja modernizować i wzmacniać uzbrojenie np armata 88mm. Ale my tu o traktorach :)

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 19:36

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Nikomu nie polecam w tym temacie MTZ,po prostu uważam że Zetor to zły wybor,Proxima owszem wygląda nowocześnie, ale niestety to w dalszym ciągu odswieżany kotlet.Myslę że rynek ma do zaoferowania ciekawsze propozycje,owszem droższe,ale oprócz kosztów zakupu wazne sa koszty eksploatacji, a te niestety w Zetorze do najniższych nie nalezą.Jeśli zużycie paliwa nie ma znaczenia to owszem można kupić wszystko,ale prosze przemnożyć liczbę mtg w swoim ciągniku przez 10 zł i ukaże się liczba zlotówek które można zaoszczedzic w okresie eksploatacji.W/g mnie ma to znaczenie ,ale innemu może nie robić róznicy.P.s (liczbę złotówk przyjelem z porównania mf 255 a Zetor 5211 ,oba mają taką samą moc.)

#57 Share Kamil9540i10641

Kamil9540i10641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:44

Podsuńcie mi pomysł, który traktorek wybrać? mam 20h i obrabiam to zetorkiem 3320 i c-330m, ale zachciało mi się nowego traktorka, więc jeśli chcecie to podsuńcie mi myśl........ :)

Na twoim miejscu wybrałbym ZETORA bo to jest solidniejsza maszyna nadająca sie do ciężkich prac polowych. A o lamborghini moge tyle powiedzieć że włosi tylko dobrze umieja robić spagetti a oprucz tego to nic.

#58 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:45

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Akurat kiedyś stałem z ojcem przed takim wyborem, i ja bardzo optowałem za MF255 ze względu na spalanie i ze brat miał takiego, a ojciec za namowa kolegi uparł się na 3320 oczywiście wtedy jako gówniarz przegrałem co akurat muszę przyznać ojcu racje bo Zetorek jest w świetnej kondycji pomimo upływu 12 lat a MF brata miał już kilka poważnych remontów, a ten litr spalania więcej wynagradza mi niezawodnością i komfortem którego w MF nie znajdę nawet w wersji komfort. A temat już jest nie aktualny bo mam za dużo koni na ten areał...... :) Dzięki za glosy opinii.

#59 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 luty 2009 - 19:48

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Ja z kolegi sie juz smieje bo kupil Lambo 85 teraz TARGETA, i on sam juz mowi ze dobrze ze kupi plug 3+1x 35cm, i talerzowke 2,8x510, bo z wiekszymi maszynami nie bedzie dal rady. Jak on z rozrzutnikiem 8 tonowym skacze jak C 360 slowodaje jest leciutki. to jest ciagnik idealny do tura i jako ciagnik pomocniczy, ale nie glowny.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kamil9540i10641

Kamil9540i10641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:50

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441?????? Ja miałem już różne marki ciągników ale zauważyłem to że o Zetorach się mówi że dużo pala ale to NIE PRAWDA! Zetor pali mniej niż taki MF czy John Deer a to lampo to by swojo siło przeciągnoł 2 razy napewno.

Dodaj odpowiedź