Skocz do zawartości

Zdjęcie

3060 dziwny dźwięk

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:01

3060 dziwny dźwięk Może ktoś mi powie czym może być spowodowany dziwny dźwięk pochodzący chyba z przystawki od przedniego napędu tej pod skrzynią. Chodzi o to że słychać go jak mam wyłączony przedni napęd jak załączę to jest normalnie a ten dźwięk jest bardzo podobny do ciągniętego klucza na sznurku po asfalcie taki metaliczny dźwięk, i czy z tym może mieć coś wspólnego taki problem że co jakiś czas przesuwa mi się tulejka łącząca most z wałkiem ucina każde zabezpieczenie jakie zrobię ale to tak raz na rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3060 dziwny dźwięk Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:46

3060 dziwny dźwięk Złaczki wału dzwonią frezy są już zużyte i sprawdź łożysko podpory wału.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:59

3060 dziwny dźwięk Frezy faktycznie są pod chodzone szczególnie w główce przedniego mostu łożysko raczej dobre ale sprawdzę z ciekawości.Te frezy można regenerować? i czy to wszystko ma coś wspólnego z zabezpieczeniem tulejki przy przodzie że ucina?

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:09

3060 dziwny dźwięk oczywiście że tak , tak wałki się regeneruje zajmujemy się tym i myślę ze masz zniszczone całe zawieszenie mostu i to jest główna przyczyna , bo to jest bardzo częsta przypadłość braku smarowania
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:12

3060 dziwny dźwięk zobacz frezy na wałku i tuleje, bo prawdopodonbnie luz na frezach jest, oraz podnieś ciągnik na lewarku aby most był luźno i zobacz czy nie masz luzu, u mnie jest podobnie mam już luz i też czasem tłucze bo przesuwa sie cały napęd, teraz zrobiłem podkładkę i nie ma już takiego luzu. Problem wiadomo na chwilę ucichł, ale niedługo trzeba będzie tulejowac most

Edytowany przez pisklaczun, 13 wrzesień 2013 - 20:16.

#6 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:23

3060 dziwny dźwięk Na moście luzu większego nie ma przynajmniej nie taki żeby ścinało jedyne co zauważyłem to podrobione frezy w główce nic poza tym smaru z mojej strony nie brakowało przedniemu wahaczowi to raczej powinien być w dobrej kondycji ale jutro z ciekawości prześwietlę wszystko związane z przekazaniem napędu na przód i dam znać jak jest

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 19:03

3060 dziwny dźwięk No i po przejrzeniu wałka okazało się że łożysko podporowe od wału jest rozbite ma luz i przy ruszaniu wałem jest ten właśnie zagadkowy dźwięk o który się rozchodzi teraz czas zacząć likwidować luzy. Gdzie można dostać te łożysko albo inaczej jakiś pasujący w miarę dobry zamiennik bo oryginał to pewnie kosmos

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 08:43

3060 dziwny dźwięk Odnosnie tego lozyska to jak kupilem ciagnik tez mialo luzy zalozylem lozysko za 50zl i dziala czwarty sezon, niestety nie pamietam nazwy