Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krus czy Zus

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:44

Krus czy Zus Witam , Dwa lata temu Ojciec przepisał mi gospodarstwo i wziąłem premie na Młodego rolnika , teraz skończyłem szkołe rolniczą i zdecydowałem sie zacząć nauke w szkole Haering'a . Tam jest część nauki i praktyk i podpisuje się umowe o prace i będe ubezpieczony w zusie . Chciałbym sie dowiedzieć jak to będzie wyglądało , czy będę musiał płacić krus i zus czy tylko zus . Może miał ktoś taką sytuacje i wie jak to wygląda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krus czy Zus Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 21:24

Krus czy Zus przez 3 lata musisz opłacać KRUS, NIE ZUS

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 07:00

Krus czy Zus Biorąc pieniądze z MR podpisałeś umowe na 5 lat. Więc zobowiązania trwają jeszcze przez 3 jak kolega wyzej napisał. Jeśli przyjmą cię od tej szkoły bez praktyk i umowy o zatrudnienie to ok. Jeśli nie musisz poszukac innej szkoły lub zwrócić kase z MR wraz z odestkami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 07:36

Krus czy Zus Dlaczego wprowadzacie kolegę w błąd? Przepisy się zmieniły i wystarczyło opłacać KRUS przez rok od otrzymania premii. Nie można opłacać równocześnie KRUSu i ZUSu, więc jak będziesz miał umowę o pracę, przejdziesz na ZUS.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 09:02

Krus czy Zus Ja bym jednak radził przestrzegac tego co jest w umowie. Ewentualnie trzeba zwrócić się do arimr z pisemnym zapytaniem i poprosic o odpowiedź na pismie wrazie czego. Zwrot premi wraz z odsetkami to nie żarty. A w takiej sytuacji obliguje umowa.

#6 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 09:22

Krus czy Zus Każdy, kto otrzymał premię MR, dostał pismo, że musi dostarczyć zaświadczenie z KRUS potwierdzające roczny staż jako rolnik. Autor tematu ma problem jeśli tego nie zrobił. Zgoda, kiedyś było 3 lata, teraz rok.

#7 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:15

Krus czy Zus w tym kraju nic pewnego nie ma wię może się okazać kiedyś że jednak wymagane były trzy. I trzeba pomiętać że do krusu nie jest łatwo powrócić

#8 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 21:57

Krus czy Zus Zaświadczenie z krusu już w zeszłym roku złożyłem , na piśmie od agencji była mowa że trzeba tylko rok płacić krus . A co teraz musze zrobić żeby zawiesić Krus ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share luksio84

luksio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:59

Krus czy Zus Witam Wszystkich
Mam pytanie, prowadzę własną działalność gospodarczą ale w przyszłości chciałbym dodatkowo prowadzić małe gospodarstwo rolne. W przyszłym roku chciałbym kupić parę ha tak na początek. Jeśli kupie ziemie to czy będę musiał ubezpieczyć się w krusie?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 20 wrzesień 2013 - 20:52.

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:18

Krus czy Zus Gospodarstwo rolne możesz prowadzić będąc ubezpieczonym w zus nie ma problemu.

#11 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 22:35

Krus czy Zus Przymusu nie ma .

#12 Share luksio84

luksio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 04:50

Krus czy Zus A czy będę mógł sie ubezpieczyc w krus?czy to by był dla mnie jakis problem z rezygnacja z ubezpieczenia w zus?

#13 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 06:04

Krus czy Zus musiałbyś być chyba przynajmniej 2lata rolnikiem i mieć minium 1ha przeliczeniowy zeby się ubezpieczyć w krus i dochód z działalnosci gospodarczej jakiegoś progu nie może przekroczyć ale ile to jest dokładnie to nie wiem w necie musisz zobaczyć poczytać

#14 Share luksio84

luksio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 06:37

Krus czy Zus Ok dziekuje za odpowiedz

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 14:25

Krus czy Zus Pisz odrazu, że chcesz kupic sobie ziemię aby zus nie płacić. Trzeba być 3 lata w krus aby móc prowadzić działanośc gospodarczą. Mam nadzieje, że w końcu zrobią z tą patologią pożądek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share luksio84

luksio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:55

Krus czy Zus Dziekuje Hubertusowi za odpowiedz, ale myśle troche inaczej o zakupie ziemi i jej uzytkowaniu.