Runder

piła elektryczna zalety i wady ?

Polecane posty

Runder    16

Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zaletą jest to że nie potrzeba paliwa aby ciąć no i cichsza praca oraz niższa niż spalinówki cena a wadą jest to że trzeba latać z przedłużaczem no i na polu drzewa nie zetniesz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Elektryczne są dobre jeśli używasz tylko koło domu i to pare razy w roku, ekologiczne bo nie kopcą, łatwiejsze w użytkowaniu bo żadnej mieszanki nie trzeba ani nic, zepsuć się tam za wiele nie ma co w porównaniu do spalinowej, jedyny minus to ta mobilność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale kopci elektrownia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@Sadek elektrownia opalana np węglem i tak produkuje prąd i nie zmieni tego jedna piła czy dziesięć, jest norma produkcji i koniec, czego nie zużyjemy to w większości przepada ( kombinują np z przepompowywaniem wody w nocy ale to i tak duże straty...) a do pilarki spalinowej każdy sam leje paliwo i wydziela spaliny. Więc + dla elektrycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

A wy używacie spalinowej czy elektrycznej ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Elektryczna lepsza niż wcale ale najwięcej zastosowań ma jednak spalinówka.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ciąłem kiedyś u sąsiadki drzewo na klocki elektryczną makitą, fajna sprawa - lekka piła, idzie drzewo jak w masło, mocy nie brakuje tylko to co mnie denerwowało to ten kabel :) Jednak sam planuje zakup takiej pilarki naprawdę super sprawa do prac przydomowych.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Elektryczna jest lekka dobra do drobniejszego cięcia nie trzeba jej za każdym razem palić tylko włączasz przełącznik i już działa a spalinową musisz szarpnąć co jest szczególnie uciążliwe przy pracach np na budowie gdzie raz na jakiś czas trzeba coś dociąć i takie tam. A do grubszego cięci nawet koło domu biorę spalinową elektryczną to przeważnie jakieś cieńsze kawałki się tnie.

Największym minusem jest tylko kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Za 200 zł kupisz już i spalinową i elektryczną teraz ,miałem pierwszą elektryczną Partner kupioną w sklepie z serwisem za spore pieniądze wiadome lepiej było jak ciąć ręcznie, niestety poszedł tryb taki mały cena 140 zł a piłę całą już kupiłbym za 200 zł ale kupiłem tryb po roku dwuch znowu poszedł decyzja kupuję piłę z internetu coś 240 zł chciałem mocną działa ładnie szczotka się zawiesiła raz i coś słabe smarowanie łancucha jest ale tnę tylko coś koło domu jakieś małe cięcie szkoda uruchamiać spalinówki ale mimo że piła potrzebna mnie jest koło domu spalinówka ma wiecej plusów i ją używam, elektryczna może więcej plusów na bydowie docinanie łat desek itd . Teraz mam nową spalinową za 800 zł jednak dla picu ile to wartna kupiłbym za 170 zł co reklamują Liroi czy jakoś taki market

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalafior17    0

zalety elektrycznej pily: waga, nie rozrabiasz mieszanki paliwa, nie smierdza spaliny, latwosc manewrowania pila, wady: mobilnosc do lasu nie zabierzesz, kabel przedluzacza ale do przyzwyczajenia, glownie do ciecia malych galazek, nie mozna jej dociskac musi isc pod wlasnym cizarem, delikatne plastikowe sprzeglo czyli rozbieranie pilarki lub serwis gdzie sprzeglo kosztuje tyle co polowa pilarki, maly zapas movy wiec nie poszalejesz tym sprzetem. pila spalinowa zalety: mobilnosc, dowolnosc manewrowania dlugoscia prowadnicy, zapas mocy, zawodnik do ciezkiego boju potniesz cienkie jak i grube drzewo, brak kabli do ciagania. wady: ciezar, koniecznosci uzupelniania paliwa z olejem, serwisowanie ustawianie gaznika. sammusisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego chcesz tej pily uzywac i w jakim stopniu. wazna jest tez odleglosc przedluzacza w pilarce elektrycznej bo jesli masz 200 m to sie moze okazac ze przez spadek napiecia nie uzyjesz pilarki elektrycznej bo nie bedzie miala sily ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
    • Przez skok
      Witam
      Gdzie bezpiecznie w ciągniku zetor 12145 mogę podłączyć przewody elektryczne od prasy case RBX453 żeby podczas awari przełącznika 12/24 nie spalił się komputer od prasy.
    • Przez pawelus
      Witam . Znalazłem ciekawy ciągnik na jednym z ogloszeń https://www.olx.pl/oferta/mf-massey-ferguson-6255-brutto-CID757-IDrmcyW.html#ca0a4e1b9a
      Jakie wady , zalety ma model 6255 ?
      na co trzeba zwracać uwagę ?
      Czy były dwa rodzaje masek ? jedne modele mają prosta maskę a inne 6255 ścięte . 
      Będe wdzięczny za szczere informację . Pozdrawiam
    • Przez Farmer2017
      Witam.
      Składam wniosek na prow. Planuje kupno ciagnika 140 - 160 km. Ciagnik bedzie typowo do cieżkich prac oraz transportu. Podpowiedzcie jaki wybrać. Który jakie ma wady i zalety oraz o jakich usterkach słyszeliście.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj