pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sosek xu li    4

U mnie kukurydza wygląda całkiem nieźle, niska roślina duża kolba. Pójdzie pod kombajn gdzieś na początku października, wszystkie plony sprzedaje prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

u mnie jest podobnie kukurydza jest niska ale kolby sa duzo a koszenie gdzies kolo połowy pażdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas jest 15 ha. Na razie kukurydza wygląda bardzo fajnie ale nie zapeszajmy. Koszenie to koniec września, początek października. Tak mniej więcej połowa prosto z pola sprzedana a druga połowa dosuszana i sprzedawana w workach hodowcą gołębi przeważnie z woj. śląskiego. Mamy suszarnie podłogowe które do suszenia wykorzystują zimne powietrze. Jest to mniej efektywne i wydajne ale hodowcy gołębi tylko tak wysuszoną kukurydze chcą bo ta suszona na gorącą jest jakby od środka już "ugotowana" i gołębie tego nie chcą.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

No panowie zaczą już ktos pobierać kukurydze?moja już schnie ale nie zaczne wcześniej niz za ok 2 tyg. a jak u was?orientujecie sie jaka cena sucha/mokra bo z tego co ja wiem 250 zł/t mokrej ,normalnie taka cena ... :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

u mnie już po 200zł mają skupować (mazowieckie),będe chyba musiał kombinowac i suszyć bo za darmo to żal oddać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam. Ja nigdy nie uprawiałem kukurydzy, ale na drugi rok mam zamiar posiać z 5ha na ziarno i w związku z tym mam kilka pytń: Jaki nawóz dać pod nią i w jakich ilościach (IV klasa ziemi), czym później ją pryskać i co należy wymienić w kombajnie oprócz wymiany przystawki do kukurydzy (kombajn to john deere 1065). Jeszcze mam takie pytanie, mógłbym ją dosuszać w silosie bin(10 tonowy) czy musiałbym wozić do suszarni?? Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Ta cena cie nie odstraszyła? mysle ze w binie to by sie nie wysuszyła nawet jak bys dobra dmuchawe miał a nawet by mogła zgnic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Witam, jak u was jest w tym roku z kukurydzą? Skosiliście już, czy jeszcze stoi? Ile mieliście ha, jaki dała plon, i czy na wiosnę planujecie zwiększyc powierzchnię uprawy kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja w tym roku zasiałem 15 czerwca z mysla o skoszeniu jej na ziarno, niestety ten rok był taki a nie inny i kukurydza nie zadzylaby "dojsc" w satysfakcjonującym mnie terninie wiec spróbowałem zrobic z niej kiszonke i udało sie, krowy wcinaja kukurydze ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolega co ma 30 ha już skończył tydzień temu plon miał gorszy niż rok temu bo rok kiepski ale wyszło tak 8-9 ton z ha mokrej miał odmiany polskie Smolice, sąsiad posiał odmiany zagraniczne i bardzo zły plon w granicach 6-7 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

U nas spolka nasienna miala tez sporo kukurydzy (na oko jakies 50ha moze). Wieksza czesc skonczyli jakies 2-3 tygodnie temu, ale taki jeden maly kawalek im jeszcze zostal. O plonie nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U mnie kto mógł to młucił. Dziś sasiad cała noc młucił bo mróz był ok -8 to wjechał. I teraz łapie przymrozek to znów bedzie mógł wjechac. A tak to cały dzień młucił tam gdzie mógł wjechać. Czyli młuci cały czas od wczoraj wieczorem ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Ja osobiście kukurydzy na ziarno nie siałem, ale w mojej okolicy było nasiane dość sporo i w większości jest już wymłócona, a to co zostało to głównie z braku możliwości wjazdu na pole. Więc wszyscy czekają i dopiero jak bardziej przymrozi to wjadą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja skosiłem już spory czas temu, plon mokrej to 10 t z ha , 2 t mniej jak w tamtym roku, odmiana była pioniera


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj