Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś puka w lewej zwolnicy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czarox

Czarox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,mechanika rolnictwo.

Napisany 15 wrzesień 2013 - 17:37

Coś puka w lewej zwolnicy Witam nie znalazłem podobnego tematu wiec zakładam nowy jeśli jest owy prosze o połączenie otóż wczoraj uslyszałem jakies dziwne pukanie w lewej zwolnicy w zetorze 7211 cos tak jakby chrobotało dodam ze gdy ciagnik sie podlewaruje i podniesie lewe koło i włączy bieg to nic nie puka ale gdy np ciagnik jedzie sam stuka ale nie mocno jak sie zapnie np beczkowóz czy rozrzutnik stukanie sie nasila pod wiekszym obciązeniem bardziej chrobocze co to moze byc prosze o pomoc i z góry dziekuje za odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś puka w lewej zwolnicy Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:18

Coś puka w lewej zwolnicy Zwolnica na śrubach się nie popuściła? Obstawiam łożysko na półośce.

#3 Share Czarox

Czarox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:48

Coś puka w lewej zwolnicy kolego sruby próbowałem dokręcać ale są dokręcone na początku myslałem że moze szczeka od hamulca jakos sie zadziera czy podwineła ale ten odgłos dochodzi tak jakby z pod piasty przy zwolnicy ale jak podlewaruje i koło w powietrzu to nic nie puka nie stuka normalnie wiec hamulce mozna wykluczyc ale jak go opuszcze i włącze bieg to słychać te pukanie wlaściwie to chrobotanie boje sie zeby cos sie nie zablokowało jak sie zabrac do wymiany tego łozyska i jak sie jeszcze upewnic ze to one ? co zdemontować itp ?

Edytowany przez Czarox, 15 wrzesień 2013 - 19:00.

#4 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:02

Coś puka w lewej zwolnicy Ale to zwykle zewnętrzne łożysko się rozlatuje. U mnie jak koło było zdjęte w ciągniku i szarpnąłeś za ośkę to czuć było luz. Kiedyś miałem coś takiego, że felga była skręcana śrubami - obręcz i wnętrze to 2 oddzielne części. Któraś ze śrub się zluzowała i pod obciążeniem przesuwało się względem siebie co powodowało skrzypienie i stuki pod obciążeniem. Najlepiej byłoby sprawdzić jak się da bez niepotrzebnego rozbierania.

#5 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 15 wrzesień 2013 - 21:01

Coś puka w lewej zwolnicy C-360 ma podobną budowę. Może łożyska już trochę się wyrobiły i złapało luz na półosi. http://instrukcja.pl...c_355_m_i_c_360 strona 61 Tablica 33. Sprawdź czy nakrętka 46 nie jest luźna na gwincie- jeśli tak to może tylko to. To tylko takie przypuszczenia- w naszej 60 tak robiłem, ale czy to pomoże to ręki nie daję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 21:18

Coś puka w lewej zwolnicy Jeszcze sprawdź śruby którymi skręcona jest gwiazda z felgą. U mnie parę śrub się popuściło i też myślałem że w zwolnicy chrupie :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#7 Share Czarox

Czarox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 17:52

Coś puka w lewej zwolnicy koledzy było tak jak mówiliście poluzowały sie śruby na łączeniu gwiazda z obręczą (felgą) i tak skrzypiało sam bym na to nie wpadł Dzieki za pomoc ;)

#8 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 12:10

Coś puka w lewej zwolnicy to fes z ciebie za mechanik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Czarox

Czarox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 14:18

Coś puka w lewej zwolnicy po prostu nie spodziewałbym się tego ze te śruby mogły się poluzować jest teraz sezon na orke wiec ciągnik jest potrzebny gdy to zauważyłem to zawsze człowiek spodziewa się najgorszego a czasem może być to błaha sprawa a znowu nie poluzowały się w taki sposób żeby miały nie wiadomo jaki luz nie było nawet tego widać że tarcza jakoś się odsunęła od ucha obręczy a dokręciłem raptem o niecałe pół obrotu i problem znikł wiec nie wiem po co jakieś insynuacje kolego pozdrawiam

Edytowany przez Czarox, 17 wrzesień 2013 - 15:04.