Polecane posty

pablo190293    0

Witam , Dwa lata temu Ojciec przepisał mi gospodarstwo i wziąłem premie na Młodego rolnika , teraz skończyłem szkołe rolniczą i zdecydowałem sie zacząć nauke w szkole Haering'a . Tam jest część nauki i praktyk i podpisuje się umowe o prace i będe ubezpieczony w zusie . Chciałbym sie dowiedzieć jak to będzie wyglądało , czy będę musiał płacić krus i zus czy tylko zus . Może miał ktoś taką sytuacje i wie jak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Biorąc pieniądze z MR podpisałeś umowe na 5 lat. Więc zobowiązania trwają jeszcze przez 3 jak kolega wyzej napisał. Jeśli przyjmą cię od tej szkoły bez praktyk i umowy o zatrudnienie to ok. Jeśli nie musisz poszukac innej szkoły lub zwrócić kase z MR wraz z odestkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Dlaczego wprowadzacie kolegę w błąd? Przepisy się zmieniły i wystarczyło opłacać KRUS przez rok od otrzymania premii. Nie można opłacać równocześnie KRUSu i ZUSu, więc jak będziesz miał umowę o pracę, przejdziesz na ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja bym jednak radził przestrzegac tego co jest w umowie. Ewentualnie trzeba zwrócić się do arimr z pisemnym zapytaniem i poprosic o odpowiedź na pismie wrazie czego. Zwrot premi wraz z odsetkami to nie żarty. A w takiej sytuacji obliguje umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Każdy, kto otrzymał premię MR, dostał pismo, że musi dostarczyć zaświadczenie z KRUS potwierdzające roczny staż jako rolnik. Autor tematu ma problem jeśli tego nie zrobił. Zgoda, kiedyś było 3 lata, teraz rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w tym kraju nic pewnego nie ma wię może się okazać kiedyś że jednak wymagane były trzy. I trzeba pomiętać że do krusu nie jest łatwo powrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

Zaświadczenie z krusu już w zeszłym roku złożyłem , na piśmie od agencji była mowa że trzeba tylko rok płacić krus . A co teraz musze zrobić żeby zawiesić Krus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luksio84    0

Witam Wszystkich

Mam pytanie, prowadzę własną działalność gospodarczą ale w przyszłości chciałbym dodatkowo prowadzić małe gospodarstwo rolne. W przyszłym roku chciałbym kupić parę ha tak na początek. Jeśli kupie ziemie to czy będę musiał ubezpieczyć się w krusie?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luksio84    0

A czy będę mógł sie ubezpieczyc w krus?czy to by był dla mnie jakis problem z rezygnacja z ubezpieczenia w zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

musiałbyś być chyba przynajmniej 2lata rolnikiem i mieć minium 1ha przeliczeniowy zeby się ubezpieczyć w krus i dochód z działalnosci gospodarczej jakiegoś progu nie może przekroczyć ale ile to jest dokładnie to nie wiem w necie musisz zobaczyć poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pisz odrazu, że chcesz kupic sobie ziemię aby zus nie płacić. Trzeba być 3 lata w krus aby móc prowadzić działanośc gospodarczą. Mam nadzieje, że w końcu zrobią z tą patologią pożądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez adamigos
      Witam.Bardzo proszę o opinie osób które ubezpieczają swoje uprawy.Zależy mi na tym aby się dowiedzieć jak to wygląda.
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
    • Przez DANDYS
      Witam , dorabiam na warsztacie ,czy ktoś podpowie, bo chcialbym byc na krusie ale pracodawca sie boi zebym pracował na czarno , coś tam czytałem ze mozna pracować na umowie-zlecenie ,nie przekraczając XXX dochodu , Moze ktoś rozjasnić sprawe ? 
    • Przez rolnik32098
      Przy podgrabianiu siana, uszkodziłem oponę w ciągniku. Przy podgrabiarce urwała się cześć i uderzyła w oponę przebijając ją. Mam ubezpieczenie AC (ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego od uszkodzeń w PZU). W decyzji napisali, że opona była zużyta, a wcale nie była w aż tak złym stanie. Chciałem zapytać czy ktoś miał podobną sytuację i jak się odwoływał. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj