Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie pługów obrotowych Huard

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:28

Ustawienie pługów obrotowych Huard A więc tak jak w temacie, mam problem z ustawieniem pługu. Jak powinna wyglądać prawidłowa regulacja pługu, chodzi i o kąt nachylenia, poziom powinien być złapany na ramie czy na początku w miejscu zagregatowania pługu z ciągnikiem( nie wiem jak o to dokładnie zapytać). Sprawa jest taka, że jedna ze stron wykonuje orkę pięknie wręcz wszystkie 4 skiby kładą równo, ale gry obrócę pług już nie jest tak różowo czasem pierwsze 3 kładą ładnie a 4 nie dorzuca( dziś 4 godziny bawiłem się z ustawianiem i nic nie zdziałałem zawsze nie dorzucało) a czasem jest tak, że 1 i 4 nie dorzucają a środkowe góry robią wręcz na polu... :( Szukałem w necie, próbowałem znalezionych sposobów ale to na nic. Może ktoś z was powie mi co powinienem zrobi.

PS: Jak na złość nie mam żadnego zdjęcia z pola z pługiem w ziemi ale jutro zrobię i wrzucę jak jest akutalnie ustawiony z obu stron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie pługów obrotowych Huard Dzisiaj, 11:27
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:22

Ustawienie pługów obrotowych Huard Zasada prosta pług w poziomie ramy po wjechaniu w bruzdę ,równo odciągi ramion ale nie na sztywno tak aby po wejściu w glebę pług pracował w osi ciągnika resztę wyregulować na cięgle górnym tak jak w zagonowym,i ograniczniki obrotu ustawić tak aby były słupice były pionowo do gruntu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2013 - 06:48

Ustawienie pługów obrotowych Huard Sprawdź długość śrub od odkładnic. Może być różna.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:34

Ustawienie pługów obrotowych Huard Wasza rada przydała się dopiero po zmianie całej odkładni ( kupiłem pług 4+1 więc miałem zapas) ostatniej odkładni nie dało się ustawić każda próba regulacji kończyła się niepowodzeniam i efektem początkowym, jednak teraz po zmianie ustawiłem wszystko tak jak w waszym opisie i jest cacy :)