pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
QuQurydza    125

1 maja siana FAO 230 i ma 29-31%. Jedyna która ma czarna plamkę. Reszta później siana będzie czekać chyba na mikołaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Mierzenie wilgotności ziarna wydłubanego ręcznie z kolby nie ma sensu ja tez tak zrobiłem wydłubałem z kolby i miała 22% a gdy przeszła przez kombajn miała 35%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Koledzy mam taki problem a mianowicie nie zdążyłem ściąć całej kukurydzy na kiszonkę i zostało mi 1,5 hektara. I chciałbym ją ściąć na ziarno. Tylko że jest zasiana w rozstawie co 45 centymetrów a nie 75. Czy da radę beż znacznej straty skosić to przystawką czy trzeba coś innego kombinować? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Koledzy mam taki problem a mianowicie nie zdążyłem ściąć całej kukurydzy na kiszonkę i zostało mi 1,5 hektara. I chciałbym ją ściąć na ziarno. Tylko że jest zasiana w rozstawie co 45 centymetrów a nie 75. Czy da radę beż znacznej straty skosić to przystawką czy trzeba coś innego kombinować? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

najtaniej będzie zebrać to ręcznie, przystawka zbierze wyłącznie jeden rząd a resztę obali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dłubane z kolby jest mało adekwatne do wilgotności po kombajnie. Co do wilgotności w moim regionie to tak: Wilga 25,6 %. Ronaldinho 32%. Jutro u siebie kosze Ambrosini takze zobaczymy co będzie :) Co do tego rozstawu co 45 cm to tak jak kolega pisał wyzej , lepiej ręcznie zerwać, bo za wiele kolb do kombajnu nie wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Albo znajdz jakiegoś bizona założyć heder do zboża i ciąć razem z badylami na pół hedera muj znajomy kiedyś tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

A wiec jesli nie ma sensu badanie wilgotnosci z kolby to jak w inny sposób ocenic czy jest juz odpowiednia wilgotnosc do cięcia? Ja wydłubuje ziarno z kolby, zaworze do suszarni i tam mi badają wilgotność przyrządem, dobrze robie czy to też nie jest miarodajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@Bartek72511kiedy siałeś i jak wyszło ci Ambrosini jeśli już skosiłeś dzisiaj?

Ja siałem swoją 23/04/2013 i wczoraj sprawdzona miała 31%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzisiaj poprzecinałem troszeczkę eurostara zjedzonego doszczętnie przez omacnicę, która wpierniczyła 30% plonu (zostało 8t/ha) przy wilgotności 25-26%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

@Bartek72511kiedy siałeś i jak wyszło ci Ambrosini jeśli już skosiłeś dzisiaj?

Ja siałem swoją 23/04/2013 i wczoraj sprawdzona miała 31%

Moja siana była 25/04. Kosiłem wczoraj, i wilgotność na poziomie 34 % . Skosić musiałem te dwa kawałki bo pszenice musze zasiać. Plon pomimo omanicy wyszedł ładny bo na poziomie 13,5 t z hektara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Badanie wilgotności nasion wykruszonych ręcznie dobrze odzwierciedlają mierniki laserowe,gdzie próbka jest mielona i badanie trwa ok 0,5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja po ręcznym wyłuskaniu dodaję 4% i wiem ile będzie miała młócona kombajnem.

Laurinio siane 25 kwietnia koszone wczoraj ma 28%, plon suchej tylko ok 8,5T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

jutro kosimy około 6 ha na razie.

Dam znać ile sypnęła i ile % :)

Odmiana Ricardinio i trochę Menuet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kolega wczoraj wykosił 10 ha czegoś polskiego z fao 230. Siana 1 maja. Plon 6 ton. Na dwóch wilgotnościomierzach wyszło 26-27%. Zdziwił się bardzo bo po kombajnie wyszła 38%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Jeden kawałek Menuet, tylko że ten kawałek był najgorszy (2,20 ha) także zostało jeszcze 6 ha Menuetu więc zobaczymy jak później będzie

wilgotność 32 % plon około 9 t z ha

później wam powiem co do Ricardinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

ojciec dzisiaj pojechał do znajomego kosić jakąs polska odmiane to plon 9ton wilg 33 a pozniej Pioneera 86 FAO 270 to około 13ton wilg 37

ja zaczynam ciąć swojego Pioneera 79 też FAO 270 w czwartek lub piatek to sie odezwę okolice Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj