Skocz do zawartości

Zdjęcie

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel471

pawel471

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 14:03

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Witam wszystkich! :) mam dylemat jaki ciagnik wybrac w gre wchodza te dwa modele Case farmall 95A i Zetor proxima 100 plus). Ceny ciagnikow sa bardzo podobne:) Ciagnik ma byc z ladowaczem i do ciezkich prac polowych rowniez, czyli ciagnik do wszystkiego. jak ktos jest uzytkownikiem ktoregos z nich czekam na opinie na temat nich i mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiac moje watpliwosci:)

Edytowany przez pawel471, 08 wrzesień 2013 - 14:03.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Dzisiaj, 22:03
  •  

#2 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 15:23

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus ja polecam Case:) moim zdaniem jest to lepszy wybór, mimo że nie jestem zwolennikiem zetorów, to i tak case jest ciekawszy. Moim zdaniem ten ciągnik, ma 1 wadę, mała masa. więc zbyt dużego pługa nie podczepisz. Wyposażenie standard tak jak na średniego gospodarstwa. Mnie natomiast ciekawi case farmall 115a, bo słyszałem od znajomego bardzo dobrą opinie, oraz cena naprawde jest fajna:)

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:06

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Tak jak kolega wyżej. case to najoszczędniejszy ciągnik na rynku. Na pewno się nie zawiedziesz. Tylko jak co pomyśl nad wersją 95U gdyż masz lepsze wyposażenie i naprawdę warto dodać trochę grosza.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:29

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Witam, ja posiadam case jx 60 i do 800 mth byłem z niego zadowolony ale już nie jestem. Dużo przecieków oraz spory apetyt na paliwo a miał być taki oszczędny (pracuje tylko w rozsiewaczu i opryskiwaczu) nie wiem jak w framall ale radził bym dobrze się nad case zastanowić.

#5 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:33

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus co do wersji to zależy na jakim areale będzie pracować. bo jeżeli gdzieś 20ha to tylko wersję a, szkoda kasy na u, ale przy 50 to spokojnie bierz u, wtedy komfort będziesz miał dużo lepszy:)

#6 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 17:00

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus bierz zetora miałem new hollanda to to samo co case i nie polecam pół roku temu go sprzedałem bo był zbyt awaryjny a czesci drogie spalanie jest porównywalne czesci do zetora masz tansze ja mam proxime, fortere, majora i jestem bardzo zadowolony i zwruc uwage na to ze case podaje moc w inej normie podaja 80km a ma 70km

#7 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 08 wrzesień 2013 - 17:56

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Mam Proxi Plus 100 od września 2011 i jestem bardzo zadowolony co prawda nie chodzi w ładowaczu tylko cieżkie prace ale Pług Kuhn 4X40 obrotowy szedła jak przecinak na pagórkach a w orce wychodzi nie wiele więcej w spalaniu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pawel471

pawel471

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:05

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus no ciagnik ma pracowa w gospodarstwie 15ha no i oczywiscie w obejsciu ladowanie obornika i przy kiszonkach... jeden i drugi ma plusy jak i minusy. plug tylko 3 skibowy wchodzi w gre. u nas w wiosce jest jeden case jx 80 i to jest jedyny traktor ktory jeszcze nie mial zadnej awarii a jezdzi juz 5 lat. wlasnie masa jest mala i udzwig tez za bogaty nie jest ale do pluga i agregatu uprawpwego starczy. a jak wyglada spalanie w zetorach bo slyszalem ze duzo pala prawda? a jak sie sprawuje sprzeglo w zetorze? nie bedzie problemow jak bedzie chodzil caly czas z ladowaczem?

tez myslalem nad wersja u ale to niestety trzeba dolozyc 40 tys... za troche guzikow a jak to sie zacznie psuc to kto zarobi na naprawy? owszem komfort pracy bylby lepszy ale to nie na moje arealy:D

#9 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 18:23

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus case farmall 115 A a new holland TD5 115 to są podobne a
case farmell 115U a new holland T5 115 któryn jest lepszy każdy diler chwali swojego konkurencji mają przycieki winnych fabrykach montowane
itd

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 17:24

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Farmall A i TD 5 lecą na tej samej lini montażowej.
Farmall U i T5 tak samo, jedynie wersja U-Pro jest montowana w Austrii.

#11 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 26 listopad 2013 - 18:11

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Ja na twoim miejscu nie zastanaiał bym się tylko odrazu brał Case ale bardziej mi się widzi Farmall C 95. Ale podobno Farmall to porządnie wykonana seria.

#12 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:46

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Również zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych traktorów...u mnie byłby głównym traktorem na gospodarstwie 35ha...tur niekoniecznie wchodziłby w gre...w bednarach rozmawiałem z facetem który ma farmalla 95a tyle ze jako pomocnika...jak narazie bardzo go chwalił...troche ten mały udźwig mnie zniechęca...natomiast zetor jest mi dobrze znany...sporo jeżdzi u nas proxim...jeśli coś nawala to tylko jakieś drobnostki...

#13 Share zetor7340z

zetor7340z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:38

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus Moim zdaniem wybrał bym case farmalla 95 ;) mój znajomy ma jx i zero awarii przez 5 lat nie miał a pracuje na sporym gospodarstwie a pomaga mu valtra 300km :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:35

case farmall 95a czy zetor proxima 100 plus gdybym brał na pomocnika to nie zastanawiał bym się i na pewno brał bym case...no ale na glównego to już daje mi do myślenia...bo do agregatu us 3m biernego jakoś go nie widze...a wiecie może gdzie produkowane są farmalle i td5?

Dodaj odpowiedź