wlodiw

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441??????

Polecane posty

TomaszKK    12

a Ja tam bym radził Same Explorer3 mi sie bardziej podoba :rolleyes:


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Bez wątpienia lambo jest lepsze, ale na 20 ha to i zetor przepracuje wiele lat bezawaryjnie. Na 20 ha kupiłbym zetora, bo na taki areał jeszcze się nie opłaca zachodnich brać ale na ok 35 ha to już bym brał lambo bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a mnie boli ze tam EHR nie ma..., może sie zlitują i w opcji będą dokładać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

to lambo które jest do wzięcia też nie ma EhR, ale mój wybór już padł i czekam na Proximę, także myślę, że w maju będą fotki nowej Proxy no chyba, ze coś sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

EHR dobra rzecz ale ja tam uważam że co za dużo elektroniki to dla traktora nie zdrowo. bo potem ma sie tylko co psuć :angry:

jak ma elektronike to najlepiej z klimą zeby to wszystko sie nia po zawalało kużem bo potem to chodzić nie bedzie chciało :rolleyes: .ja mam rollera i sobie chwale bież lambo co marka to marka


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miser    0
kurcze.... to R3 trochę( a nawet cholernie) mnie urzekło, dzisiaj śmigałem nim po placu, zaje...fajna maszynka, niby chłop 30letni, a podnieciłem sie jak dziecko. Ma tylko jeden feler, cholernie ciasną kabinę, mam 181wzrostu i 95kg i trochę jak by za mało przestrzeni jak dla mnie :) ale reszta cacy. A bylem już zdecydowany na Proximę.

 

Tym R3 jeździłeś może w Zamościu na Szczebrzeskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a może jakiś ursus

 

Podaj dokładny model bo tak naprawdę to nikt nie wie o jakiego Ursusa Ci chodzi ! Może o 3512 :/


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0
Ma tylko jeden feler, cholernie ciasną kabinę, mam 181wzrostu i 95kg i trochę jak by za mało przestrzeni jak dla mnie :( ale reszta cacy.

 

Panowie! Jak to jest z tymi kabinami Lambo? jak mam 193cm wzrostu 88kg to się w ogóle zmieszczę do R2 (Lampo) albo Same Dorado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jedz do dilera wsiadz do ciagnika i sie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

na zetorku chyba lepiej wyjdziesz bo tańszy, jak coś to części będą tańsze a z lamborghini lampo to nigdy nie wiadomo jak będzie w przyszłości z częściami itp, zetor to znana i lubiana marka i ja na twoim miejscu bym nie pakował sie w lampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tomasz1515 sorki ale takie teksty można było pisać z 15 lat temu, teraz lambo jest bardziej popularne wsród nowych ciągników od zetora śmiem twierdzić, no ale jeśli ktoś maksymalnie może soboe pozwolić na zetora i jest to ten lepszy ciągnik bo wybierał posród pronara czy belarusa jeszcze to nie myśli nawet o evo 3, no ale jeśli ktoś wacha się pomiędzy zetorem a lambo to tylko lambo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
na zetorku chyba lepiej wyjdziesz bo tańszy, jak coś to części będą tańsze a z lamborghini lampo to nigdy nie wiadomo jak będzie w przyszłości z częściami itp, zetor to znana i lubiana marka i ja na twoim miejscu bym nie pakował sie w lampo

jak slysze takie teksty to drobne mi sie w kieszeni nie zgadzaja piszesz o lambo jak to bylby jakis foton lub cos podobnego z czesciami do lambo nie ma problemu a co do zetora to moze i jest to uznana marka w polsce ale wielu uzytkownikow ktozy stare zetory zamienili na nowe mowia ze to nie ta jakosc co w latach 80 i 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
na zetorku chyba lepiej wyjdziesz bo tańszy, jak coś to części będą tańsze a z lamborghini lampo to nigdy nie wiadomo jak będzie w przyszłości z częściami itp, zetor to znana i lubiana marka i ja na twoim miejscu bym nie pakował sie w lampo

 

Głupoty piszesz człowieku! :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przy zakupie ciągnika też miałem nie mały problem. Najpierw miał być zetor proxima potem zetor proxima plus .. no ale jak już wszystko było nagrane to tato zdecydował ze woli dołożyć i brać fronterre.. po przejchaniu sie df agrofarm 100 zdecydował sie na niego. W Kielcach zapoznałem sie z John Deere i jakos szybko na niego padło. Zakup ciągnika nie jest taką prostą sprawą jak by sie zdawało.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

u mnie wczoraj kolega odebral Lamborghini R 3 85 target bede mial niedlugo foty bo musze zajechac i obejrzec go ale z tego co on mi mowil to juz nie jest zadowolony z wyboru, bo ostro jest mulowaty.Zreszta zajade obejrze i zdam wam sprawozdanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Prosta sprawa jak masz hajsu ledwie na zetora to zetor a jak możesz pozwolić sobie na większy wydatek czyli te 30% więcej wydać to zachodniak, jakoś na lambo nikt u nas nie narzeka a jest kilka i ceny części w porównaniu do innych zachodnich marek nie są takie straszne, a w perspektywie kilkunastu lat ta różnica w cenei powinna się zwrócić w spalaniu

 

ps. ciekawe czy tak w proximie wszystko sami naprawicie i byle "złota rączka z byłego pgr" naprawi proximie za flache jak w niej jest nieu mniej nawkładane elektryki pneumatyki turbo intercooler w nowych itd, a przegląd proximy jest niewiele tańszy jak takiego lambo.

 

Lambo ma wiele innych lepszych rozwiązań jak zetor, np. wał przedniego napędu idzie przez silnik i nigdy siana nie nawinie (dlatego akurat kumpel wzioł lambo zamiast forterry) pompowtryski to wieczny mechanizm i wcale nie boi się oranżady, sami przyznajecie że zetor gorzej wykonany a ja boje sie tej pneumatyki czy po kilkunastu latach nie umili za bardzo życia, bo wiadomo jak to jest ze starą pneumatyką

Nie zgadzam się z tym co piszesz. Jeszcze nie słyszałem o żadnym przypadku nawinięcia się siana na wałek, co Ci nie pasuje do wykonania Zetora? ma dużo mocniejszy silnik od R3 Evo 85, cena Proximy jest bardziej atrakcyjna.

Do Proximy możesz dowalić pełne wyposażenie i jeszcze będzie taniej niż w R3. Części do Zetora są na pewno tańsze niż w Lamborghini i łatwiej dostępne. Jeśli chodzi o spalanie w Proximie dużo osób głupoty pisze że to smok wśród ciągników po prostu głupota :angry: np. sąsiad kupił sobie proxime nową która była na docieraniu ( a wiadomo jeśli silnik jest na docieraniu to musi sobie żłopnąć) pojechał gdzieś i spaliła mu z 15 litrów choć zrobił aby 1mtg. a potem powiedział sąsiadowi te Proximy to smoki zrobiłem 1Mtg. a ona spaliła 15 litrów i potem idzie plota; według mnie te 5-7,8 litrów to jest bardzo mało.

Ferdek piszesz że boisz się tej pneumatyki że siądzie po kilkunastu latach; ja bardziej bym się bał elektroniki jeszcze jak się nie ma klimatyzacji w ciągniku to zupełnie

Pozdrawiam ;)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można siano okręcić w wałek napędy przecież we wszystkich nowych ciągnikach jest zabudowany w osłonie czy Lamborghini będzie oszczędniejsze od Zetora myślę że tak jak się będzie sprawowała pneumatyka to zobaczymy co będą ludzie za kilka lat mówić ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

no będzie oszczędniejsze ale nie dużo przynajmniej wg mnie 2-3l. to nie jest dużo


