Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym?

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karik333

karik333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:00

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? I jaką polecacie markę pługa i traktora

Edytowany przez karik333, 14 wrzesień 2013 - 18:10.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Dzisiaj, 16:26
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 wrzesień 2013 - 19:09

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Tak na szybkiego to myślę, że 120 do ponad 200 KM. Bardzo niesprecyzowane pytanie... Zależy od wielu czynników, a nie podałeś żadnego. Z resztą przeszperaj tematy to na pewno znajdziesz odp.
I markę pługa czy ciągnika?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 09:39

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Ja mam 145KM claas ares i obracaną 5-tkę z agromaszu na rozstawie 42 cm na korpus ciągam z łatwością od cieżkich gliniastych gleb po piaski.

#4 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 19:55

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? liczy się 30koni na skibę.

#5 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:31

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Moc ciągnika nie równa mocy - > normy mocy czy to ISO czy ECER.
Co do plugu to jaki? Obracany, zawieszany, jaki rozstaw, głębokość.
Jakie ziemie i pora roku pracy

Oczywiście można widzieć, że i 140km ciągnik pracuje z 5'tką ale nie wszędzie nawet 170km czy 180km poradzi sobie z 5'tką.

#6 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 19:37

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? U mnie 5 obracaną ciąga Jaśko 7600 o mocy 131 kuni i nawet nie bardzo ma co robić, fakt że ziemia lekka ale na jednym kawałku mam trochę gliny i też daje radę. Przelicznik 30 koni na skibę można między bajki włożyć bo w jednym będą to ogiery a w drugim zaledwie chabety. Mówiąc wprost nie liczy się moc ale moment obrotowy silnika. Dla przykładu wspomniany Jaśko ma 131 KM i 610 Nm momentu (DIN) a taki np Zetor 16245 ma 160 KM i tylko 522 Nm. Nie bez znaczenia jest też waga ciągnika aby mówiąc kolokwialnie miał się jak zaprzeć w pracy pociągowej i tak dla w/w ciągników wynosi odpowiednio 6490 i 5045 kg.

#7 Share tom1

tom1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:19

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? trzeba też brać pod uwagę rozstaw pługa bo jedna piątka (zwłaszcza stara) orać będzie 175 cm a inna nawet 250 cm, a to spora różnica
@mikad a Ty jaki masz rozstaw?

#8 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:32

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Orałem lemkenem 5 skib obracanym ciągnikiem Jd 7730 i miał co robić. Pług rozkręcony na 250cm szerokości roboczej. Tyle że u nas trochę góry są to może dlatego. I bez dociążenia przodu to nie robota, zawsze obciążnik na tuza 1000kg.

Ale mimo wszystko taki daje rade taki około 200km zależy od ziemi

Edytowany przez lemysz1, 19 styczeń 2014 - 09:34.

#9 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:06

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? 210cm

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2014 - 10:57

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? u mnie ciągnik 180 km z pługami o szerokości orki 192cm silnik nie odczuwa lecz czasami brakuje przyczepności waga ciągnika z blastem 7 ton a szybkość orki 9-11 km na godz ale na takzwanej smole potrafi silnik przydusić jak ma pod kołami sucho

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Dzisiaj, 16:26
  •  

#11 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 11:12

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? 2,10 m to prawie nie warto 5 skib, ja na tyle miałem rozkręconego Kvernelanda 4 skibowego

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#12 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:24

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Moja piątka Pottingra ustawiona na 2,25 cm ażur wspólpracuje z F716 VARIO i na większości gleb w gospodarstwie spokojnie 8 km/h utżymuje przy zredukowanych obrotach do 1700 obr/min jednak jest kilka działek z gliną że ma co robić i na wyższych obrotach.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#13 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:45

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#14 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:18

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? 140km spokojnie uciągnie 5 skib na lekkich i średnich glebach. Na glinie to do 5 skib około 160km. Zalezy jeszcze jaką szeroko pług zabiera.

#15 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:24

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym?

co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.

7 ton waży z balastem mój NH t6 (115 KM) więc nie koniecznie muszą być to przechwałki. Podejrzewam, że z jakąś lekką piątką dał by radę.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#16 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:39

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? to ty zakładasz niespełna 2 tony balastu? Jesli ma zwykłą przednią oś bez Terraglide lub SuperStar waży 5000kg
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#17 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:28

co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.

Gdybyś przeczytał uważnie to pewnie zauważyłbyś że ja ciągnę piątkę 130 konnym JD 7600 który waży 6,5 tony + na przodzie 600 kg obciążenia. 7600 i 7700 i 7800 to te same ciągniki różniące się tylko silnikiem. Na normalnej ziemi spokojnie wystarcza ta moc ale jak nie wierzysz to nie, nie mam zamiaru Cię przekonywać.

#18 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:35

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Daj spokój z taka 5 co bierze 210cm sprzedaj to kup sobie porzadna 4 i bedzie dużo łatwiej manewrować na polu

#19 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:59

to ty zakładasz niespełna 2 tony balastu? Jesli ma zwykłą przednią oś bez Terraglide lub SuperStar waży 5000kg

Balast waży 1000 kg, a ciągnik 5960kg, przynajmniej tak jest w dowodzie i na tabliczce. Masa podawana w prospektach to masa minimalna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 styczeń 2014 - 16:36

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? Mase prawdziwą to tylko waga pokarze, dowód i prospekty to maja ogromna rozbieżność. Moja Valtra N 101 z ładowaczem Q56 bez balastu na przodzie po podczepieniu akpila km180 na kołku staje sie dość nie pewna.