Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

259 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:42

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Jestem zielony w temacie. Czy przystawka musi być do konkretnego modelu kombajnu, czy może można po ewentualnych, niewielkich przeróbkach dostosować ją do innych modeli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Dzisiaj, 07:57
  •  

#42 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 24 styczeń 2012 - 13:15

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Przystawki zazwyczaj są dedykowane do konkretnych modeli, ale można niewielkie przeróbki zastosować jakby się nie dało przystawki z przenośnikiem pochyłym kombajnu połączyć. Mój znajomy kiedyś miał do Bizona Supra przystawkę Gerinhoffa i jakoś kilka lat tak kukurydzę młócił.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#43 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:16

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Często w ogłoszeniach są podane marki przystawki np Gerinhoff, ale nie jest podana konkretna nazwa kombajnu, ale jak rozumiem system sprzęgania i przeniesienia napędu przy każdym praktycznie kombajnie jest inny. Ja jestem zainteresowany przystawką do Deutz Fahra i jak widzę znalezienie takiego sprzetu nie będzie takie łatwe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 13 maj 2012 - 21:31

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane My mamy założoną w Bizonie przystawkę z podcinaczem . Super sprawa. Oczywiście ciąć można bez . Sami tak robiliśmy przez 2 sezony ale... zdarzało się że palce od ślimaka uderzając w kolbę wyrzucały ją poza heder , po drugie ziarno było zanieczyszczone i dużo było połówek , a za d*pą bizona można było wyzbierać od 0,5 do 1 t/ha ziarna ( w kolbach przy małych polach ) . A i nie wspomniałem tu jeszcze o tym jak bizon dostawał bo cała masa szła na młocarnię . Myślę że warto przeanalizować kupno przystawki lub usługowy zbiór przez kogoś , bo inaczej gra nie warta świeczki . Podsumowywując dać się da ale w dzisiejszych czasach nie możemy pozwalać sobie na straty rzędu 300 a nawet 500-600 zł /ha .

#45 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 maj 2012 - 19:57

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane panowie ze zwykłym chederem to można odkosić wjazd na pole kukurydzy :rolleyes: i pod warunkiem że rośliny są bardzo suche i kosimy maksymalnie wysoko oczywiście nie zostawiając kuku.ktoś wymyślił przystawki z podcinaczem by uprzyjemnić prace kombajnom a by jeszcze ekonomicznie było ciekawiej w zestawie do przystawki jest specjalne klepisko które ma większą przepustowość i grubsze druty ,klepisko to umożliwia pracę na wyższych obrotach a jednocześnie ( nie mieli nie robi mleka z kuku. lepiej przez to czyści i ma lżej pracując na wyższych obrotach ) POWODZENIA!

#46 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 14:25

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Witam kiedy zaczynacie żniwa kukurydziane piszcie jakie macie plony i ceny w waszych okolicach

#47 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 17 wrzesień 2013 - 16:44

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Przy aktualnej pogodzie, nie predzej jak za 3 tygodnie, pozatym problemy są z wjechaniem w pole, o kopaniu buraków jak na razie zopomnieć można, wiec z kukurydzą trzeba czekac na lepsza pogode
Case <3

#48 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:13

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Kukurydza jeszcze w dojrzałości mlecznej więc trzeba czekać i mieć nadzieję że przymrozków nie będzie.

#49 Share lucek279 lucek279

lucek279
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:54

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Mój sąsiad zaczoł wykosił 7 hektarów i wilgotność od 35 do 43 %.
A co do plonów to kiepskie bo grad połamał kukurydzę

#50 Share amak195

amak195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:45

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Jestem z rejonu łodzkiego.tu nonstop opady także o koszeniu w najbliższym czasie trzeba zapomnąć.Napiszcie czy może być zmowa cenowa na kukurydzę ziarnową,tak jak na początku żniw zbożowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 07:54

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane noce coraz zimniejsze, wczoraj zachód Polski 3 stopnie. W dzień leje, słabo to widzę.

#52 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:28

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Witam ja planuje gdzieś 25 września ją zebrać bo chciałbym zasiąć jeszcze pszenice ozimą.lokalizacja łódzkie.pozdrawiam

#53 Share artus91

artus91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:działalność OSP, sporty wszelakie, kobiety

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:53

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane zaczęliśmy jakiś tydzień temu kosić QQ ok 8/9 ha wilgotność 34-45 %
Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

#54 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 08:00

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane a jakie u was ceny kukurydzy

#55 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:37

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane na razie w okolicy 12-13t/ha nie wiem jeszcze jak wyszła wilgotność

#56 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:28

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane U nas wyjechali nie którzy wilgotność pod 45% podchodzi z przyczepy to się woda leje, i się jeszcze w dodatku ciągają po tym polu jak wariaty ::blink: ,ja to się tam zastanawiam czy nie bd za zielona na kiszonek aby zrobić :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#57 Share polska-farmer

polska-farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 07:53

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Witajcie tak sie zastanawiam nad zrandapowaniem QQ ,obok mojego gospodarstwa bedzie gościu pryskał samojezdnym opryskiwaczem strat dużych niema ale czy to sie opłaca co Wy o tym myślicie

#58 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 15:50

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane na Bednarach opowiadali że jeździli samojezdnymi i randapowali kukurydze, ponoć 2-5% niżej wilgoność. Ale czy to się opłaca??

#59 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 24 wrzesień 2013 - 16:24

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane Planujemy zacząć kosić za 3 tyg oby pogoda dopisała .Cena mokrej u nas to 400 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:37

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane ja zaczynam w przyszłym tyg bo juz sie dziki osiedliły