Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

259 odpowiedzi na ten temat

#61 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 13:29

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Jak się jedzie zachodnia Polska to kukurydza na kiszonkę znika w oczach. Bardzo mało zostało na ziarno. Może za dwa tygodnie się wjedzie, ale pada teraz prawie codziennie. Dziki tez są oczywiście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Dzisiaj, 08:50
  •  

#62 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 22:29

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane O to widzę że zbiory kukurydzy na ziarno powoli się zaczynają. ja już próbowałem, ale jeszcze bardzo mokra, poczekam na lepsza pogodę i oby szybko nadeszła bo pszenica czeka na zasiew :D Plony powinny byc dobre, nk ravello potarafiło zaskoczyć i oby w tym roku tak było. Jak cena 400zł/t mokrej sie utrzyma to nie bedzie tak źle.

#63 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 21:01

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane ludzie czekajcie jeszcze po co kosic gnoj 40 %???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 18:00

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

#65 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:03

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane dobra a jak ocenic wilgontosc na polu ?? rosliny musza już byc calkowicie uschle czy troche zielone moga byc ??
zebrałem kilka kolb z roznych miejsc waze 225g ziarna z 1 kolby szusze w piekarniku kaloryferze itd i jak stwierdzic jaka jest wilgontosc ....np jesli wyjdzie 150g to ile ma %wilgotonosci ?

#66 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 wrzesień 2013 - 05:53

u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

530 :blink: Wilgotność chyba góra 25%

Moja qq jest ciągle zielona. A raczej była bo teraz -2 na polu :( . Nawet najbardziej dojrzałe kolby nie miały fazy czarnej plamki. Dojdzie czy nie dojdzie?

#67 Share kuba517

kuba517

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 06:31

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane sa mierniki wilgotnosci zan zbórz trzeba kupic lub porzyczyć ale to drogie
http://allegro.pl/mi...3560189793.html

#68 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 07:17

dobra a jak ocenic wilgontosc na polu ?? rosliny musza już byc calkowicie uschle czy troche zielone moga byc ??
zebrałem kilka kolb z roznych miejsc waze 225g ziarna z 1 kolby szusze w piekarniku kaloryferze itd i jak stwierdzic jaka jest wilgontosc ....np jesli wyjdzie 150g to ile ma %wilgotonosci ?

Kolego wszystko zależy od odmiany, jedna odmiana pozostaje zielona do zbioru, inna schnie. Wilgotność oceń poprzez czarna plamkę, jeśli ziarno ja ma to można kosić, bo wilgotność już nie wiele w dół pójdzie. Co ci da suszenie w piekarniku czy na kaloryferze skoro i tak nie będziesz wiedział kiedy ona jest sucha ? Bo sucha ma 14 % wilgotności, a Ty np wysuszysz do 8- 10 % i już masz błędne wyliczenia. Jak chcesz znać wilgotność to weź ziarno i jedź do jakiegoś skupu, tam pewnie świadczą usługe zmierzenia, u nas za takie coś biorą 5-10 zł.

#69 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 08:49

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Metoda suszarkowa polega na poddaniu pobranych próbek najpierw temperaturze 650C na 24h, a później 1050C na 24h – odparowaniu z nich wody. W ten sposób uzyskujemy zawartość suchej masy w ziarnie. Zawartość suchej masy w ziarnie jest podstawowym wskaźnikiem wczesności mieszańców kukurydzy – w warunkach Polski głównym celem prac hodowlanych jest połączenie plenności z wczesnością.

Obliczanie suchej masy:

(próba sucha – tara) / (próba mokra – tara) * 100 = sucha masa (%)

wilgotność (%) = 100 – sucha masa (%)

Zrobiłem trochę inaczej bo wyłuskałem ziarno i wsadziłem na 1,5godz (powinno być 4) do piekarnika na 130 stopni. Wyschła na pieprz. Według tego wzoru wyszła wilgotność niecałe 38%.

Edytowany przez saszeta, 29 wrzesień 2013 - 15:55.

#70 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 29 wrzesień 2013 - 18:49

u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

Gdzie taka cena?U mnie 350zł/t netto-Wielkopolska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 19:37

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane wczoraj zacząłem swoją fao 250, plon 15 t przy wilgotności ok 40 %

#72 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:13

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane skąd jesteś? u mnie zaczynają 210 plon pod 13t/ha, wilgotność 32%

#73 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 16:46

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Panowie, mam pytanie, zasiałem kukurydze san oraz okato kolejno 2 i 4 maja. San jest juz suchy i wedlug mnie nadaje sie do ciecia, ale sa place wymokniete gdzie jest do pasa, ziarno zolte ale nie szkliste a liscie okrywowe zielone. Okato jest praktycznie do polowy zielona ale kolby szkliste a liscie okrywowe suche. Moje pytani9e, czy czekac az ta niska wymoknieta dojdzie i dogoni ta juz sucha czy kosic na 3 razy ? pole 14 ha w jedynym kawalku. Pozdrawiam.

#74 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 18:35

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane 530 za 30% wilgotności brutto Agroas Nowa Wieś Mała. A przynajmniej kilka dni temu była taka a na spadek się nie zapowiadało

#75 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:42

Panowie, mam pytanie, zasiałem kukurydze san oraz okato kolejno 2 i 4 maja. San jest juz suchy i wedlug mnie nadaje sie do ciecia, ale sa place wymokniete gdzie jest do pasa, ziarno zolte ale nie szkliste a liscie okrywowe zielone. Okato jest praktycznie do polowy zielona ale kolby szkliste a liscie okrywowe suche. Moje pytani9e, czy czekac az ta niska wymoknieta dojdzie i dogoni ta juz sucha czy kosic na 3 razy ? pole 14 ha w jedynym kawalku. Pozdrawiam.

poczekaj parę dni. Jak u ciebie przymrozi to się wszystko wyrówna. U mnie pewnie z 50% miało zielone liście okrywowe a po minionej nocy prawie czarna kukurydza się zrobiła jak słońce wyszło. -3 było na polu

Edytowany przez milanreal1, 01 październik 2013 - 13:47.

#76 Share sebfosster

sebfosster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 październik 2013 - 10:36

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Witam
Jak kształtuje się w waszych terenach cena kukurydzy suchej i mokrej

#77 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 październik 2013 - 14:38

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Dzis zawiozlem po jednej kolbie kazdej odmiany do zbadania i wyszlo mi od 34,1% do 34,6% wilgotnosc. Pozatym w miejscach gdzie wiosną wymokla jest jeszcze w fazie woskowej, miekka i slabo zółta, czy ta mala wymoknieta dogoni tą, która ma 34% wilgotnosci ??

#78 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 01 październik 2013 - 20:22

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane @RYZYNH to macie super cenę.

#79 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 03 październik 2013 - 11:49

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Witam, chciałbym zapytać czy kukurydza po pierwszych przymrozkach jeszcze dojrzeje? ponieważ mam troche powierzchni, która wymokła wiosną i musi jeszcze dojrzeć, jej ziarno jest juz zółte ale jescze miekkie. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 03 październik 2013 - 12:21

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane zdzichu124 kiedy ją siałeś??