Skocz do zawartości

Zdjęcie

piła elektryczna zalety i wady ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:50

piła elektryczna zalety i wady ? Witam napewno cześć z was posiada takowe piły więc prosze o opinie na temat tzw. "elektryków" (chodzi o pilarki łańcuchowe)

Edytowany przez Runder, 13 wrzesień 2013 - 18:50.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piła elektryczna zalety i wady ? Dzisiaj, 08:00
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1806 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:54

piła elektryczna zalety i wady ? Zaletą jest to że nie potrzeba paliwa aby ciąć no i cichsza praca oraz niższa niż spalinówki cena a wadą jest to że trzeba latać z przedłużaczem no i na polu drzewa nie zetniesz.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:23

piła elektryczna zalety i wady ? Elektryczne są dobre jeśli używasz tylko koło domu i to pare razy w roku, ekologiczne bo nie kopcą, łatwiejsze w użytkowaniu bo żadnej mieszanki nie trzeba ani nic, zepsuć się tam za wiele nie ma co w porównaniu do spalinowej, jedyny minus to ta mobilność..

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4614 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 20:50

piła elektryczna zalety i wady ? Ale kopci elektrownia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 21:20

piła elektryczna zalety i wady ? @Sadek elektrownia opalana np węglem i tak produkuje prąd i nie zmieni tego jedna piła czy dziesięć, jest norma produkcji i koniec, czego nie zużyjemy to w większości przepada ( kombinują np z przepompowywaniem wody w nocy ale to i tak duże straty...) a do pilarki spalinowej każdy sam leje paliwo i wydziela spaliny. Więc + dla elektrycznej

#6 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 10:50

piła elektryczna zalety i wady ? A wy używacie spalinowej czy elektrycznej ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#7 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 12:22

piła elektryczna zalety i wady ? W lesie spalinowa, a koło domu elektryczną ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1806 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 wrzesień 2013 - 13:10

piła elektryczna zalety i wady ? Elektryczna lepsza niż wcale ale najwięcej zastosowań ma jednak spalinówka.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#9 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 29 wrzesień 2013 - 13:34

piła elektryczna zalety i wady ? Ciąłem kiedyś u sąsiadki drzewo na klocki elektryczną makitą, fajna sprawa - lekka piła, idzie drzewo jak w masło, mocy nie brakuje tylko to co mnie denerwowało to ten kabel :) Jednak sam planuje zakup takiej pilarki naprawdę super sprawa do prac przydomowych.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#10 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 14:14

piła elektryczna zalety i wady ? Elektryczna jest lekka dobra do drobniejszego cięcia nie trzeba jej za każdym razem palić tylko włączasz przełącznik i już działa a spalinową musisz szarpnąć co jest szczególnie uciążliwe przy pracach np na budowie gdzie raz na jakiś czas trzeba coś dociąć i takie tam. A do grubszego cięci nawet koło domu biorę spalinową elektryczną to przeważnie jakieś cieńsze kawałki się tnie.
Największym minusem jest tylko kabel.

#11 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 16:28

piła elektryczna zalety i wady ? Za 200 zł kupisz już i spalinową i elektryczną teraz ,miałem pierwszą elektryczną Partner kupioną w sklepie z serwisem za spore pieniądze wiadome lepiej było jak ciąć ręcznie, niestety poszedł tryb taki mały cena 140 zł a piłę całą już kupiłbym za 200 zł ale kupiłem tryb po roku dwuch znowu poszedł decyzja kupuję piłę z internetu coś 240 zł chciałem mocną działa ładnie szczotka się zawiesiła raz i coś słabe smarowanie łancucha jest ale tnę tylko coś koło domu jakieś małe cięcie szkoda uruchamiać spalinówki ale mimo że piła potrzebna mnie jest koło domu spalinówka ma wiecej plusów i ją używam, elektryczna może więcej plusów na bydowie docinanie łat desek itd . Teraz mam nową spalinową za 800 zł jednak dla picu ile to wartna kupiłbym za 170 zł co reklamują Liroi czy jakoś taki market

#12 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1311 postów

Napisany 14 październik 2013 - 10:18

piła elektryczna zalety i wady ? -- przeniesiony --
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share kalafior17

kalafior17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 15:26

piła elektryczna zalety i wady ? zalety elektrycznej pily: waga, nie rozrabiasz mieszanki paliwa, nie smierdza spaliny, latwosc manewrowania pila, wady: mobilnosc do lasu nie zabierzesz, kabel przedluzacza ale do przyzwyczajenia, glownie do ciecia malych galazek, nie mozna jej dociskac musi isc pod wlasnym cizarem, delikatne plastikowe sprzeglo czyli rozbieranie pilarki lub serwis gdzie sprzeglo kosztuje tyle co polowa pilarki, maly zapas movy wiec nie poszalejesz tym sprzetem. pila spalinowa zalety: mobilnosc, dowolnosc manewrowania dlugoscia prowadnicy, zapas mocy, zawodnik do ciezkiego boju potniesz cienkie jak i grube drzewo, brak kabli do ciagania. wady: ciezar, koniecznosci uzupelniania paliwa z olejem, serwisowanie ustawianie gaznika. sammusisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego chcesz tej pily uzywac i w jakim stopniu. wazna jest tez odleglosc przedluzacza w pilarce elektrycznej bo jesli masz 200 m to sie moze okazac ze przez spadek napiecia nie uzyjesz pilarki elektrycznej bo nie bedzie miala sily ruszyc.