Polecane posty

sznajdik    573

Może ktoś mi powie czym może być spowodowany dziwny dźwięk pochodzący chyba z przystawki od przedniego napędu tej pod skrzynią. Chodzi o to że słychać go jak mam wyłączony przedni napęd jak załączę to jest normalnie a ten dźwięk jest bardzo podobny do ciągniętego klucza na sznurku po asfalcie taki metaliczny dźwięk, i czy z tym może mieć coś wspólnego taki problem że co jakiś czas przesuwa mi się tulejka łącząca most z wałkiem ucina każde zabezpieczenie jakie zrobię ale to tak raz na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Złaczki wału dzwonią frezy są już zużyte i sprawdź łożysko podpory wału.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Frezy faktycznie są pod chodzone szczególnie w główce przedniego mostu łożysko raczej dobre ale sprawdzę z ciekawości.Te frezy można regenerować? i czy to wszystko ma coś wspólnego z zabezpieczeniem tulejki przy przodzie że ucina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

oczywiście że tak , tak wałki się regeneruje zajmujemy się tym i myślę ze masz zniszczone całe zawieszenie mostu i to jest główna przyczyna , bo to jest bardzo częsta przypadłość braku smarowania


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

zobacz frezy na wałku i tuleje, bo prawdopodonbnie luz na frezach jest, oraz podnieś ciągnik na lewarku aby most był luźno i zobacz czy nie masz luzu, u mnie jest podobnie mam już luz i też czasem tłucze bo przesuwa sie cały napęd, teraz zrobiłem podkładkę i nie ma już takiego luzu. Problem wiadomo na chwilę ucichł, ale niedługo trzeba będzie tulejowac most

Edytowano przez pisklaczun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na moście luzu większego nie ma przynajmniej nie taki żeby ścinało jedyne co zauważyłem to podrobione frezy w główce nic poza tym smaru z mojej strony nie brakowało przedniemu wahaczowi to raczej powinien być w dobrej kondycji ale jutro z ciekawości prześwietlę wszystko związane z przekazaniem napędu na przód i dam znać jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No i po przejrzeniu wałka okazało się że łożysko podporowe od wału jest rozbite ma luz i przy ruszaniu wałem jest ten właśnie zagadkowy dźwięk o który się rozchodzi teraz czas zacząć likwidować luzy. Gdzie można dostać te łożysko albo inaczej jakiś pasujący w miarę dobry zamiennik bo oryginał to pewnie kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Odnosnie tego lozyska to jak kupilem ciagnik tez mialo luzy zalozylem lozysko za 50zl i dziala czwarty sezon, niestety nie pamietam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wuwo1
      Witam od jakiegoś czasu ciągnik pobiera olej w sporej ilości w orce ok 0.5l na hektar przykapca na bialo   .co morze byc przyczyną z odmy nie puszcza dymu ?
    • Przez Masejek3060
      witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawienia zaworów. Wiem jakie luzy powinny być tylko w którym momencie ustawiać luzy są jakieś znaki ???
    • Przez dereniek
      Witam chciałbym zapytać czy da radę włożyć joystick do mf-a 3060 zamiast dzwigien co są oryginalnie jeśli możecie to podajcie link do joya i napiszcie czy oryginalne linki będą pasować
    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj