Zaloguj się, aby obserwować  
krismiszcz

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju

Polecane posty

krismiszcz    0

Witam serdecznie!

 

Dzisiaj pojawił się pewien problem z moim Renault Cergos 350, traktor podczas jazdy na rozgrzanym silniku zmienił dźwięk - rzęzi gdzieś w okolicach rozrządu pod pompą wody oraz pojawiła mi się kontrolka oleju (świeci na czerwono).

 

Od czego zacząć? Jak najlepiej zdiagnozować usterkę? oraz gdzie w tym silniku znajduje się pompa oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Możesz zacząć od pomiaru ciśnienia wkręcając zamiast czujnika manometr. Ale skoro zapalenie kontrolki połączyło się z hałasem to chyba nie ma sensu. Może lepiej już go nie zapalać.

Brak smarowania spowodowany np. uszkodzeniem pompy olejowej lub jej napędu i stąd ten hałas w rozrządzie.

Zdejmuj miskę olejową i szukaj przyczyn.

Po jej zdjęciu znajdziesz pompę, prowadzi do niej smok. Powinna być przykręcona pod rozrządem.

W renówkach żeby wyjąc pompę trzeba odjechać przodem, nie wiem czy też jest tak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismiszcz    0

Dzięki wielkie za informacje, jestem na etapie wyciągania osprzętu i spuszczania płynów. Mam nadzieje że się obędzie bez rozjazdu.

 

updata:

 

Niestety okazało się że jednak trzeba rozjechać przodem i tutaj mam dwa pytania:

- jak rozpiąć wał napędowy przedniego mostu? przed rozłożeniem zaznaczyć jego położenie?

 

- czy obędzie się bez rozjazdu - odkręcając przednią pokrywę ?

Edytowano przez krismiszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

witam . kolego masz pewnie silnik JD w reni u siebie i pewnie bedziesz musial dostac sie do rozrzadu a co za tym idzie trzeba odjechac najlepiej przodkiem bedzie lepszy dostep do rozbiorki miejmy nadzieje ze to tylko naped pompy sie rozlecial a nie przeciwwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismiszcz    0

Dziś mając chwile czasu rozjechałem przód i okazało się że to jeden wałek wyrównania masy, skończyły się panewki :(

Teraz pytanie czy można je kupić z naddatkiem do szlifu? Czy lepiej zakupić nowy wałek i dopasować panewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj