Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składany heder w Claasach

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 04 styczeń 2008 - 15:34

Składany heder w Claasach http://www.allegro.p...108sl_maxi.html co wiecie na temat takiego rozwiązania hederu, czy są jakieś problemy z pracą po złożeniu. Kto z was ma taki heder w swoim Claasie. ;)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Składany heder w Claasach Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share MrPrzemek

MrPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Hmmm... no pewnie, że rolnictwo, ale również motoryzacja ;) No i nie zapominajmy o dziewczynach ;P

Napisany 04 styczeń 2008 - 15:49

Składany heder w Claasach Czy są z nim problemy to nie mam pojęcia, ale na pewno jest to ciekawe rozwiązanie i może bardzo umilić pracę w gospodarstwie ;) Nie trzeba już przy wyjeździe z pola zdejmować hedera. A ciekawie się, jak w tym typie hedera przedstawia sie sprawa stołu do rzepaku :D

#3 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:29

Składany heder w Claasach prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#4 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:35

Składany heder w Claasach Takie składnie hederu jest dobre jak heder ma 4m ale nie więcej przecież też nie może za dużo wystawać przed kombajn ;]

Nie wyobrażam sobie skręcać z 5m hederem wystawającym przed kombajn
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#5 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:06

prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]

nieprawda. mozna poruszac sie z hederem po drogach jesli szerokosc nie przekracza 3m chyba. to samo tyczy sie maszyn zaczepanych do ciagnika :rolleyes:
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:30

Składany heder w Claasach przeczytaj posty do ktorych tumok sie odnosil, bo pisal on w zwiazku z stolem do rzepaku i wtedy nie da sie jechac po ulicy
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 20:38

Składany heder w Claasach jesli pisal odnosnie stolu do rzepaku to zwracam honor panowie;] i przyznaje racje. wtedy nie da sie go zlozyc ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#8 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 21:42

Składany heder w Claasach kiedyś na składnicy widziałem joh deera ze składanym hedrem fajnie wyglądał
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#9 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 22:19

Składany heder w Claasach ciekawe rozwiązanie lecz osobiście nie spotkałem

#10 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 01 luty 2008 - 15:05

Składany heder w Claasach to jest dobre ale do wjeżdzania na podwyże lub przez bramę.
do jeżdzienia tak to za długi kombajn jest.
zamiast wózka to jest to dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 luty 2008 - 15:15

Składany heder w Claasach to jest oferta skierowana głównie dla firm usługowych dla których w trakcie zniw liczy się każda minuta - a ze niemcy nie zrobią niczego co jest zabronione to wykombinowali ze heder można złożyć w połowie - nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#12 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 01 luty 2008 - 15:28

Składany heder w Claasach No proszę. Jednak co fachowiec to fachowiec. :D Dzięki za wyjaśnienie.

To jest pomysł niemiecki, ale nie tylko po to by szybko transportować kombajn zgodnie z przepisami, ale jeszcze dla tego, że kto był w Niemczech to na pewno widział, że każda droga jest wyłożona asfaltem jednak maja one tylko jeden pas ruchu i co jakiś czas są zrobione zatoczki i kombajn z normalnym hederem nie tylko nie byłby zgodny z przepisami drogowymi, ale też ciężko by było się "schować" do zatoki gdy z przeciwka jechałby inny pojazd wielkogabarytowy np. traktor albo inny kombajn, tak aby zostawić cały pas wolny. ^_^
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:41

nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??

ja slyszalem o wiekszych hederach tego typu, np. 12m w new hollandzie (ale tylko slyszalem, nie widzialem) i nawet nie chcialo mi sie zastanawiac czy to prawda czy ktos cos przekrecil, ale o takich 6m tez slyszalem :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 01 luty 2008 - 18:09

Składany heder w Claasach no my mielismy do case brac 6 m skladany ale nie bylo nigdzie ;/
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#15 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 luty 2008 - 19:33

Składany heder w Claasach geringhof takiego czegos nie robi czasem ?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#16 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 02 luty 2008 - 15:28

Składany heder w Claasach No ja widziałem na yt i na fp jak kombajny miały właśnie geringhoff 'a. Taki heder do pewnie sporo kosztuje wkońcu jakaś technika to jest :D

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 luty 2008 - 13:42

Składany heder w Claasach przeszukałem troche internet i okazuje się że nie tylko claas ma takiego patenta ale wspomniany wcześniej NH też B) oto dowód - sposób diametralnie odmienny od tego co oferuje claas chociazby z tego względu że szerokość robocza hedera moze dojść do 6 m (2x3m) bez zmiany długości kombajnu i zgodnie z przepisami, dodatkowo zamontowanie stołu rzepakowego nie komplikuje nam sprawy bo cała maszyna jest wtedy dłuzsza jak w klasycznym układzie gdy heder nie jest składany

a teraz kilka słow jak to działa - składanie
kiedy heder jest ustawiony w pozycji roboczej to w pierwszym etapie cały heder przesówa się w bok tak aby środek kombajnu znajdował się na 3/4 szerokości hedera, następnie połowa hedera która wystaje poza obrys kombajnu składa się tak jak widać na powyższej fotce i kombajn gotowy do odjazdu B)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#18 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 luty 2008 - 14:47

Składany heder w Claasach to jest lepsze rozwiązanie niż w claasie,bo nie wydłuża zestawu.

#19 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 luty 2008 - 14:50

Składany heder w Claasach Ale to chyba jest mniej trwałe od normalnego hedera.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 06 luty 2008 - 15:01

Składany heder w Claasach a to niby dlaczego miało by byc mniej trwałe od normalnego hederu - juz od tego wielkie koncerny mają inżynierów zeby było trwałe tak samo

Dodaj odpowiedź