Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie KUHN

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 22:56

Sieczkarnie KUHN Przejrzałem dosyć dużą część tematów dotyczących sieczkarni jedno i dwurzędowych i jak dotąd nikt jeszcze nic nie wspomniał o sieczkarniach Kuhn'a. Tutaj jest link do ich strony: http://www.kuhn.com....ent&p=19.11.1.1 . To, co mnie zaskoczyło, to bardzo małe zapotrzebowanie mocy (w informacjach technicznych, co prawda podawana jest wymagana moc na WOM, ale to i tak niewiele), dla przykładu, do sieczkarni dwurzędowej wystarcza niby tylko 55 km na WOM'ie. Podzielcie się może swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami odnośnie tych maszyn. Może akurat są godne uwagi?

PS: Interesuje mnie też sposób, w jaki odbywa się rozdrabnianie/rozgniatanie ziaren kukurydzy tych sieczkarniach, bo na razie nie znalazłem żadnej informacji o tym. Może wogóle nie rozgniatają te sieczkarnie ziaren i dlatego tak małe zapotrzebowanie mocy?

Edytowany przez lukasz56612, 11 wrzesień 2013 - 22:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie KUHN Dzisiaj, 10:12
  •  

#2 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 07:17

Sieczkarnie KUHN Ściągałeś ten prospekt w pdf z tej strony tam jest więcej zdjęć, jest napisane także że długość cięcia 4 lub 6 mm to ziarno powinno rozbić. Konstrukcja trochę zbliżona do mojej taarup 101, a moja ładnie rozdrabnia. Jakoś słabo widzę żeby 55KM wystarczyło do dwurzędowej sieczkarni.

Tutaj z Ursusem 914 nawet nieźle idzie.

Edytowany przez roman05, 12 wrzesień 2013 - 07:22.

#3 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 12:15

Sieczkarnie KUHN Prospekt ściągałem, właściwie wszystko przejrzałem na ich stronie dotyczące tych sieczkarń. Ten film też obejrzałem i co jak co, ale widać, że 80 km daje se radę (choć trochę "kopci"). Zastanawia mnie jednak to rozgniatanie ziaren, nigdzie o tym nic nie napisali, co potwierdza podejrzenia, że te sieczkarnie w ogóle mogą nie mieć takiego rozwiązania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 14:55

Sieczkarnie KUHN Gostek w okolicy ma czterorzędową Kuhna, to ma dwa bębny rozdrabniające. Pracuje z nią deutz fahr 80 km i nie widać, żeby jakoś bardzo ciężko miał z nią. Maszynka przypięta jest do przedniego womu. Bardzo ładnie tnie, kukurydzy szybko ubywa. Chętnie bym taką sobie sprawił.

#5 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 22:45

Sieczkarnie KUHN Hmm, z tego wynika, że warto jej się przyjrzeć. Trza będzie na jakąś wystawę jechać, lub do jakiegoś dealer'a :)

#6 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:15

Sieczkarnie KUHN W prospekcie na zdjęciach są pokazane płyty gładkie i żebrowane i po założeniu żebrowanej na tej płycie będzie rozdrabniać ziarna. U mnie jest tak samo w starej taarup

#7 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 21:29

Sieczkarnie KUHN A co dokładnie rozgniata na tej płycie ziarna kukurydzy? Są tam jakieś cepy czy coś podobnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 22:03

Sieczkarnie KUHN W mojej jest tak że jest 12 noży i 4 łopatki wyrzucające podczas koszenia materiał jest przeciągany łopatkami po tej płytce żebrowanej. W tej sieczkarni kuhna jest 10 noży i 2 łopatki w wersji 1 rzędowej

#9 Share mirekcich

mirekcich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:55

Sieczkarnie KUHN mam vicon mh 90s twin ,to jest to samo co kuhn (kuhn przejął vicona) chodzi z john deere 5720 (80 koni) i całkiem dobrze sobie radzi.mankamentem i to duzym jest łancuch ktory napedza drugi rzad i podaje do pierwszego(jesli peknie lub sie rozepnie,rozpierdziela maszyne;/ mi juz sie to zdazyło-trzeba strasznie pilnowac tego łancucha.

#10 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:39

Sieczkarnie KUHN A jaką wydajność może mieć 2 rzędowa sieczkarnia?

#11 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Nie posiadam własnego gospodarstwa. Pracuję i pomagam w 3 różnych gospodarstwach (u 3 różnych wujów) wszystkie zdjęcia jakie wstawiam są mojego autorstwa i najczęściej jestem operatorem maszyn na nich widocznych.

Napisany 05 styczeń 2014 - 17:00

Sieczkarnie KUHN Własnie zastanawiam się na zakupem sieczkarni dwurzędowej. Chodzi mi własnie o KUHN MC90s twin. lecz cana mnie przeraża. Ale są "starsze typy" to znaczy vicon mh 90s twin lub pz mc 90s twin.

I moje pytanie.
Jak z jakoscią cięcia owych maszyn
Oraz czy pronar 82sa( 80km) poradzi sobie z np. z owym VICONEM?

pracował ktos??

#12 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:22

Sieczkarnie KUHN wg mnie 80KM t ow sam raz do jednorzędówki i nic więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share pwsim82sa

pwsim82sa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Nie posiadam własnego gospodarstwa. Pracuję i pomagam w 3 różnych gospodarstwach (u 3 różnych wujów) wszystkie zdjęcia jakie wstawiam są mojego autorstwa i najczęściej jestem operatorem maszyn na nich widocznych.

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:22

Sieczkarnie KUHN Posiadam już PZ MH90s twin i 80km daje radę.