Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca a KRUS

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aszx

aszx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:33

praca a KRUS jestem zrejestrowany w krus, opłacam składki i posiadam gospodarstwo, czy mogę podjąć prace poza gospodarstwem w ramach "umowy śmieciowej"? Jesli tak to jakie są ograniczenia, może jakiś limit zarobków, obawiam się że jeśli cos zrobie nietak to przeniosą mnie do ZUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
praca a KRUS Dzisiaj, 06:14
  •  

#2 Share piatek44

piatek44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:53

praca a KRUS Jeśli będzie to praca na "umowę o dzieło" to nic nie musisz nigdzie zgłaszać, jeśli jednak będzie to praca na "umowę zlecenie" musisz to zgłosić do KRUSU i na czas trwania tej umowy będziesz miał zawieszone składki do KRUS a pracodawca będzie płacił za Ciebie składki do ZUSu.

#3 Share aszx

aszx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:58

praca a KRUS

Jeśli będzie to praca na "umowę o dzieło" to nic nie musisz nigdzie zgłaszać, jeśli jednak będzie to praca na "umowę zlecenie" musisz to zgłosić do KRUSU i na czas trwania tej umowy będziesz miał zawieszone składki do KRUS a pracodawca będzie płacił za Ciebie składki do ZUSu.

czy są jakieś limity zarobków jesli chodzi o umowę o dzieło? czy jeśli bede zarabiac na takiej umowie około 3100 netto miesięcznie to nie będe miał jakis kłopotów z krus lub zus?

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 06:53

praca a KRUS Trzeba składac jakieś zaświadczenie o zarobkach czy coś ze skarbowego do krus. Rozumiem, że aby świadczyć usługi otowrzyłeś dodatkową działaność i płacisz podwójny krus teraz. Z takim miesięcznym dochodem napewno przekroczysz limit i wywalą cię do zus. Kiedy ktoś nareszcie z tym pożądek zrobi. Składka zus to ponad 900 zł. Pieniędzy w zusie nie ma bo każdy chce krus płacić. Nawet pomimo wysokich dochodów jak w twojm przypadku.

Edytowany przez hubertuss, 18 wrzesień 2013 - 06:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share aszx

aszx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:42

praca a KRUS

Trzeba składac jakieś zaświadczenie o zarobkach czy coś ze skarbowego do krus. Rozumiem, że aby świadczyć usługi otowrzyłeś dodatkową działaność i płacisz podwójny krus teraz. Z takim miesięcznym dochodem napewno przekroczysz limit i wywalą cię do zus. Kiedy ktoś nareszcie z tym pożądek zrobi. Składka zus to ponad 900 zł. Pieniędzy w zusie nie ma bo każdy chce krus płacić. Nawet pomimo wysokich dochodów jak w twojm przypadku.

problem polega na tym że takie zarobki mogę mieć tylko przez krótki okres a póżniej nic, więc nieopłaca się mi zakładać działalności, jesli nie da się tego zrobić inaczej to wogóle się niepodejmę

#6 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:52

praca a KRUS

pytanko czu krus ma jakieś limit dochodów  od których przechodzi sie na zus w przypadku umowy o dzieło??

#7 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 12:30

praca a KRUS

Zadzwoń do KRUS i konkretnie przedstaw propozycje zatrudnienia i kwoty, przecież nie musisz się nawet przedstawiać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:50

praca a KRUS

pytanko czu krus ma jakieś limit dochodów  od których przechodzi sie na zus w przypadku umowy o dzieło??

Limit (o ile chcesz pozostać w KRUS) od 1 stycznia 2015  jest na umowę zlecenie - nie więcej niż 875 brutto miesięcznie.(połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę)

Umowa o dzieło nie jest "oZUSowana".  Są oczywiście wyjątki, ale rozumiem, że umowa o dzieło, będzie jedyną zawartą między Tobą a pracodawcą-więc nie będą Ciebie dotyczyły.

U mnie w KRUS nie ma sensu się dowiadywać czegokolwiek, bo pracownicy mało ogarniają. Mam nadzieję, że u Ciebie jest lepiej :-)