Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken ustawienia

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:43

Lemken ustawienia Panowie posiadam lemkena opal 110 i moje pytanie jak ustawić te dwie rzymskie śruby, żeby pług dobrze orał i na jaką wielkość ustawić śruby bezpiecznikowe, czy tu się ustawia szerokość czy nie, przekopałem całe forum nie znalazłem nic proszę może ktoś zna odpowiedź a i jeszcze jak orzecie obrotówkami czy odciagi na laszach macie na sztywno czy pług ma swobodę ruchu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken ustawienia Dzisiaj, 00:05
  •  

#2 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:06

Lemken ustawienia Pług i wszystko inne zawieszane musi mieć swobode ruchu, inaczej pogniesz sobie conieco w ciągniku ;p Tylko przy maszynach ciąganych na kołach zaczepianych na cięgna sie blokuje :) Co do ustawienie pługa Ci nie pomoge, bo takiego nei mam ;p

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:10

Lemken ustawienia Witam co do lemkena to za dużo nie pomogę ale w obrotówkach odciągi trzeba ustawiać równo aby zachować osiowość pługa ale nie na sztywno tylko z minimalnym luzem ,choćby dla tego żeby na uwrociach nie szarpał ciągnikiem i nie prowadzał go w brużdzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:29

Lemken ustawienia Śrubami rzymskimi ustawia się szerokość pierwszej bruzdy i linię pociągową, najlepiej ściągnij sobie instrukcję z tej strony http://lemken.com.pl..._obslugi.html np do EurOpal i tam jest wszystko ładnie opisane (niby nowszy pług ale mniej więcej to samo) jak czegoś nie będziesz wiedzieć to pytaj.

Edytowany przez roman05, 09 wrzesień 2013 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 06:13

Lemken ustawienia We wszystkich pługach z podobnym typem ramy jedna śruba służy do regulacji szerekości pierwszej skiby a druga do lnini ciągu/szerekosci orki. Nawet instrukcji do tego nie trzeba wystarczy uważnie obejżeć pług i to, która śruba co przestawia.