karik333

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym?

Polecane posty

karik333    0

Ile koni musi mieć ciągnik aby dał sobie bez problemu rade z pługiem 5 skibowym obracanym? I jaką polecacie markę pługa i traktora

Edytowano przez karik333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak na szybkiego to myślę, że 120 do ponad 200 KM. Bardzo niesprecyzowane pytanie... Zależy od wielu czynników, a nie podałeś żadnego. Z resztą przeszperaj tematy to na pewno znajdziesz odp.

I markę pługa czy ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Ja mam 145KM claas ares i obracaną 5-tkę z agromaszu na rozstawie 42 cm na korpus ciągam z łatwością od cieżkich gliniastych gleb po piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Moc ciągnika nie równa mocy - > normy mocy czy to ISO czy ECER.

Co do plugu to jaki? Obracany, zawieszany, jaki rozstaw, głębokość.

Jakie ziemie i pora roku pracy

 

Oczywiście można widzieć, że i 140km ciągnik pracuje z 5'tką ale nie wszędzie nawet 170km czy 180km poradzi sobie z 5'tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

U mnie 5 obracaną ciąga Jaśko 7600 o mocy 131 kuni i nawet nie bardzo ma co robić, fakt że ziemia lekka ale na jednym kawałku mam trochę gliny i też daje radę. Przelicznik 30 koni na skibę można między bajki włożyć bo w jednym będą to ogiery a w drugim zaledwie chabety. Mówiąc wprost nie liczy się moc ale moment obrotowy silnika. Dla przykładu wspomniany Jaśko ma 131 KM i 610 Nm momentu (DIN) a taki np Zetor 16245 ma 160 KM i tylko 522 Nm. Nie bez znaczenia jest też waga ciągnika aby mówiąc kolokwialnie miał się jak zaprzeć w pracy pociągowej i tak dla w/w ciągników wynosi odpowiednio 6490 i 5045 kg.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1    0

trzeba też brać pod uwagę rozstaw pługa bo jedna piątka (zwłaszcza stara) orać będzie 175 cm a inna nawet 250 cm, a to spora różnica

@mikad a Ty jaki masz rozstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Orałem lemkenem 5 skib obracanym ciągnikiem Jd 7730 i miał co robić. Pług rozkręcony na 250cm szerokości roboczej. Tyle że u nas trochę góry są to może dlatego. I bez dociążenia przodu to nie robota, zawsze obciążnik na tuza 1000kg.

 

Ale mimo wszystko taki daje rade taki około 200km zależy od ziemi

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

210cm


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie ciągnik 180 km z pługami o szerokości orki 192cm silnik nie odczuwa lecz czasami brakuje przyczepności waga ciągnika z blastem 7 ton a szybkość orki 9-11 km na godz ale na takzwanej smole potrafi silnik przydusić jak ma pod kołami sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

2,10 m to prawie nie warto 5 skib, ja na tyle miałem rozkręconego Kvernelanda 4 skibowego


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Moja piątka Pottingra ustawiona na 2,25 cm ażur wspólpracuje z F716 VARIO i na większości gleb w gospodarstwie spokojnie 8 km/h utżymuje przy zredukowanych obrotach do 1700 obr/min jednak jest kilka działek z gliną że ma co robić i na wyższych obrotach.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

140km spokojnie uciągnie 5 skib na lekkich i średnich glebach. Na glinie to do 5 skib około 160km. Zalezy jeszcze jaką szeroko pług zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.

7 ton waży z balastem mój NH t6 (115 KM) więc nie koniecznie muszą być to przechwałki. Podejrzewam, że z jakąś lekką piątką dał by radę.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

to ty zakładasz niespełna 2 tony balastu? Jesli ma zwykłą przednią oś bez Terraglide lub SuperStar waży 5000kg


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

co raz to lepsze przechwałki czytam. 130 KM i 5 obrotowa... do takiego pługa ciagnik musi ważyć min 6 ton. Sąsiad ma jd 7800 i obrotówkę 5 lemkena. Przy obracaniu cału ciągnik się buja, gdy przejeżdza przez bruzdę bez przedniego obciążnika 600 kg nie ma mowy o sprawnej orce. Należy dodać że u nas teren pagórkowaty, może u was na równinach i piaskach wygląda to inaczej.

Gdybyś przeczytał uważnie to pewnie zauważyłbyś że ja ciągnę piątkę 130 konnym JD 7600 który waży 6,5 tony + na przodzie 600 kg obciążenia. 7600 i 7700 i 7800 to te same ciągniki różniące się tylko silnikiem. Na normalnej ziemi spokojnie wystarcza ta moc ale jak nie wierzysz to nie, nie mam zamiaru Cię przekonywać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Daj spokój z taka 5 co bierze 210cm sprzedaj to kup sobie porzadna 4 i bedzie dużo łatwiej manewrować na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

to ty zakładasz niespełna 2 tony balastu? Jesli ma zwykłą przednią oś bez Terraglide lub SuperStar waży 5000kg

Balast waży 1000 kg, a ciągnik 5960kg, przynajmniej tak jest w dowodzie i na tabliczce. Masa podawana w prospektach to masa minimalna.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mase prawdziwą to tylko waga pokarze, dowód i prospekty to maja ogromna rozbieżność. Moja Valtra N 101 z ładowaczem Q56 bez balastu na przodzie po podczepieniu akpila km180 na kołku staje sie dość nie pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No ale chyba tony różnicy nie będzie


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Raczo- czyli chcesz powiedzieć że informacje na tabliczce i te podawane na stronie producenta są rozbieżne? Na stronie new hollanda jest napisane: Masa minimalna bez balastu

 

Więc liczona bez balastu który jak pisałeś waży 1t oraz z pustym bakiem czyli około 200 kg


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Są różne pompy, różne kabiny, skrzynie, rozdzielacze, z przednim tuzem, bez tuza wiec na stronie jest pewnie podana masa najlżejszej wersji. Wiem, że na tabliczce jest wybite prawie 6 ton.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z moich obserwacji winika że najlepszą jakość orki uzyskuje się przy szerokości skiby 40cm oraz najniższe zużycie paliwa tak więc pług 5x40 nie4x50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tak tylko w tą 40 cm bruzdę musi się koło ciągnika zmieścić a z tym już nie jest tak wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj