pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

matava    20

W ramach ciekawostki, choć niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie/ ponownie dopytać o szczegóły: pewna firma dała kilku dużym rolnikom w 2012 do przetestowania odmiane o FAO > 300. W Polsce. Miedzy innymi w mazowieckim. Zdumiewające- plony bardzo wysokie na glebach IV-V. Ci co przetestowali, wzięli od razu na 2013 całą pulę materiału siewnego.

 

W 2012 moja kukurydza FAO 250 zakończyła całkowicie wegetację sama i doschła do 22%, resztki zielonych liści uschły po przymrozku w 2 połowie października. W tym roku przymrozek na końcu września załatwił wszystko ta sama odmiana o FAO 250 34%, a kukurydza FAO 270 nawet całkowicie czarnej plamki nie złapała i wilgotność 37%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Będę u nich dzis to spisze numer i wstawie. Firma przerabia dziennie 120 ton kukurydzy, na gorzelnie i biogazownie, takze pewnie wyliczyli że bardziej opłaci im sie kupować mokrą po 500 zł i suszyć niż potem sucha kupować.

Co do przechowywania na przyczepie, to u mnei w tamtym roku stała 2 dni i nie było źle. po 3 dniach to ci juz mogą kiełki zacząć rosnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

W tym roku zasialiśmy pr39f58 pioneer fao260 oraz prosnę fao220.Niestety przymrozek pioneera wykończył i nie wykształciła w pełni ziarna.Wyrosła na ponad 3 metry ale niestety plon będzie słaby.kolby pojawiły się póżniej od prosny jakieś dwa tygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

ja skończyłem żniwa 1,5 tygodnia temu plon średnio 9,5 t/ha ziamia 3a/b sprzedane do wipaszu wilgotność od 23 do 29 cena 425 do 520zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

skad wy takie ceny bierzecie na mokra?? pod Poznaniem mokra 420 netto z dowozem do suszarni, a jak ktos daje wiecej to juz podejrzane jest.... Byli z kobylina oferowali 460 netto z odbiorem z pola ale odradzają handlu z nimi

Kolego a możesz dokładniej z której strony Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jak to wyglada z płatnością tego wawrzyniaka w zbersku-cukrowni ? Powiedzial mi 500zł netto ale mam do niego 165km drogi zeby oddac. U mnie płacą 420 netto ale pewniak i mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z płatnościami nie ma problemu, są zawsze terminowo. Dzis woziłem swoją , ale kolejki są masakryczne, jak byłem to czekało 10 ciężarówek, i z 5 ciągników. Rano jest okej, ale potem to masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem Ricardinio i Amadeo plon 14t/ha wilgotności nie znam bo zakiszone w rękaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Bartek jakim ciągnikiem byłeś bo mój brat dziś tam poł dnia spedził i dwa transporty poszy i jeszcze jeden jutro rano pojdzie:)? czasami bylo trzeba troche poczekać ale zdarzały sie okresy że było pusto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dzisiaj poszła kosa w qq :D . Plon ok 11 ton :) wilgotność duża ;[ . 3 ha sianego 8 maja skoszone. Drugi samochód na czas nie dojechał i kombajn stał z godzinę z siedmioma tonami na plecach. Niestety nie dało się już tego wysypać i trzeba było wiaderkami opróżniać ;[ Ale ta już była z 15 maja. Teraz przerwa z tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Witam.

kujawsko pomorskie 420 netto koło Torunia z pola.

Warminsko- mazurskie 430 netto z pola, czy tu można coś więcej wycisnąć? Piszcie i podpowiadajcie po to mamy to forum. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wawrzyniaka to dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

Od 01 listopada Golpasz i okoliczni zapowiadają podwyżkę o 20zł/t,czyli 440zł/t

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kombajn stał z godzinę z siedmioma tonami na plecach. Niestety nie dało się już tego wysypać i trzeba było wiaderkami opróżniać ;[ Ale ta już była z 15 maja. Teraz przerwa z tydzień

 

cóż to za kombajn, jaka wilgotność i cena?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazujcie proszę jaką metodą dany skup dokonuje pomiaru wilgotności, jeśli nie jest to laser to faktycznie warto oddać te 20zł/t na transport i samemu dowieźć towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

cóż to za kombajn, jaka wilgotność i cena?

wilgotność 34%, kombajn nh (modelu nie pamiętam) z przystawką 8 rzędową, cena minimalna 420 netto kontraktowana podczas siewu z możliwą podwyżką jeżeli na rynku zdrożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dlaczego nie mógł wysypać? przy takiej wilgotności? A miał regulacje szczeliny nad ślimakiem wyładowczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

We wtorek kosiliśmy QQ Mass 15P o FAO 210 i dopiero we czwartek odstawiony jeden transport a dzisiaj reszta. Także 3 dni na przyczepach stała. Plon na poziomie 12,5t z ha przy wilgotności 26,5%. Mimo że tyle stała na przyczepach to dosłownie nic sie z nią nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj