Skocz do zawartości

Zdjęcie

dobór opon do C-385A - jakie na przód

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Janes

Janes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 17:38

dobór opon do C-385A - jakie na przód Witam Wszystkich użytkowników forum
Mam takie pytanie
Jakie opony dobrac na przód ursusa 385A
tył mam 16,9/14-34 (bodajże Barum)
Natomiast z przodem mam dylemat.
Otóż instrukcja ciągnika (z 1977r.) podaje w danych tehcnicznych że z przodu powinny znależć się opony o rozmiarze 12,4/11-24
Natomiast katalog części (też z 1977r.) podaje, że na przód należy załozyć opony 11,2/10-24.

stare opony mam 12, 4 (praktycznie łyse) - jak przystawiłem do nich 11,2 Firestone to okazało sięże śą one (z klockami) tak wysokie jak te stare (co oznacza że generalnie są mniejsze).
I stąd mój dylemat. Jakie opony powinny być
Pozdrawiam
Janek

Edytowany przez Janes, 09 wrzesień 2013 - 18:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dobór opon do C-385A - jakie na przód Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2013 - 15:54

dobór opon do C-385A - jakie na przód a nie masz problemu z napędem, znaczy się nie ma czegoś takiego jak hamowanie ciągnika jak załączysz napęd lub podbieranie przedniego napędu??
jak z tyłu masz 18,4-34 to z przodu 12,4-24 ,ALE... w moim 1224 jest z z tylu 18,4-34 a z przodu 14,9-24 a w 914 jest 12,4-24... więc to jakie masz rozmiary opon zalezy od trybu jaki siedzi w skrzyni od napędu... a konfiguracji opon jest całą tabela ...
Proponowałbym najpierw poobserwować zachowanie się ciągnika z załączonym napędem...
ale ja obstawiałbym na te mniejsze 11.2, bo masz mniejszy balon z tyłu i bedzie ciągnik równiej stał...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Janes

Janes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:41

dobór opon do C-385A - jakie na przód Hamowania ciągnika nie zaobserwowałem. To podbieranie - to tak naprawde nie bardzo wiem o co chodzi.......
W czasie jazdy mam wrażenie że przód ciągie szybciej. Natomiast jak ojciec pojechał szybciej po drodze i nie wyłaczył napędu to słychac go było na kilometr :)
Generalnie w necie wyczytałem, że prżód powinien iśc szybciej. Mój problem wynika stąd, że dwie pozycje (instrukcja i katalog podają zupełnie inne rozmiary) - mam dylemat - wywalic po 800 zeta za oponke (po tyle mogłem miec nówki FIRESTONE 11,2) i ciś za chwile popsuć lub zedrzeć opony to mi się nie uśmiecha.
POza tym jak się czyta ten rozmiar 11,2 to wiem że jest szerokość razy 2,54cm, ale co to jest to "/10" wiem że ot okreśła wysokośc opony ale jak to przeliczyć?