Skocz do zawartości

Zdjęcie

Licznik obrotów wałka WOM ??!

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlodek4121

wlodek4121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 15 wrzesień 2013 - 14:46

Licznik obrotów wałka WOM ??! Witam. Jako że w moim lamborghini (660 f plus, rok 2004) nie posiadam elektronicznego licznika obrotów wałka , więc chciałem taki zamontować, gdyż jest mi bardzo potrzebny do określenia obrotów 440 przy drugim biegu ciągnika. Instrukcja nie umożliwia odczytania obrotów wałka gdyż jest kompletnie nieczytelna. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł w wybraniu/ znalezieniu w sieci takiego licznika, musi on pokazywać obroty na minute. Sam myślałem czy nie zamontować licznik rowerowy, ale to chyba nie będzie miało sensu. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Licznik obrotów wałka WOM ??! Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 15:31

Licznik obrotów wałka WOM ??! Czemu nie będzie miało sensu aby sensownie sczytać impulsy z wałka i po problemie.

Lub coś z tej serii : http://allegro.pl/li...szystkie działy

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:42

Licznik obrotów wałka WOM ??! Kup sobie pierwszy z linku który podał kolega ustal jakie obroty silnika odpowiadają tym 440 na drugim biegu i po sprawie. Licznik rowerowy może nie zadziałać przy takich obrotach bo jest on przystosowany do niskich prędkości obrotowych (duża średnica koła) i może mieć górny limit zliczanych obrotów grubo poniżej 400. Ponadto pewnie dość kłopotliwe byłoby zainstalowanie magnesu wyzwalającego na wałku.

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:59

Licznik obrotów wałka WOM ??! Licznikiem rowerowym spokojnie zmierzy gdyż swego czasu nawet badałem obroty max bębna w kombajnie i zadziałał bez problemu.

Fakt instalacja montażu magnesu kłopotliwa, trzeba by było czujnik indukcyjny + optotriak - ale to już robią się koszty.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#5 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 11:13

Licznik obrotów wałka WOM ??! kolego Sadek a z jakiej firmy masz licznik rowerowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 11:51

Licznik obrotów wałka WOM ??! Co wy gadacie... Zamiast tego magnesu co dają z licznikiem dajesz mały (np. o srednicy 8mm) magnes neodymowy. Kontaktron (to na kabelku licznika) czepiasz gdzieś do obudowy tak by magnes przelatywał obok niego i potem tylko jak inni pisali ustawiasz obroty.
Mam tak prędkość ciagnika mierzoną. Tylko obroty faktycznie mogą być za wysokie i może nienadarzać zczytywać. Spróbuję u siebie i dam znać

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4524 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 14:47

Licznik obrotów wałka WOM ??! Jakiś z serii A-tech ale nie pamiętam jaki model.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 19:31

Licznik obrotów wałka WOM ??! Wykorzystując licznik rowerowy i poniższe rozwiązanie, można mieć trwały i stale działający licznik obrotów B) . Pod warunkiem, że to rowerowe ustrojstwo się do tego nada :) .Na końcówce WOM ciągnika po założeniu wałka zostaje zawsze około 2cm luzu. Można wykorzystać ten fakt i wytoczyć pierścień o minimalnie mniejszym wewnętrznym fi niż końcówka WOM, oraz z nacięciem lub nawierconym otworem na magnes neodymowy (najlepszy byłby krążek). Pierścień osadzamy na końcówce na gorąco, co do magnesu też można by się pokusić o osadzenie go na gorąco w nacięciu. Wtedy mamy pewność, że pierścień z magnesem nam nie odleci w siną dal. Co do osadzenia czujnika to już zależy od marki ciągnika i odległości otworów mocujących, u mnie zdała by egzamin zwykła nakładka z poliamidu roztoczonym miejscem na pierścień i z nawierconymi otworami na czujnik i montaż. Myślę, że w 10mm grubości spokojnie można by się zmieścić.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#9 Share wlodek4121

wlodek4121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 21 wrzesień 2013 - 18:17

Licznik obrotów wałka WOM ??! Dzięki koledzy, spróbuję z tym licznikiem obrotowym. Dziwię się tylko dlaczego w takim ciągniku z 92r (steyr) jest już licznik obrotów wałka,a w takim lamborghini z 2004r nie ma ;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2013 - 16:21

Licznik obrotów wałka WOM ??! Nie wiem po co kombinować z magnesami, skoro wałek ma frezy. Wystarczy zwykły czujnik indukcyjny wyciągnięty np. z malucha na złomie, do tego prosty układ formujący impulsy i licznik rowerowy. Koszt całej inwestycji to praktycznie koszt samego licznika.