Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255,poważny problem ze skrzynią

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Scirocco

Scirocco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:36

MF 255,poważny problem ze skrzynią Witam,dzisiaj w czasie orki,nagle ciągnik mi zgasł,zadusiła go skrzynia,na luzie działa wszystko dobrze,podnośnik podnosi,wałek chodzi,i zaczyna się problem,bo gdy chcę wrzucić bieg,nawet gdy reduktor jest na pozycji jałowej,to po puszczeniu sprzęgła ciagnik zaczyna dusić,i gaśnie,co to może być,miał ktoś już taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255,poważny problem ze skrzynią Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 08:30

MF 255,poważny problem ze skrzynią Jak to się stało w czasie jazdy czy podczas zmiany biegu ? Trochę to dziwne w tym modelu ale wygląda na to ze skrzynia zakleszczyła się na 2 biegach, czyli naraz masz włączone 2 przełożenia.

#3 Share elektrobet

elektrobet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 09:22

MF 255,poważny problem ze skrzynią Mój ojciec miał taką samą sytuację 2 lata temu w 3512. W skrzyni odkręciła się jakaś nakrętka i wpadła w tryby. Ciągnik sholował do jakiegoś mechanika i następnego dnia odebrał naprawiony. Wiecej szczegółw nie znam.

#4 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 13:32

MF 255,poważny problem ze skrzynią to jest pewnie skrzynia zblokowana a odblokowac ją można przez odkręcenie korka na skrzyni przy dwigniach zmiany biegów tam gdzie olej sie wlewa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:10

MF 255,poważny problem ze skrzynią maciekc2 owszem można tak próbować a nawet u mnie tak robiliśmy jak się zakleszczył na 1 biegu a tu na 80 % jest tak jak mówi dominik1989 że jest na 2 biegach jednocześnie ( u mnie tak w kombajnie było jak się urwał wodzik )

#6 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:16

MF 255,poważny problem ze skrzynią Najzwyczajniej w świecie "zblokowałeś biegi". Trzeba wybić zabezpieczenie trzymające drążek zmiany biegów, będzie się wtedy trzymał na sprężynie, unieść go i spróbować ustawić nim wodziki w odpowiednim położeniu. Ja zawsze tak robię w 235 na wyczucie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lacoste80

lacoste80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 październik 2013 - 18:28

MF 255,poważny problem ze skrzynią Witam.
Mam podobny problem z zablokowanymi tylnymi kołami w MF 255.
Jak podniosę z jednej strony to koło jest zablokowane,a jak obydwa są w górze to jak zakręce kołem ręcznie to drugie się kręci.
Niestety jak wbije bieg na podniesionych kołach to silnik przygasa,a koła w miejscu.
Dodam że wajcha od biegów i terenowych działa prawidłowo tzn.wszystko się ''przebija''.
Pozdrawiam.