Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaszb

lukaszb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 15:15

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Witam ostatnio coś się dziwnego stało z panelem ehr a mianowicie: Podczas oranie opuszczam pług i na pokrętle mam nastawione 8 i pług wchodzi normalnie w ziemie nagle opuszcza się strasznie głęboko i muszę pokrętłem przesterować na 5 i jest ok .Przy następnym opuszczeniu czasem jest ok a czasem znowu muszę zejść pokrętłem na 9 . Często dostaje jakiejś głupawki ze podnosi i opuszcza a kontrolki góra duł migają na przemian bardzo szybko i muszę przekręcić pokrętłem i miedzy 6 a 8 niema żadnego odwzorowania podnośnika dopiero gdy zejdę poniżej 8 lub 5 to kontrolki się uspokajają . Myślę że to chyba uszkodzony jest potencjometr słyszałem ze ludzie jakoś je czyszczą proszę o pomoc i jakieś wskazówki . Pozdrawiam !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Dzisiaj, 09:27
  •  

#2 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 15:48

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Stawiam że masz wyjeżdżone sworznie uciągu.

#3 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2013 - 21:10

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Spróbuj na pozycyjnej czyli pokrętło 1-5 na minimum

#4 Share lukaszb

lukaszb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 październik 2013 - 21:56

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Ustawienia pokrętła nic nie dają . Te sworznie to drogi interes ? i gdzie można je kupić .
Wydedukowałem że są to te przy cięgłach na dole co idą do nich przewody ?

#5 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 04 październik 2013 - 17:39

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Masz tu http://www.agropomoc..._pomiarowy.html

#6 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 październik 2013 - 18:06

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Tak to te co idą kable, u mnie wyszły w serwisie po 650zł brutto sztuka.

#7 Share lukaszb

lukaszb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 październik 2013 - 11:49

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Kolego daj namiar na ten serwis bo w necie to ceny kosmos .

#8 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 06 październik 2013 - 07:08

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje http://www.rolmax.po...k_podlaski.html to jest ich strona.

#9 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:22

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Witam podłacze się pod temat bo mój problem też dotyczy EHR, a mianowicie podczas orki na równym terenia pług ładnie utrzymuje głębokość natomiast na wzniesieniach wychodzi z ziemi a potem znów wchodzi. W czym może tkwić problem. Dodam ze to jest MF 3645 pług 4 skibowy obrotowy Frost. w Galerii są zdjecia.

#10 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 październik 2013 - 15:35

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje A ciągnik przygasa? Jest to w jakiej części wzniesień, jeśli np. na czubku to nie ma co się dziwić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:57

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Tzn. Jak przygasa? Normalnie pracuje silniczek. Tak dokładnie na czubku jest tylko ten problem. Mi się wydaje, że nie powinien wychodzić.

#12 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 październik 2013 - 16:13

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Jak ciągnik zaczyna przygasać to ehr wyciąga maszynę troszkę a jak się wkręci na obroty to opuszcza, masz ustawione pływanie?, a poza tym na czubkach to myślę że to normalne że wychodzi jak wjeżdżasz na szczyt to wiadomo że maszyna idzie w jednej linii z ciągnikiem i ehr nie ma czasu zareagować. Przy pługu masz otwór podłużny do łącznika żeby właśnie w takich przypadkach pług nie wyskakiwał na górkach.

#13 Share pawel1234

pawel1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 październik 2013 - 17:36

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Witam ma podobne objawy z ehr-em ze jak sie zagrzeje ciagnik to kontroli np podczas orki tak jak kolega wyżej pisał "szaleja" migają na przemian i jak podnosze pług to raz podnosi wyżej a raz niżej gdy juz podniesie do ustawionej wysokosci to słychac ze pompa dalej podnosi i kontrolka takze pokazuje ze podnosi chociaż pług jest juz podniesiony . I mam take pytanie czy jest sposób jakis zeby sprawdzic czy to napewno winna wyrobionych sworzni uciagu bo jesli mam wydawac kase to chce byc pewien ze to pomoze :) Z góry dzięki

#14 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 październik 2013 - 08:56

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje ,,Members" Mi się wydaje że to nie jest normalen, że płóg wychodzi sobie na wzniesieniach powinien utrzymywać jednakowa głębokość orki. Właśnie kiedy ustawie na pływający to nie ma różnicy tak jakby to wgl nie działało, ale wymieniam pompę teraz i zobaczę co się zmieni. Bo pompa siadła i praktycznie miała o połowe miejsze cisnienie, jak chciałem podnieśc płóg to musiałem na pełnym gazie.

#15 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 21 październik 2013 - 10:38

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Pawel- pokazuje że podnosi bo przełącznik masz dalej ustawiony na podnoszenie, przestaw go w pozycje neutralna i zgasną, kontrolki migają bo ciągnik ma ciężej a raz lżej ty tego nie dostrzeżesz ale komputer tak, podnosi ci raz wyżej raz niżej - pokrętło masz ustawione ciągle na tą samą wartość? być może masz problem z przełącznikiem tak jak u mnie że nawet może sam opuścić może drżeć itp.(chyba coś nie łączy bo jak poruszysz nim w jakimkolwiek kierunku to podnośnik reaguje) ale przełącznik do dołu i podnoszenie jak i opuszczanie największym pokrętłem i jest ok.

Edytowany przez Michalc355, 21 październik 2013 - 10:39.

#16 Share biniu87

biniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:00

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Też obstawiam na sworznie uciągu

#17 Share pawel1234

pawel1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:01

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Michalc355 z ta pozycje neutralna tak teraz bede musiał robic ale dziwne bo zawsze podniósł do okreslonej pozycji to wyłączał sie ale z tym to da sie przezyć. A co myslisz ze tez moze byc tylko problem z pokrętłem od wysokosci podnoszenia?? ze raz podnosi wyżej a raz niżej oczywiscie cały czas jest ustawiona ta sa wysokosc.

#18 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:21

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje Najczęściej okazuje się że winne są luzy na osi ramion podnośnika. Przez nie, krzywka źle steruje czujnikiem wysokości podniesienia ramion i w efekcie mimo podniesienia do końca, czujnik podaje sygnał że jeszcze nie osiągnięto zadanej wysokości. Kontrolka wskazuje podnoszenie a pompa wyje.

#19 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 22 październik 2013 - 20:58

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje U mnie są nowe sworznie i ciągle się świeci kontrolka że podnosi gdy jest już na max w górze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 20:09

Massey Ferguson 3655 Ehr szaleje

I co problem z ehr zniknął po zmianie sworzni?