MF590

MF 590 Nie działa WOM i przedni napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MF590    0

Witam!

Kupiłem niedawno ciagnik MF590 z turem. Na samym poczatku wydawało mi sie ze niemozna wyłączyc WOMu gdyrz cały czas sie krecił i niemozna go było zatrzymac, jednak gdy podczepiłem wałek do prasy i zapaliłem ciągnik wałek ani drgnoł. Przedni naped działa na poczatku jednak przy dłuzszej pracy w polu (jakies 15min) przestaje działac. Moze ktos z was miał podobny problem i wie w czym tkwi problem. Moge dodac jeszcze ze podnosnik działa tylko na wspomagającym siłowniku a tur i wspomaganie działa bez zarzutu.

 

PROSZE O POMOC !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Musisz przygotować się na wymianę pompy zębatej i rozpołowienie ciągnika


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie masz kontrolki niskiego cisnienia w skrzyni?

Filtry sprawdzone?

Ciśnienie w układzie zmierzone?

Nieszczelności w układzie pompy lub sama pompa już leży. Zużyte tarczki sprzęgieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

to powiem ci tak wom się kreci bo morze tarczki sie skończyły i nie sciska je olej to koszt 200zł a z przodem też tak moze być bo to jest hydraulika i tam jest koszyczek i są uszczelnienia a może uszczelnienia na wałku jak w motorowerze na tłoku a w ostateczności pompa aczkolwiek moze jakiś wąż w skrzyni jest posiekniety i ciśnienie ucieka trzeba eliminować po kolei tam są 2 pompy jedna od podnośnika druga od napędu wom przodu i wzmacniacza momentu przerabiałem to musisz rozpoławiać tak i tak ale na poczatku sprawdz cisnienie manometrem w złączu do kipru albo olej jest jakis inny zalany bo mf jest czuły na olej wydaje mi się że coś jest z cisnieniem olej się rozgrzewa i ucieka gdzieś uszczelnieniami bo na gestym jest ok a z womem to może hamulec jest zuzyty jak coś to pisz na gg bo rozbierałem to pare razy

Edytowano przez KRISTOFORn
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Jeśli działa tur to moim zdaniem pompa zębata jest w porządku. Obstawiam tarczki w sprzęgle womu i sprzęgle przedniego napędu. Jeśli chodzi o podnośnik to może być pompa tłoczkowa, uszczelnienia na tłoku podnośnika lub rurce doprowadzającej olej z pompy do cylindra podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Pamiętaj że pompa zębata ma dwie niezależne sekcje i hydraulika zewnętrzna nie ma nic wspólnego z wom.


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzark    5

ja tez posiadam mf-a 590 i jak jest zimny ciągnik to wałek bdzie chodził lecz gdy sie rozgrzeje to przestnie chodzic wałek i będzie normalnie. Te MF-y tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

nic nie działa bez powodu. one tak mają bo dużo rzeczy jest zużytych a właściciele i mechanicy nie maja pojecia o tych ciagnikach( nie wszyscy) ludzie kupuja nowe i jezdża a jak sie zużyje sprzedają a kolejni myślą że tak ma być... a mechanicy przytakuja. to nie prawda

 

powodów każdej awarii hydrauliki jest przynajmniej 6 - 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Ogrodowa
      Witam mam pytanie odnośnie przedniego napedu do zetora 7211, czy moge zalozyc naped od 7245 na oponach 9,5/9-24 bo tyle sa 16,9-28 i moje pytanie czy to zgerywalo by sie  razem ze sobą??
    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj