Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce Ares 720

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:02

Hamulce Ares 720 Witam mam problem z hamulcami w aresie mimo że wciskam pedał hamulca to ciągnik nic nie hamuje , pedał ma trochę oporu ale dochodzi do samego końca, płyn hamulcowy widzę że w zbiorniczku jest, ręczny też działa, tak się zastanawiam co się dzieje a może posiada ktoś jakiś schemat odnośnie budowy układu hamulcowego w tym typie ? Z góry dzięki za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce Ares 720 Dzisiaj, 15:23
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:07

Hamulce Ares 720 Mam starszą Renię (921-4 S) i nie jestem mechanikiem, ale coś mogę doradzić. Jeśli układ nie jest zapowietrzony (odpowietrza się jak w każdym aucie) to wg. mnie na 95% to pompka hamulcowa a dokładnie uszczelniacz na tłoczku po prostu przepuszcza nie tworząc odpowiedniego ciśnienia. Gdzie ta pompka znajduje się u Ciebie dokładnie nie wiem - zapewne pod podłogą kabiny. Powinny z niej wychodzić dwa przewody hamulcowe (rurki) do dwóch cylinderków kół tylnych. Hamulec ręczny bedzie działał niezależnie od głównego.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 16:59

Hamulce Ares 720 no właśnie muszę trochę posprawdzać czy nie są zapowietrzone, bo jak rozepnę pedały i wcisnę prawy to prawy hamulec jest, lewego nie ma wcale,ale jak najpierw wcisnę lewy to później prawego nie ma tak samo jak przzyjednoczesnym wciśnięciu obu pedałów, jedyne co wiem o tych hamulcach to że są kąpane, i są wspomagane hydraulicznie,jutro spróbuję może ta lewa strona jest po prostu zapowietrzona

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:44

Hamulce Ares 720 W takim razie możesz wykluczyć już jedną rzecz a mianowicie zużyte tarcze hamulcowe. :)
U Ciebie hamuce są inaczej skonstruowane niż u mnie i inaczej niż opisałem poprzednio, ale zasada jest podobna. Jak napisałem poprzednio jeśli układ nie jest zapowietrzony to padła Ci pompka hamulcowa. Zanim ją wymienisz na nową weź się za odpowietrzenie CAŁEGO układu hamulcowego. Zlokalizuj ją (idzie do niej przewód z pojemnika płynu hamulcowego). Co do odpowietrzania to nie mogę Ci wiele pomóc mam inną budowę. Przejrzyj jeszcze forum może coś znajdziesz na swój temat. Przepatrz dokładnie cały układ i zlokalizuj WSZYSTKIE odpowietrzniki! Za pompką jest rozdzielacz (może być odpowietrznik) potem cylinderki na każde koło (tam są na pewno)!
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#5 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 18:49

Hamulce Ares 720 A wiecie może na jakim dokładnie oleju hamulcowym ma pracować cały układ?? Bo to na pewno nie jest płyn hamulcowy dot tylko olej hamulcowy ale nie wiem który czy zielony czy czerwony?

Posty połączone

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:36
No i sprawdziłem pompki na lewej lekko wycięty był jeden oring który wymieniłem ale dalej nic nie pomaga i jest brak lewego hamulca nie wiem podejżewam że przyczyna tkwi w środku przy kole ale nie mam pewności może ktoś ma jakieś pomysły??

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 wrzesień 2013 - 09:39.

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:23

Hamulce Ares 720 Jak rozbierałeś pompke to po złożeniu trzeba odpowietrzyć układ ( mam nadzieję że wiesz jak to się robi), odpowietrzniki od cylinderków są z tyłu na tylnej osi wystają pionowo do góry, trzeba szukać bliżej środka, małych wystających odpowietrzników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:43

Hamulce Ares 720 To to ja wiem, hamulce są odpowietrzone, ale pomka nie trzyma ciśnienia jak baardzo szybko się pąpuje to po 4 -5 naciśnieńciach pedał robi się pod koniec twardy ale jak odpuścimy i wciśniemy po chwili to dalej pedal dochodzi do końca

#8 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 09:20

Hamulce Ares 720 To masz źle odpowietrzony układ. Masz wszystkie odpowietrzniki znalezione?
C328, U-912 i R 103-54

#9 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 14 październik 2013 - 19:27

Hamulce Ares 720 Wymień pompkę, odpowietrz układ i będzie git :)

#10 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 18 październik 2013 - 10:18

Hamulce Ares 720 A wiecie może jaki dokładnie powinien byc tam olej hamulcowy?Czy można taki dostac poza serwisem?Bo u siebie też muszę przejrzec hamulce bo mi czasami wpada do końca jak wcisnę,jak wezmę na dwa razy to hamuje bardzo dobrze,prawie na miejscu,myślę że to kwestia odpowietrzenia,albo trzeba uszczelniacze na którejś z pompce wymienic.Zacznę od odpowietrzenia,ale muszę miec odrazu olej,na dolewkę ;)

#11 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:20

Hamulce Ares 720 jak kupowałem płyn od zawieszenia hydraulicznego np w citroenie taki jest tylko są dwa kolory zielony i zółty zobacz jaki jest u ciebie i taki sam wlej tylko jeszcze na wszelki wypadek zmieszaj je gdzieś w pojemniczku jakimś i podgrzej (też mieszając) jak nie będzie żadnej reakcj to na 100% dobry płyn kupiłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Tony666

Tony666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Nowości techniczne