mufa

Fendt 920 vario PROBLEM ZE SKRZYNIĄ jak naprawić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mufa    0

Witam, jestem bardzo żadkim użytkownikiem forum. Więc jeżeli powielam temat to przepraszam.

Moje vario ma słabe ciśnienie (nie pamiętam teraz wartości). Bez obciążenia jedzie dobrze. Pod obciążeniem słabnie. Czy i jak można taką usterkę usunąć bez wymiany całego vario. Niemcy za kwalikowali tą maszynę właśnie do takiego zabiegu.... Ale wiem, że u nas już sie to naprawia mniejszymi kosztami. Proszę o inf w tej sprawie. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Bez pomiarów to wróżenie z fusów, ale nasuwa mi się pytanie o "filtr jezdny" przekładni. Wymieniałeś go kiedyś ?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skoro niemcy zakwalifikowali do wymiany to raczej głupi nie są filtry zmieniac pewnie umieją. Mniejszymi kosztami to znaczy trzeba wyjąć swoją skrzynie i wymienić na regenerowaną w niemczech za jakieś 30 tys. Ewentualnie zakupić nową. Tak czy tak musisz zgłosić się do serwisu korbanka, ponieważ bardzo mało jest innych warsztatów mających w tej sprawie doświadczenie. Oczywiściemożesz spróbowac takich firm poszukać. Tylko nie wiem jak przekonają cię że podołają takiemu wyzwaniu.

Skrzynia vario nie jest do naprawienia poza regeneracją, którą oferuje producent. Juz napewno nikt tego w polsce nie naprawi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

To, że na pewno nikt w Polsce tego nie naprawi to moim zdaniem zbyt wzniosłe stwierdzenie aczkolwiek uważam, że może być to baaardzo trudne i czasochłonne, poza tym taka "naprawa" może się okazać zbyt droga. Jeśli gebelsy stwierdziły, że do wymiany to do wymiany...porozmawiaj z jakimś mechanikiem z serwisu, może on Ci naświetli jak to ugryźć.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus    1

Z tego co wiem są już w Polsce firmy zajmujące się skrzyniami vario od kilku lat ;) Czyli naprawianiem częsci z Niemiec itp Daignostyka. Kupowali ode mnie 716 z rozwaloną skrzynią i sobie poradzili. Więc radze poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Problem w tym, że nie wiadomo kogo się znajdzie. czy firme, która faktycznie już coś zrobiła czy może taką, która chciała by się pouczyć na twojej skrzyni za twoje duże pieniądze. osobiście bym nie ryzykował to po pierwsze. A po drugie skoro kupili zepsuty ciągnik to raczej na handel. Pytanie jak skutecznie sobie z usterką poradzili. Czy ewentualnie nowy własciciel zaraz nie będzie musiał szukac speca od varo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam potrzebuję kogos kto wytlumaczy mi jak po kolei skalibruje skrzynie vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118
luk201 napisał:

Witam potrzebuję kogos kto wytlumaczy mi jak po kolei skalibruje skrzynie vario

Mogę Ci pomóc, dzwoń 534 989 681, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
    • Przez Dominik4321
      Witam mam fendta 920 vario 2002r. i mam problem z terminalem. Jest cały czas ciemny i gdy próbuje go ściemniać to nie widać różnicy a gdy jest jasność na 100% to też jest ciemny. Oczywiście widać coś tylko gdy jest słońce to nic nie widać. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj