Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krismiszcz

krismiszcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 08:39

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju Witam serdecznie!

Dzisiaj pojawił się pewien problem z moim Renault Cergos 350, traktor podczas jazdy na rozgrzanym silniku zmienił dźwięk - rzęzi gdzieś w okolicach rozrządu pod pompą wody oraz pojawiła mi się kontrolka oleju (świeci na czerwono).

Od czego zacząć? Jak najlepiej zdiagnozować usterkę? oraz gdzie w tym silniku znajduje się pompa oleju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 10:01

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju Możesz zacząć od pomiaru ciśnienia wkręcając zamiast czujnika manometr. Ale skoro zapalenie kontrolki połączyło się z hałasem to chyba nie ma sensu. Może lepiej już go nie zapalać.
Brak smarowania spowodowany np. uszkodzeniem pompy olejowej lub jej napędu i stąd ten hałas w rozrządzie.
Zdejmuj miskę olejową i szukaj przyczyn.
Po jej zdjęciu znajdziesz pompę, prowadzi do niej smok. Powinna być przykręcona pod rozrządem.
W renówkach żeby wyjąc pompę trzeba odjechać przodem, nie wiem czy też jest tak u Ciebie.

#3 Share krismiszcz

krismiszcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:24

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju Dzięki wielkie za informacje, jestem na etapie wyciągania osprzętu i spuszczania płynów. Mam nadzieje że się obędzie bez rozjazdu.

updata:

Niestety okazało się że jednak trzeba rozjechać przodem i tutaj mam dwa pytania:
- jak rozpiąć wał napędowy przedniego mostu? przed rozłożeniem zaznaczyć jego położenie?

- czy obędzie się bez rozjazdu - odkręcając przednią pokrywę ?

Edytowany przez krismiszcz, 18 wrzesień 2013 - 15:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 16:58

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju witam . kolego masz pewnie silnik JD w reni u siebie i pewnie bedziesz musial dostac sie do rozrzadu a co za tym idzie trzeba odjechac najlepiej przodkiem bedzie lepszy dostep do rozbiorki miejmy nadzieje ze to tylko naped pompy sie rozlecial a nie przeciwwagi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krismiszcz

krismiszcz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 październik 2013 - 18:33

Renault Cergos 350 dziwny dźwięk i kontrolka oleju Dziś mając chwile czasu rozjechałem przód i okazało się że to jeden wałek wyrównania masy, skończyły się panewki :(
Teraz pytanie czy można je kupić z naddatkiem do szlifu? Czy lepiej zakupić nowy wałek i dopasować panewki?