Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mufa

mufa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 17:12

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Witam, jestem bardzo żadkim użytkownikiem forum. Więc jeżeli powielam temat to przepraszam.
Moje vario ma słabe ciśnienie (nie pamiętam teraz wartości). Bez obciążenia jedzie dobrze. Pod obciążeniem słabnie. Czy i jak można taką usterkę usunąć bez wymiany całego vario. Niemcy za kwalikowali tą maszynę właśnie do takiego zabiegu.... Ale wiem, że u nas już sie to naprawia mniejszymi kosztami. Proszę o inf w tej sprawie. Z góry dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Dzisiaj, 09:29
  •  

#2 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:24

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Bez pomiarów to wróżenie z fusów, ale nasuwa mi się pytanie o "filtr jezdny" przekładni. Wymieniałeś go kiedyś ?
Pozdrawiam,
Robert

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:31

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Skoro niemcy zakwalifikowali do wymiany to raczej głupi nie są filtry zmieniac pewnie umieją. Mniejszymi kosztami to znaczy trzeba wyjąć swoją skrzynie i wymienić na regenerowaną w niemczech za jakieś 30 tys. Ewentualnie zakupić nową. Tak czy tak musisz zgłosić się do serwisu korbanka, ponieważ bardzo mało jest innych warsztatów mających w tej sprawie doświadczenie. Oczywiściemożesz spróbowac takich firm poszukać. Tylko nie wiem jak przekonają cię że podołają takiemu wyzwaniu.
Skrzynia vario nie jest do naprawienia poza regeneracją, którą oferuje producent. Juz napewno nikt tego w polsce nie naprawi.

Edytowany przez hubertuss, 15 wrzesień 2013 - 20:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:58

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? To, że na pewno nikt w Polsce tego nie naprawi to moim zdaniem zbyt wzniosłe stwierdzenie aczkolwiek uważam, że może być to baaardzo trudne i czasochłonne, poza tym taka "naprawa" może się okazać zbyt droga. Jeśli gebelsy stwierdziły, że do wymiany to do wymiany...porozmawiaj z jakimś mechanikiem z serwisu, może on Ci naświetli jak to ugryźć.
Pozdrawiam,
Robert

#5 Share adus

adus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:09

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Z tego co wiem są już w Polsce firmy zajmujące się skrzyniami vario od kilku lat ;) Czyli naprawianiem częsci z Niemiec itp Daignostyka. Kupowali ode mnie 716 z rozwaloną skrzynią i sobie poradzili. Więc radze poszukać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:28

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić? Problem w tym, że nie wiadomo kogo się znajdzie. czy firme, która faktycznie już coś zrobiła czy może taką, która chciała by się pouczyć na twojej skrzyni za twoje duże pieniądze. osobiście bym nie ryzykował to po pierwsze. A po drugie skoro kupili zepsuty ciągnik to raczej na handel. Pytanie jak skutecznie sobie z usterką poradzili. Czy ewentualnie nowy własciciel zaraz nie będzie musiał szukac speca od varo.