Zaloguj się, aby obserwować  
dawidex-16

Zetor 7045 problem z turem

Polecane posty

dawidex-16    1

Witam wszystkich forumowiczów:)

Mam taki problem w swoim zetorze. Chodzi o to, że słabo podnosi mi tur. Tzn nie ma siły podnieść ciężaru. Miałem na kładzone widły obornika to po dodaniu gazu podniósł. I teraz się zastanawiam co jest przyczyną. Czy zawór czy pompa. Mechanik był i sprawdzał ciśnienie i mówił że jest dobre. Około 150 miał na pompie. Na wyjściu na turze miał troche mniejsze więc podkręciliśmy na rozdzielaczu od tura do tej samej wartości. Przyczepę z gliną jak wywracałem to na wolnych obrotach podnosił bez problemu. Dlatego też nie wiem co myśleć na ten temat. Może Wy mi coś podpowiecie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trooper    1

Przyczyn opisywanego problemu z turem może być kilka ,mam pytanie czy ten tur to tak zawsze podnośił czy to słabe podnoszenie jest objawem awari bo skoro ciągnik podnosi załadowaną przyczepe na wolnych obrotach to pompa i zawór ciśnieniowy jest ok choć też nie do końca gdyż siłowniki wywrotu mają odpowiednio dużą srednice tłoczyska a siła wywierana przez siłownik jest proporcjonalna do ciśnienia w układzie hydraulicznym oraz do powierzchni tłoczyska. natomiast w turze siłowniki są obliczone na pewien udzwig a maksymalny udzwig uzyskuje sie poprzez maks. ciśnienie i skoro problem z turem jest od samego początku to aby zwiększyć udzwig należy wymienić siłowniki na takie z grubszym tłoczyskiem. jeżeli problem powstał w wyniku awari to już jest to bardziej skomplikowane gdyż moze być to problem z pompą zaworem bezpieczeństwa na pompie lub zaworem ciśnieniowym na instalacji-rozdzielaczu, problemem moze być takze rozdzielacz( jezeli jest rozdzielacz wielosekcyjny to zamienić sekcje)

Bardzo ważnym elementem wpływającym na prace turem jest jakość oleju hydraulicznego oraz jego czystość, w opisie napisane jest że ciągnik oprócz tura współpracuje z zewnętrznymi układami hydraulicznymi i tam właśnie może nastąpić zmieszanie różnych oleji hydraulicznych i nie tylko ( w szczególności gdy np. przyczepa wywrotka współpracuje z róznymi ciągnikami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidex-16    1

Witam. Wszystko rozumiem tak jak piszesz. Ale problem jest od początku założenia ładowacza. Miałem mierzone ciśnienie na szybkozłączu i było dobre tak jak pisałem wcześniej. Ale na rozdzielaczu od tura bylo 120 więc podkręciliśmy do niepełnych 150 na wolnych obrotach. Tylko szkoda że nie zmierzyliśmy na rozgrzanym oleju. Może wtedy spada ciśnienie. Przyczepę wywraca dobrze teraz woziłem kukurydze i wywracałem bez problemów. Wiadomo że na wysokich obrotach bo chodzi o szybkość. WIadomo że nowe nie jest, ale wydaje mi się że w miare dobrze działa. A może pompa na zimnym oleju wytwarza ciśnienie a po zagrzaniu zaczyna fiksować. Po prostu kończy się jej okres eksploatacji;/ ale nie wiem ciągnik swoje lata ma i nie wiem czy pompa była wymieniana a może ktoś wymieniał i założył od 360. Wszystko możliwe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A na tylnym TUZ-ie nie brakuje mu siły podczas dłuższych prac?

O jakim udźwigu jest ten tur?

Na ciepłym i zimnym oleju tak samo podnosi?

Jak kolega wyżej już pisał przyczepę łatwiej wywrócić.

Podejrzewał bym, że dla takiego ciężaru jak pełne widły gnoju to za małe ciśnienie w układzie. Podczas próby takiego podnoszenia nie słychać pracy zaworu przeciążeniowego.

Zużycie pompy po tylu latach pracy zawsze ma wpływ na wydajność układu, zwiększenie obrotów jej pomaga uzyskać ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidex-16    1

jako takich ciężarów na tuzie nie podnoszę, ale agregat 2,8m podnosi bez problemu nawet na ciepłym oleju.

Tura robił prywaciaż i niby jest 1200 kg ale tyle nie podnoszę.

Troche słabiej podnosi na ciepłym oleju. Jak zimny to podniose więcej.

Jak czegoś nie moge podnieść to słychać jak pompa wyje. Czyli tak jakby pompa nie dawała rady.

 

Posty połączone

 

Napisany Dzisiaj, 20:19

Witam. Ostanio zauważyłem że zetor po orce nie miał siły podnieść bala siana a o sianokiszonce nie wspomne. Dzisiaj jak orałem to nawet pług powoli podnosił na ciepłym oleju. Po dodaniu gazu podnosił pług. Co Wy o tym myślicie? Jak jest zimny i olej gesty to jako tako podnosi ale po zagrzaniu powstają kłopoty. Pozdrawiam

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

No to pompa na 100 %. Ja mam w 7340 ale mnie znowu nie chce pługa podnosić, Agregat 1,5 tony na zimnym oleju podnosi szybko bez gazu, a na ciepłym oleju trzeba gazować żeby podnieść. Z pługiem to samo. Przy turze nie zauważyłem tego ale to dlatego że nie podnosze nim ciężarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj