pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
343    1

Wipasz Miedzyrzec 475 netto

 

Za 30% wilgotności tyle płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

U mnie skoszona w czwartek. Susza zniszczyła ją kompletnie. Wyszło prawie 8,5 tony z  1,5 hektara. Wilgotność 19,5%. Poszła po 460 zł.

 

czyli poniżej 400 za 30 %. Ktoś zarobi

 

moja w kolbach ma 30 %

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Podstawa to 400 za 30%. Musiałem wypchnąć ją po ile była, żeby zwolnić przyczepy bo soja czekała. Nikt poza tym jednym gościem nie brał jeszcze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepak    0

Wczoraj badałem wilgotność, w kolbach ma od 28% do 33% FAO 230, ale ziarno drobne i kolby nie do końca wykształcone wiec plonu się nie spodziewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Moja kukurydza to już historia jak większość w mojej okolicy.  Średni plon z 22 ha wyniósł 2,5 tony / ha Wilgotność średnio 23% Cena podstawowa 470 netto. Szczęści w nieszczęściu takie że nie dałem namówić się na kontrakt bo były by wielkie kłopoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

W mojej okolicy już prawie po kukurydzy, wczoraj młócone rekordem 0,9ha plon 2 przyczepy szacujemy że coś tak koło 8,5 tony kombajnista wziął 240zł nic z tego nie sprzedajemy

P.S. wilgotność 26,8 procent

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Wczoraj młóciłem znajomemu Fao 230 wilgotność 38% plon ok 4 ton z hektara.

U siebie planuje może coś w przyszłym tygodniu ruszyć.

 

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U mnnie narazie wilgotność w granicy 40% przy plonie 16ton za tydzień kosimy na koszonke. Zaś na drugim polu na ugorze jest może z 7-8ton ziarna


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kiedy zaczynacie kosić kukurydze na ziarno jakie ceny u Was? Nie wiem czy nie ruszać na słabszych.

Edytowano przez sawka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

pogoda na razie sprzyja. Niech sama dosycha na polu

400-420 netto to było w kwietniu zanim susza przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

W naszych stronach też jadą wilgotność od 22 do 30 wczesne fao.U mnie lokata i kws kwins 23-26%z kolb,więc z kombajnu pwnie z 28% jutro popołudniu lece chyba fao 220tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jakieś odmiany farmsaatu ktoś już kosił? bo chciałem się dowiedzieć jak sypią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123
Dnia 7.10.2018 o 15:51, michael00546 napisał:

Wczoraj zakończone żniwa kukurydza średnio wczesna wilgotność 19%-20.5% plon 13,5t/ha województwo podkarpackie 

jaka odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj