Skocz do zawartości

Zdjęcie

tucano320 czy JD 1450

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:18

tucano320 czy JD 1450 ursus1014turbo ogólnie ma skłonności do stwarzania konfliktów i tworzenia problemów... a co do kabiny owszem tucano wygląda ładnie w środku ale to nie znaczy że komfort jest gorszy od JD hehe

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tucano320 czy JD 1450 Dzisiaj, 19:15
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:24

tucano320 czy JD 1450 dlatego przez dlugi czas mial zapiety kaganiec, ale ktos go zdjal
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share elektrokardiogram

elektrokardiogram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 17:24

tucano320 czy JD 1450 Wy tu wszyscy się nadajecie do pchania karuzeli, nie macie pojęcia o rzeczach a tymbardziej maszynach na których temat się wypowiadacie ale nic dziwnego skoro średnia wieku wynosi 14-15 latek. Czytam te wasze wypowiedzi i naprawdę ŻENADA :) :) :) :) Wytrzyjcie gile spod nosa i do piaskownicy dzieciaki , tam gdzie wasze miejsca, tam się bawcie w rolnictwo ;) :)

#44 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 20 czerwiec 2008 - 17:28

tucano320 czy JD 1450

ursus1014turbo ogólnie ma skłonności do stwarzania konfliktów i tworzenia problemów... a co do kabiny owszem tucano wygląda ładnie w środku ale to nie znaczy że komfort jest gorszy od JD hehe

No to mowie ze Tucano ma lepszy komfort, a ty cos zle chyba napisales, ale spoko, lepiej byc bez problemow.
A co do moda to tez nic niemam, tylko, wtedy akurat pisalem o komforcie, nie mialem akurat na mysli wydajnosci itd. Chyba warto zwrocic uwage takze na komfort?? Wiadomo ze wazne sa takie rzeczy jak silnik, wydajnosc kombajnu, szerokosc bebna mlucącego itp
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#45 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 20 czerwiec 2008 - 17:33

tucano320 czy JD 1450 Kolega @elektrokardiogram dostaje BAN-a za obrażanie innych użytkowników! Już 2 razy za to samo dostałeś ostrzeżenie ale jak to mówią, do 3 razy sztuka!
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#46 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 10:24

tucano320 czy JD 1450

Ja bym brał Tucano, z tego co wiem i widzialem to w kabinie claasa jest lepiej niz w kabinie JD, tucano ma kabine taką jak sieczkarnia jaguar, srodek podobny do lexiona, po za tym ułozenie tucano jest jak w lexionie, hydraulika jest wzieta od lexiona, Bierz tucano, Niemiecka jakość, a nie Brazylijski JD:d

Chyba nie siedziałeś w Jaguarze bo Tucano nie dorasta mu kabinką do pięt. A kabina w Lexionie jest również inna, niech Cię kiedyś tatuś podsadzi na któryś kombajn na wystawie i pooglądaj sobie ;)

W Tucano tak samo trzeszczy jak CWS-ie i nie porównujcie ich do serii T JD czy do Lexiona :)

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 10:41

tucano320 czy JD 1450 to fakt siedzialem ostatnio w tukanie w starym polu na wystawie i musze powiedziec ze jakosc plastikow rozczarowuje, elementy sa slabo spasowane ;)
zdziwilo mnie to tymbardziej, ze przeciez w axionie, gorzej spasowane elementy sa tylko te ktore zostaly w spadku po renowce czyt. deska rozdzielcza, a reszta jest naprawde dobra
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 13:17

tucano320 czy JD 1450

Wy tu wszyscy się nadajecie do pchania karuzeli, nie macie pojęcia o rzeczach a tymbardziej maszynach na których temat się wypowiadacie ale nic dziwnego skoro średnia wieku wynosi 14-15 latek. Czytam te wasze wypowiedzi i naprawdę ŻENADA ;) :) :) :) Wytrzyjcie gile spod nosa i do piaskownicy dzieciaki , tam gdzie wasze miejsca, tam się bawcie w rolnictwo :) :)

ty swoimi wypowiedziami również nie wznosisz sie na wyżyny inteligencji i wyżej niz jakiś 14-15 latek a twój post nie wnosi nic do tematu.ale ja nie jestem konfliktowy i nie bede sie tutaj obrazał bo twoj post był tez do mnie.też siedziałem w tucano i ogolnie to pełno plastiku a jak są skręcane to nawet zaślepek nie dali... plastik taki błyszczący kruchy ktoś przypadkiem udeży i pęknie. szkoda ze na agrotechu nie było wiecej kombajnów bo bym poruwnał.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#49 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 09:10

tucano320 czy JD 1450 Koledzy, wybaczcie mi ten OT ale wydaje mi się że @elektrokardiogram to alter ego innego użytkownika, który też brał udział w tej dyskusji. Kiedyś jak zwróciłem mu uwagę że daje obraźliwe komentarze, to potem zupełnie od czapy dostałem obelgi od tego @elektrokardiograma ;)