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panuje jakiś mit że na dotarciu silnik musi złopnąc,a pózniej się to uspokoi.To oczywista nieprawda i nie bardzo wiem skąd sie bierze.Zużycie paliwa po dotarciu przy tym samym obciążeniu silnika to max 5% pomiędzy silnikiem dotartym a niedotartym.Niech się nikt nie łudzi że na dotarciu jak coś pali 15l to po dotarciu będzie palic np.7l.Co w czasie dotarcia obciąża tak silnik by zużycie wzrosło tak znacznie ,lub gdzie się to paliwo ulatnia lub wycieka?Pamiętajmy że dzisiejsza technologia pozwala na tak dokładną obróbkę części przed montażem ,że dotarcie w dawnym tego słowa znaczeniu w zasadzie traci sens.Jak czasem czytam posty dotyczące Zetora to zdaje mi się że tloki i tuleje ciosa się tam siekierą ,bo inaczej skąd mit o docieraniu i drastycznym spadku spalania po tym okresie nawet o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tam mysle i widzialem to miedzy proxima a szczegolnie ta PLUS i EVO R3 85 nie ma rzadnej roznicy po za taka ze proxa jest znacznie ciezsza i ma silniejszy podnosnik.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdecydowanie to nie mit !-wyobraź sobie drogi Xemicie iż np.taki JD zalewany jest specjalnym olejem na czas docierania właśnie-żłopie jak smok ;)-a (uwaga) dopiero po paruset (!) motogodzinach (gdzieś tak 300-400) zużycie paliwa gwałtownie maleje-więc przynajmniej w silnikach DPS różnica ta wynosi zdecydowanie więcej niż owe 5%-no i ciągnik nie składa się z samego silnika-inne podzespoły zapewne też się "docierają" i z pewnością rzutuje to też w jakimś stopniu na apetycik na paliwko.

Widzę Xemit że nie lubimy w dalszym ciągu Zetorów,oj nie lubimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Ja tam mysle i widzialem to miedzy proxima a szczegolnie ta PLUS i EVO R3 85 nie ma rzadnej roznicy po za taka ze proxa jest znacznie ciezsza i ma silniejszy podnosnik.

w Top Agrar Polska był test ciągników 80 konnych Proxima 8441 miała najsilniejszy silnik; Proxima od R3 miała silnik mocniejszy o 4KM :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chodzi mi o Zetora ale o mit.Pozostałe części ciągnika rowniez są poddane bardzo dokładnej obróbce.Nie bardzo się z tobą zgodzę gdyż o sprawności silnika swiadczy jaki procent ze spalanego paliwa jest zamienione w prace a jaki w ciepło.Jesli na dotarciu palił by o 100% więcej jak po tym okresie to znaczyło by że nadmiar tego paliwa zamieniony został by na ciepło.Uklad chłodzenia jest skonstruowany z przewidzianym naddatkiem ,ale w przypadku podwojenia zużycia tylko na ciepło nie dał by rady.Owszem nigdy nie byłem fanem Zetora i tu masz rację,Skoda trochę zmieniła opinię o czeskiej mysli technicznej ,tylko niestety oszczędne są te z sercem VW.Rodzime silniki czeskiej marki 1,4 mają kiepską opinię.Pytajacemu zdecydowanie polecam inny sprzęt jak Zetora.2-3 litry oszczedności a może i więcej to nie jest malo.W czasie użytkowania ciągnik tych godzin przerobi ok.10000 a to da pokażną cysterne wartą nie mniej jak zakupiony ciągnik.I warto to kalkulowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zlituj się Xemit-to właśnie ta opinia o paliwożernych Zetorach to mit-skąd Ty bierzesz te 2-3 litry (jak rozumiem na godzinę-tak ?).Druga sprawa-ja nie pisałem o zużyciu zwiększonym o 100% a o więcej niż te Twoje 5%.Czeska myśl techniczna już przed wojną zła nie była (zgadnij dlaczego Niemcy zajęli Czechosłowację)-skiepszczyła się w latach powojennych ale to już z powodu nowych panów-tych od MTZ-eta i T-34 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Nie wiem jak w innych okolicach ale w mojej Zetor ma b.dobrą reputację i nawet sporo ich jest.


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj