Skocz do zawartości

Zdjęcie

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:21

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Witajcie mam taki problem z jd 6520 ze nie mam z lewej strony kierunkowskazow ani z przodu ani z tylu dodam ze swiatla pala sie normalnie tylko nie ma kierunkowskazu aha i jak odpale lewy kierunek to na tablicy z predkosciomierzem itp zapalaja mi sie wszystkie lampki zwiazane z kuerunowskazami tak jak bym mial podczepione jeszcze 2 przyczepy i dodam jeszcze te cos robi mi chyba jakies zwarcie bo ucieka prad zapale ciagnik przez prostownik normalnie jezdze zgasze pare godzin postoi i juz nie odali a wiec teraz panowie gdzie tu szukac przyczyny sprawdzilem lapmy i wszystko wprzadku bezpieczniki tez sprawdzalem z tylu gniazdo te co sie podlancza przyczepy i tam tez wszystko dobrze prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:35

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Sprawdź masę na 99% to tego wina tak samo mi się robi w przyczepie jak nie ma lub jest słaba masa

#3 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:54

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz no ale ta mase w ciagniku co przykrecona jest do silnika ?

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 21:40

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Masa w samych lampach. Ciągłość obwodu od lamp do przełącznika kierunkowskazów - awaryjnych.
Włączałeś awaryjne, działały? Sprawdź.
Co do problemów z zapalaniem to nie tyle "prąd ucieka" tylko nie ma skąd go wziąć przy rozruchu. Akumulator może być już kulawy, niewłaściwe napięcie ładowania, lub jego całkowity brak co skutkuje nienaładowaniem akumulatora. Dokonaj odpowiednich pomiarów.

#5 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:35

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz awaryjne odpalalem ta z prwej strony sa a z lewej nie ma a i dzisiaj takie cos zaobserwowalem ze jak zdjelem minusa z akumulatora i przyloze spowrotem delikatnie kleme do minusa to pokazuja sie iskierki wiec chyba cos nie tak ;/

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:22

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Nie wiem co ma być nie tak. Masz w nim radio jakiś sterownik(podnośnika, skrzyni, silnika), zegarek, pamięć licznika. Większość z tych rzeczy jest zasilane na stałe ze względu na podtrzymanie pamięci. Po zaniku zasilania ponowne jego załączenie powoduje ich uruchomienie, naładowanie kondensatorów, a co za tym idzie pobór jakiegoś prądu z akumulatora, a że styk podczas zakładania klemy jest niedokładny objawia się to iskrzeniem.
Jeśli chcesz sprawdzić czy nie masz za dużego poboru prądu na postoju trzeba go zmierzyć.
Możesz także na okres nie używania ciągnika(noc) zdejmować klemę i zaobserwujesz w tedy czy rozruch jest taki sam jak z akumulatorem pozostawionym bez odłączania.
Dokonaj pomiarów akumulatora jak i napięcia ładowania.
Sprawdź ciągłość przewodów lewego kierunkowskazu do przełącznika kierunkowskazów-awaryjnych bo do któregoś z nich na pewno powinien być podpięty.
Zaopatrz się w prosty miernik uniwersalny, ułatwi szukanie usterki.
w gnieździe przyczepy lewego kierunkowskazu także nie ma? Sprawdź próbówką, bądź podepnij przyczepę.

#7 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 17:27

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz dzisiaj byli chlopaki od jd porozbierali pogrzebali i podobno padl jakis modol wolaja za niego 4 tysie ciekawe czy dalo by rade uzywane znalesc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:42

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Co za moduł?
Numery, zdjęcie, miejsce lokalizacji.
Próbuj go naprawiać. Uszkodzony może być w nim mikro przekaźnik i to wszystko. Tak przypuszczam bo spotkałem się z takim przypadkiem w innej marce ciągnika, także zginał jeden kierunkowskaz.

#9 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:32

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz trzeba zajsc od tylu ciagnik i w kabinie (midzy blotnikami) tak ciut nizej jak szyba jest taka klapka przykrecana na 4 srobki imbusowe i tam sa 3 moduly kawal takiego duzego pojemnika i do tego podloczona wtyczka i kolo od seristu cos tam sprawdzal jakimis kablami i powiedzial ze modul do wymiany ? to myslisz zeby go wykrecic i zawiesc do jakiegos elekro mechanika i dalo by rade to naprawic ?

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 09:16

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Czymś trzeba się ratować. Chyba, że 4tyś. swędzi cię w kieszeni. :P
Trudno powiedzieć co za układ tam siedzi, ale awaria może być widoczna gołym okiem a koszt elementu śmiesznie mały do wartości całego. Warto spróbować.
Szukaj jakiś dobry zakład naprawy, albo pisz na Priv do użytkownika @Elektrotechnik. On zajmuje się takimi naprawami więc może zgodzi się byś mu ten sterownik przesłał.

#11 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:18

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz mtracz kieszen nie swedzie heheh ;p dzieki za podpowiedzi o naprawie no i kontakt do dobrego elekrotechnika zobacze czy u mnie w okolice ktos sie zna a jak nie to bede negocjowal z ziomkiem ktorego podales ;)

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 20:28

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz Też tak miałem po prostu zaśniedział tobie bezpiecznik wymień go i tyle tam siedzi 20 jak dobrze pamiętam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 luty 2016 - 22:40

jd 6520 problem lewy kierunkowskaz

Witam, podpinam się pod temat. Mam identyczny problem sygnał dochodzi do modułu, natomiast już z niego nie wychodzi, brak lewych kierunkowskazów. Naprawiał ktoś taki moduł ? gdzie szukać usterki, a może możecie polecić kogoś kto może to naprawić. Nr modułu to BCU4: AL169652. Pozdrawiam