#50 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 15:42

tucano320 czy JD 1450 Tucano 320 to jest następca Mediona 310, nowa kabina i troche więcej elektroniki. Osobiście mam Mediona 310 i pracował na 280 ha 7 sezonów. Awaryjność bardzo mała, prosta konstrukcja, ale przydałby sie drugi bęben. Teraz mysle o Tucano 440..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 19:17

tucano320 czy JD 1450 przy wymianie kombajnu nie lepiej od razu poleciec "na calosc", drugi beben da niewiele jesli chodzi o przepustowsc, poprawi sie znacznie jakosc omlotu, ale przy tak powaznej inwestycji, jesli nie mialbym jakis specjalnych wymogow to tylko 450 ;)

#52 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 16:23

tucano320 czy JD 1450 Dwa ostatnie sezony pokazały, że trochę pogoda się popierniczy i już kombajn który starczał na 200 ha teraz skosiły 120 i d*pa blada, bo aura na wiecej nie pozwoliła. Jak ktoś chce w niedalekiej przyszłości dokupić ziemi, lub ma na oku jakie usługi,
to jaknajbardziej z grubej rury winni przywalić - T450 ;) , ale jak kto ma swoje ha o dokupieniu nie ma mowy, a do tego Prow wchodzi w grę to już lipa :D . Agencje mamy jakie mamy i nic nie przeskoczym.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#53 Share Farmer199

Farmer199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 16:31

tucano320 czy JD 1450 Siema jestem tutaj nowy ;) .Ja zdecydowanie bym wybrał claasa niż JD

#54 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 18:02

tucano320 czy JD 1450 No to skoro jesteś nowy to Ci tylko przypomne że za takie posty można dostać ostrzeżenie. Zero uzasadnienia to to co moderatorzy nie lubią, zresztą ktoś kto założył ten temat pewnie chce się dowiedzieć czegoś więcej ;)

#55 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 22:00

tucano320 czy JD 1450 cenowo Tucano jest droższy, ma więcej elektroniki,wg mnie bardziej wygodny od John Deera,
John Deere- tańszy, wykonanie bardziej surowe (jeśli chodzi o kabine)
wydajnościowo powinny się do siebie zbliżać , polecałbym ci John Deera: serwis jest b.dobry, cena niewygórowana, bezaawaryjność i prostota w obsłudze

ale jeśli będziesz miał zamiar kosić tyle ha to cena nie powinna grać dużej roli, skup się na wyborze kombajnu wydajnego

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 00:14

tucano320 czy JD 1450 chcialbym napisac sprostowanie do mojego ostatniego postu w tym temacie, otóż pomylily mi sie cyferki i myslami bylem przy tucano 430 :/
takze w zasadzie ten post moglby sie nie pojawic bo nic nie wnosi ;)

#57 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 09:35

tucano320 czy JD 1450 ja obstawiam tucano ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#58 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 09:53

tucano320 czy JD 1450 Słyszałem dużo opinii na temat CWS 1450 i 1550, jakoby brazylijskie wykonanie było nienajlepsze.
W zależności od warunków można to było dostrzec nawet po jednym sezonie, nie tylko podstawowe części zamienne wymagały szybkiej wymiany. Podobnie słyszałem o Medionach wyposażonych w nieoryginalne zamienniki (o połowę tańsze niż w Korbankowie),
czy NH TC składanych w Płocku - zupełnie inna maszyna niż z oryginalnej fabryki.
Jakość wykonania tych części jest ponoć żenująca, ale cena kusi.
Nie wiem jak nowe modele, ale była (również wśród użytkowników) opinia, że kombajn Jelonka to świetna maszyna ale nie na nasze warunki. W stanach, czy Brazylii sprawdza się nieźle, ale dostanie trochę wilgoci i wydajność spada i straty rosną.
Znacie takie opinie, moglibyście się do tego odnieść?
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#59 Share olus

olus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 18:34

tucano320 czy JD 1450 A co sądzicie o ostatniej promocji JD na kombajn W540c, może to będzie rozwiązaniem?

slyszalem tylko ze maja ograniczona liczbe ale moze jeszcze sie zalapiesz.

http://www.deere.com...tion_w540c.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 listopad 2008 - 05:10

tucano320 czy JD 1450 Zeby euro było po 3 zł jak połtora miesiaca temu to juz bym zamawiał.Vat bym odliczył i sie śmiał... ;)

do Matuch
Moj znajomy ma 1550 z 2008 roku i mowił ze lepszy od NH CS660 ktorego miał przed rokiem.Widziałem w akcji to wymiata na polu.